Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Były mąż omyłkowo wysłał mi pieniądze a teraz próbuje się wyprzeć że to było na alimenty tylko że jakoś dziwnie że alimenty ZAWSZE podsuje alimenty a to nie, nie zwróciłam mu, powiedziałam że zwróce jak dziecko nie będzie juz brało alimentów a to jest

Polecane posty

Gość gość

zabezpieczneie gdyby chciał zaprzestac płacić. Czy on może sie tłumaczyć w sądzie - bo mówi że mnie poda, bo to byłoi prawie 8 tys a limenty wynosza 1350 - że to alimenty jeżeli te zawsze opisywał ze to alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

No ale przecież jak Ci wysłał przez pomyłkę to kradzież i jak ma zasądzona stałą kwotę alimentów i prosił o zwrot, to racja jest po jego stronie i powinnaś oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nieważne co i jak podpisał,  jeżeli ktokolwiek ,z rodziny czy nie, przez pomyłkę wyśle ci pieniądze,  masz obowiązek je zwrócić. Koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jesteś zlodziejka. Czemu miałby przestać płacić alimenty? To też jego dziecko. Wysłał przez pomyłkę, oddaj mu jego pieniądze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania

Moze cie podac do sadu i wtedy bedziesz musiala zwrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Musisz oddać, inaczej to kradzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pytałam kogoś, kto pracuje w banku. Nie wierzę w to co mówi mąż. W tej chwili jest to absolutnie niemożliwe, chyba, że był totalnie zakręcony. Jest tak złożona procedura, że nie mogło dojść do celowej pomyłki. Ale jeśli żąda zwrotu, to i tak musisz oddać. Może założyć Ci sprawę o bezpodstawne wzbogacenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

I do tego karne odsetki ... po co jesteś taka chytra ? Nie ma czegoś takiego jak zabezpieczenie jak facet płaci regularnie, ty ustanawiają jakieś nowe prawo. Nie twoje pieniądze to się nie rządź i tym bardziej ze on sobie tego nie życzy . Nie podpisał to znaczy ze z ciebie taki cymbał ze myślałaś ze to był prezent? A napisał ze „ zabezpieczenie „ ? Co ty taka cwana jesteś? Masz 500+  oraz 1300 alimentów i ci malało ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja bym to zgłosiła na policje- za kradzież idzie się siedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Ja bym to zgłosiła na policje- za kradzież idzie się siedzieć 

Trzeba założyć sprawę w Sądzie Rejonowym, wydział cywilny. Jak przegra, to jeszcze będzie musiała zwrócić koszty procesu od kwoty 8.000 zł. Jeśli nie odda, to komornicy są teraz bardzo upierdliwi. Sąsiedzi, albo w pracy będą mieli ubaw. Nie mówiąc o tym, że przez 10 lat widnieje w BIG i z pożyczek zero. Ogólnie wynikną z tego tylko kłopoty. Ja bym przelała na jego konto od razu, gdy zauważył co zrobił. Jeśli alimenty płaci regularnie, to nie rozumiem w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

[...] Czy on może sie tłumaczyć w sądzie - bo mówi że mnie poda [...]

W sądzie tłumaczyłabyś się Ty, nie on. Zasłanianie się asekuracją jest bezzasadne, jak i bezprawne. Zatrzymanie pieniędzy w przypadku błędnego przelewu jest karalne. Jeśli nic nie świadczy o tym, że pieniądze są dla Ciebie, a były mąż wyraźnie poinformował, że się pomylił i żąda zwrotu, nie ma tutaj dla Ciebie żadnego pola do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

PS. Po ewentualnym wpisaniu do BIG nawet nie dostanie telefonu na abonament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Trzeba wiedzieć gdzie się nasienie oddaje. Mówi się, że to baby powinny uważać z kim sypiają, bzdura. Facet powinien uważać jeszcze bardziej, bo potem sąd go zniszczy, baba znieszy, a na koniec własne dzieci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość Gość napisał:

Trzeba wiedzieć gdzie się nasienie oddaje. Mówi się, że to baby powinny uważać z kim sypiają, bzdura. Facet powinien uważać jeszcze bardziej, bo potem sąd go zniszczy, baba znieszy, a na koniec własne dzieci. 

Coś w tym jest, ale tu sytuacja jest klarowna. W sądzie były mąż ma wygraną w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×