Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosciówka2019

Przyrost masy noworodka

Polecane posty

Gość Gosciówka2019

Czy są tu mamy, których dzieci przy karmieniu naturalnym bardzo wolno przybierały od najniższej masy ciała mierzonej w szpitalu? Mały urodził się spory, ale z pewnymi trudnościami. Wszystko się wyprostowało po kilku godzinach (tylko wówczas była podana mieszanka sztuczna, bo ja nie miałam do niego wstępu). Od tamtej pory karmię piersią, średnio co 1-4 godziny (wliczając nocki). Młody dużo ulewa, praktycznie po każdym karmieniu. 1 wizyta położnej po tygodniu od narodzin pokazała, że młody nawet nie dobił do wagi urodzeniowej 😕

Bardzo się martwię, z córkami tego problemu zupełnie nie miałam, mimo że obie dużo bardziej .... spektakularnie ulewały, wręcz chlustały. Synek nie ma innych problemów - ssie ładnie, chętnie, ładnie odbija, moczy pieluszki, kupki książkowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja najpierw bardzo spadła, chyba 11%, później jak zaczęła przybierać to przybrała w 4 dni to na co miała 2 tygodnie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019

Mój nie spadł więcej niż te magiczne 10%, urodził się ponad 4 kg, ale jednak te bardzo niskie przyrosty (wyliczyłam, że od najniższej masy w 2 dobie do mierzonej przez położną przybierał ok 9g/dobę!!) mnie okrutnie martwią.... 😞 mam nadzieję, że to kwestia niedojrzałości układu pokarmowego i zacznie ładnie przybierać lada dzień i na wizycie patronażowej będzie w porządku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×