Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PPPPOP

ZADANIE Z MATMY KLASA 4

Polecane posty

Gość PPPPOP

TRESC ZADANIA:
Na placu siedzialy wroble i golebie. Razem 30 ptakow. Najpierw odlecialy 4 wroble.
Potem sploszyly sie i odlecialy wszytskie golebie. Zostalo 6 ptakow.
Jakie ptaki zostaly, gdy odlecialy golebie?
POMOZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No błagam. Były wróble i gołębie, odleciały wszystkie gołębie, to co zostało? Kaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Serio? Wróble zostały.  Jak odleciały wszystkie gołębie.  No chyba, że doleciały orły, ale zapomnieli wspomnieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha

Zostaly oczywiscie kiwi, poniewaz sa nielotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zostały niebieskie ptaszki. To przecież oczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wg mnie zostały dziwolotki flagopióre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

No zostało 6 wróbli w w czym problem? 30-4wroble =26 ptakow

26-wszystkie golebie=6 wrobli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Wroble. Pozostaly wroble. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Powyżej jest źle.

To jest zadanie na układ równań

W- ilość wróbli,  G- ilość gołębi

Mamy

W+G=30 (razem jest 30)

i 30-4-G=6

Z drugiego mamy 20 gołębi

Podstawiamy do pierwszego i mamy W+20=30 czyli W=10, dziesięć wróbli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale pytanie jest jakie ptaki zostały a nie ile ptaków zostało. Zostało 6 ptaków bo tak jest w treści zadania jak wół napisane. A osoba powyżej znalazla odp na pytanie ile było wróbli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zostały 3 lotołapanki, 1 leniwiec, 2 czyżyki i 4 surykatki. A! No i oczywiscie jeszcze foka, jednorożec i beluga. Nie możesz zapomniec też o traszce i ukwiale, które były tuż obok pod kakaowcem po lewo tej wrzosowej ławki na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill
52 minuty temu, Gość hahaha napisał:

Zostaly oczywiscie kiwi, poniewaz sa nielotami.

😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też mama

Wiecie co to się nie ma co śmiać. Dopiero skończyłam pomagać córce z zad z matematyki klasa 3 . Musiałam se wziąć tabletkę na uspokojenie. Pani oczywiście najtrudniejsze zadania do domu zadaje zamiast przerobić, wytłumaczyć i NAUCZYĆ dzieci w szkole.  

Po najniższej linii lecą nauczyciele. Oni już nawet nie są od uczenia , lenie śmierdzące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zostały wróble i jeden głąb 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Też mama napisał:

Wiecie co to się nie ma co śmiać. Dopiero skończyłam pomagać córce z zad z matematyki klasa 3 . Musiałam se wziąć tabletkę na uspokojenie. Pani oczywiście najtrudniejsze zadania do domu zadaje zamiast przerobić, wytłumaczyć i NAUCZYĆ dzieci w szkole.  

Po najniższej linii lecą nauczyciele. Oni już nawet nie są od uczenia , lenie śmierdzące

A zastanowilas się po co są prace domowe? Żeby dziecko się trochę wysiliło i od czasu do czasu ruszyło mózgiem samo a nie wszystko na tacy podane. A ciebie zadanie z 3 klasy przerosło, serio? Dziecko ma się samo nauczyć, nikt wiedzy do głowy nie włoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Osoba ktora zalozyla temat ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nie rozumie tekstu, ktory czyta. Tam nie ma nic do liczenia. Zero matematyki. Sama logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

A zastanowilas się po co są prace domowe? Żeby dziecko się trochę wysiliło i od czasu do czasu ruszyło mózgiem samo a nie wszystko na tacy podane. A ciebie zadanie z 3 klasy przerosło, serio? Dziecko ma się samo nauczyć, nikt wiedzy do głowy nie włoży.

Dziecko nie ma się SAMO NAUCZYĆ bo od tego jest nauczyciel jak d.. a od      sran.a. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Dziecko nie ma się SAMO NAUCZYĆ bo od tego jest nauczyciel jak d.. a od      sran.a. 

Czyli jak dziecko dostaje 1 ze sprawdzianu to wina nauczyciela, że go nie nauczył, a nie dziecka, że się nie nauczyło? 🤔

Serio nie potrafiłaś rozwiązać zadania z 3 klasy podstawówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wina jest obustronna moim zdaniem, no bo wiadomo, że dziecko powinno słuchać na lekcjach, ale czasami nauczyciele są po prostu fatalni i naprawdę nie wiedzą przekazać wiedzy, przez co zniechęcają dzieci do nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proste

Zostały wróble 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To proste logiczne zadanie masakra jeśli nawet matka nie ogrania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość Gość napisał:

To proste logiczne zadanie masakra jeśli nawet matka nie ogrania 

Bo jej matka kiedyś rozwiązywał za nią zadania, bo uważał że nauczyciel jest od tego żeby ją nauczyć jak d u p a od s r a n i a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W domu

Teraz i tak dzieci mają dobrze, bo jest Internet i zawsze można poszukać rozwiązania podobnego zadania. Kiedyś nie było tak dobrze. Sama pamiętam jak męczyłam się nad zadaniami z chemii i nigdzie żadnej pomocy, bo neta wtedy nie było, podręczniki też były fatalnie napisane, żadnych przykładów zadań z pełnymi rozwiązaniami. A teraz pełno książek na rynku z gotowymi rozwiązania różnych zadań krok po kroku. Tylko koleżanka co miała ojca chemika miała zawsze odrobioną pracę domową a reszta klasy przepisywała od niej. Tak więc teraz naprawdę jest lepiej dzięki internetowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PPPPOP

Tu autorka, 
ale sie hejtu na mnie wylalo 🤣
Problem jest niestety w nauczcielce ktora niczego nie tlumaczy tylko pisze uczniom na tablicy- dzieci mowia, ze nie nadazaja przepisywac do zeszytu a gdzie tu mowa o jakimkolwiek rozumieniu. Byla na nia skarga do kuratorium ale niestey to jedna klika wiec nic jej nie zrobili. Wszyscy na nia narzekaja. Dzieci maja slabe oceny, nie rozumieja przerabianego materialu. KOSZMAR! Mam tylko nadzieje, ze ona nie bedzie z nimi do konca szkoly bo wtedy trzeba bedzie brac korki. 

P.S Nie, matka nie odrabiala za mnie zadania. Jestem z 79 roku i wszyscy odrabialismy zadania sami. To co teraz jest w szkole to jest doslownie tragedia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość PPPPOP napisał:

Tu autorka, 
ale sie hejtu na mnie wylalo 🤣
Problem jest niestety w nauczcielce ktora niczego nie tlumaczy tylko pisze uczniom na tablicy- dzieci mowia, ze nie nadazaja przepisywac do zeszytu a gdzie tu mowa o jakimkolwiek rozumieniu. Byla na nia skarga do kuratorium ale niestey to jedna klika wiec nic jej nie zrobili. Wszyscy na nia narzekaja. Dzieci maja slabe oceny, nie rozumieja przerabianego materialu. KOSZMAR! Mam tylko nadzieje, ze ona nie bedzie z nimi do konca szkoly bo wtedy trzeba bedzie brac korki. 

P.S Nie, matka nie odrabiala za mnie zadania. Jestem z 79 roku i wszyscy odrabialismy zadania sami. To co teraz jest w szkole to jest doslownie tragedia. 

Ej ale ty tak serio? Zwalasz na nauczycielke zamiast sie zastanowic co z toba jest nie tak, ze nie rozumiesz prostego krotkiego tekstu. W tym zadaniu nie ma nawet zadnej matematyki. Wystarczy pomyslec chwile nad tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWDAw

Niestety ale autorka ma racje. Teraz w podstawowce jest jak na studiach , czyli macie nauczyc sie sami a nauczyciel ma w duszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość PRAWDAw napisał:

Niestety ale autorka ma racje. Teraz w podstawowce jest jak na studiach , czyli macie nauczyc sie sami a nauczyciel ma w duszy. 

Sorry, ale nic nie usprawiedliwia jej braku umiejetnisci rozumienia prostego tekstu. To jest 6 krotkich prostych zdan. Nic do liczenia. Gdzie tu wina szkoly i nauczyciela? 😄 Nie badz smieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
47 minut temu, Gość Gosc napisał:

Sorry, ale nic nie usprawiedliwia jej braku umiejetnisci rozumienia prostego tekstu. To jest 6 krotkich prostych zdan. Nic do liczenia. Gdzie tu wina szkoly i nauczyciela? 😄 Nie badz smieszna.

Zadanie z matematyki 2 klasy:

Wiewiórka zebrała 16 orzechów. Kilka schowała pod liście, a 4 do dziupli. Ile orzechów zjadła wiewiórka?

Dziadek za zakupy zapłacił 19 zł. Ile kosztowała książka, a ile kosztował długopis?

Tata kupił płytę za 9 zł i słuchawki. Ile razem zapłacił?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Zadanie z matematyki 2 klasy:

Wiewiórka zebrała 16 orzechów. Kilka schowała pod liście, a 4 do dziupli. Ile orzechów zjadła wiewiórka?

Dziadek za zakupy zapłacił 19 zł. Ile kosztowała książka, a ile kosztował długopis?

Tata kupił płytę za 9 zł i słuchawki. Ile razem zapłacił?

Nie bron sie teraz autorko i nie wymyslaj nieistniejacych zadan, na ktore jak juz sama wiesz nie ma odpowiedzi. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×