Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Cozaludzie

Teściowa chce mi zabrać dziecko i żąda alimentów

Polecane posty

Gość Cozaludzie

Zaraz mnie coś strzeli! Zaczęło się w zeszłym tygodniu, ale konflikt z teściową trwa od lat. Zawsze miała mnie za gorszą i niegodną jej syna. Kiedyś nawet zaprosiła na obiad jego byłą, którą uwielbia i posadzila ich obok siebie. Co za babsko wredne. A on ciele potulnie siedział gdzie mu kazali, ja w ciąży już wtedy zaawansowanej na kanapie półdupkiem, bo krzeseł zabrakło niby. I wreszcie w zeszłym tygodniu nie wytrzymałam i wyrzucilam niedojde z domu, znaczy się męża, teściowa z nami nie mieszka. On to taka ciapa, do matki wrócił, ale nie ma pracy, zawodu, pieniędzy, dzieckiem też się nie umie zająć, więc nie podejrzewałam co ma nastąpić. A ta krowa sobie wymyśliła, że ona wnukiem się zajmie, bo ja karierę chcę robić, to nie mam czasu i żeby z ojcem było. I jeszcze że alimenty mam niby płacić. No się wkurzyłam, wzięłam mąkę i się zakradlam do niej do domu wieczorem i dalej nie chce mi się już pisać tego baita 

Jeśli on nie ma pracy, to ty możesz bez ustąpić o alimenty od teściowej, tzw. windykacja zstepnych i wstępnych. Żeby złożyć taki wniosek, ociec dziecka musi mieć mieć oficjalnie zasądzone alimenty na dziecko i nie wywiazywac się z nich przez 6 miesięcy. 

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować