Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość OlgaOlgaOlga

TUTLO

Polecane posty

Gość OlgaOlgaOlga

Dzień dobry, zastanawiam się nad korzystanie z platformy Tutlo, czy ktoś może już korzysta i chciałby podzielić się opinią? Jak to wygląda w praktyce i czy są efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Ja korzystam z tej platformy od pol roku i jestem zadowolona . Efekty są niespamowite ale pod warunkiem ze chcesz się uczyć, bo nikt za ciebie się nie nauczy . Lekcje są krótkie bo po 20 min co nie jest przeciągające i zawsze gdzieś się wygospodaruje te pare minut . Lekcje możesz odbywać o dowolnej porze . Szkoła bardzo dba o ucznia i służy pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana

Bardzo polecam. Ja uczę się z domu, wygodnie i bezstresowo, ale fakt faktem trzeba przysiąć i regularnie powtarzać materiał wtedy te lekcje mają największy sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janeczka33

Są efekty . Lekcje po 20 min to fajne rozwiązanie. Speakerzy są z różnych krajów co pozwala się osłuchać z językiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkana

Ja dzięki tutlo widzę i czuje u siebie dużą poprawę jeśli chodzi o język angielski, to mi się podoba bo własnie takich efektów oczekiwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka

Super sprawa ta platforma TUTLO . Polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgaOlgaOlga

Zdecydowałam się, ale dopiero po lekcji próbnej. Jak na razie jest ok. Lekcje po 20 min, z lektorem, bez stresu uczę się z domu. Wygodnie i czuję efekty. Liczę na więcej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Verkaaaa

Fajna sprawa, dzięki TUTLO lepiej już mówię po angielsku. Naukę nawet odbywam przez apke w telefonie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila

Jak najbardziej polecam nauke angielskiego poprzez platformę językową Tutlo 😉 20 min lekcje na żywo z lektorem, w wybranym przeze mnie miejscu i porze dnia, sprawiają że nauka jezyka stała się dla mnie przyjemnością, a nie obowiazkiem:) Wszystkim niezdecydowanym polecam zamówić sobie lekcję próbną i przekonać się na własnej skórze jakie to super rozwiązanie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkaaaaa89

sama chętnie spróbuję z tym Tutlo - zawsze zrobię krok do przodu, czas postawić na samorealizację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniax

Ja nie znam wyżej wymienionego kursu. Sama nauczyłam się mówić z kursem ENLINADO, zaczęłam się uczyć z kursem kilka miesięcy temu. Zależało mi przede wszystkim na nauce komunikacji, bo przede mną był wyjazd za granicę. Nie żałuje, że zaczęłam się uczyć z tym kursem, bo dzięki praktyce i motywacji którą dostałam od kursu nauczyłam się mówić. 

Do nauki języka angielskiego miałam kilka podejść, ale żadne na długo mnie nie przytrzymało tak jak ten kurs. Polecam obejrzeć darmową lekcję kursu, jeżeli ktoś uczy się języka i chce nauczyć się mówić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie polecam Tutlo

Te wszystkie pozytywne opinie są pisane przez agencje. Nie polecam. Niejasne warunki umowy. Za jej zerwanie płaci się wysokie kary (około 2 tys>) Poza tym nauczycieli z krajów anglojęzycznych jest jak na lekarstwo. Za kurs można zapłacic nawet 8 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż takie kary za zerwanie umowy w Tutlo? Wydaje mi się, że każdy ma najpierw dostęp do jakiejś umowy i czyta się co się podpisuje :))

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gość Nie polecam Tutlo"  Pani pytanła o opinie tych którzy korzystają i jakie są efekty a Ty jak widać byłeś na 5 minut ambitny i jak się domyślam tylko kiedy można było to już chciałeś zerwać umowę . Myślisz że jak podpiszesz telefon na abonament który okaże Ci się niepotrzebny to jak to wygląda? zrywasz umowę kiedy chcesz ? Ja korzystam razem dzieciakami i bardzo sobie chwalimy a te wszystkie negatywne opinie to są pisane przez tych co nie umieją czytać umowy a później chodzą i gdzie mogą to się żalą no i przed tych co mają słomiany zapał i zero konsekwencji w tym co chciało się osiągnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko Agnieszko.Ago jak widzę to temat jest pełnen reklamiarzy tkzw.. "szeptanego marketingu". 

Moja rada. Jeżeli już to spróbuj na krótki okres. Ocenisz czy Ci to pasuje, bo nie każdemu odpowiada, a często  szkoda pieniędzy.

W nauce każdej rzeczy chodzi o  konsekwencję tj. codzienna naukę.

A szczerze jak chcesz się nauczyć języka to trzeba się uczyć naturalnie, jak w życiu, jak dzieci uczą się polskiego, jak my nauczyliśmy się języka, jak emigranci się nauczyli. Pamiętasz co to za przydawka i imiesłów, narzędnik? Raczej nie, bo trzeba sobie przypominać zasady, co to jest, a i tak rozmawiamy. Bo nauczyliśmy się języka naturalnie,  zasady gramatyczne stosujemy naturalnie, a elementy gramatyki znamy, bo nas nauczono w szkole, ale nie są niezbędne aby się nauczyć języka.

Dlatego polecam naturalną metodę, niestety na początku żmudną, przez około miesiąc, ale efekty Cię powalą.

1. ulubiony serial przez godzinę na jakiejś platformie. Gdzie jest audio po angielsku, równolegle z tekstem też po angielsku No i notowanie całych zwrotów (nie zdań, nie słów). Powtarzanie odcinka po kilka razy, aż zapadną w głowę i zaczniesz rozumieć 70% materiału  i potem kolejny odcinek

2. są w necie takie bezpłatne materiały zwrotów, też trzeba trochę poczytać wyobrażając sobie gdzie można ich użyć

3. na pamięć tysiąc słów - jest taka lista Gutenberga 

4. No i doszliśmy nabycia umiejętności użycia czasów. To też jest w filmach z pkt.1 W angielskim jest 12-16 czasów, ale nie przejmuj się. Używa się 4 max 6, reszta to archaiczne zaszłości. Do nauki polecam bezpłatną aplikację English tenses in action.  Testy wyboru. Jest zdanie, lista czasów i musisz pomyśleć oraz wybrać czas do zdania. Kłania się myślenie co oznaczają słowa, zdanie i jakie są zasady gramatyczne. W aplikacji jest też moduł pokazujący zasady gramatyki.

Poświęć rano minimum godzinę dziennie przez miesiąc na naukę, a będziesz w szoku jak zrobisz postępy. Ale pamiętaj rano, bo przed cały dzień trochę Ci się przypomni, wytrwali, możesz sobie przypomnieć w łóżku przed spaniem. Dlatego polecam rano, kiedy jest cisza, spokój i świeży umysł.

I to wszystko za darmo.

Jak już trochę pracujesz. 3-4 miesiące to możesz szukać kursu, bo wtedy będziesz mogła ocenić na ile jest sensowny, to polecam na necie konwersacje  "jeden na jeden" z tematów, które ciebie interesują, a najlepiej z native speakerem praktykiem, nie z nauczycielem. Niestety to jest drogo, ale znów będą postępy, bo już coś będziesz miała w głowie i ktoś dalej pokieruje.

Podałem Ci  najprzyjemniejszą drogę i znam takich co nauczyli się rozmawiać po 4 miesiącach. No, ale uczyli się, każdy ww. punkt po godzinę dziennie. Do tego raz w tygodniu rozmowy z prowadzącym i generalnie cały dzień w słuchawkach słuchali tych materiałów, które przerabiali, filmów, muzyki, wiadomości, podcastów, stacji radiowych np. BBC, która ma też dużo materiałów, ale drętwe i na początek nie polecam.

Powtórzę konsekwencja i samodzielna praca, którą należy sobie uprzyjemnić sposobami, a pójdzie gładko. 

Niestety cudów nie ma, nawet za milion zł nikt nie włoży Ci do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

A co to ma do mojego wpisu ? 😄 Ja nie pytałam o opinie i polecenie . Korzystam systematycznie,  jestem zadowolona i są efekty . Pozdrawiam 

Edytowano przez Agnieszka.aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety szkołę oceniam fatalnie.... Kilkakrotnie pytałam o to, czy oprócz rat będę musiała cokolwiek jeszcze spłacać po zakończeniu umowy po roku. Byłam zapewniana, że to tylko koszt rat będę musiała spłacać przez rok co miesiąc. Po zakończeniu umowy dostałam informacje na maila, że jeszcze muszę dopłacić 600 zł!!! To są oszuści!!! Raty były spłacane regularnie w terminie, w dodatku wykorzystałam o połowę mniej lekcji z abonamentu niż było przewidziane w umowie! I i tak muszę dopłacić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2019 o 07:40, Gość OlgaOlgaOlga napisał:

Dzień dobry, zastanawiam się nad korzystanie z platformy Tutlo, czy ktoś może już korzysta i chciałby podzielić się opinią? Jak to wygląda w praktyce i czy są efekty?

Osobiście nie polecam!

Uważajcie na firmę Tutlo. Piękne reklamy, celebryci reklamujący platformę, pozytywne komentarze, a w rzeczywistości niekompetentni pracownicy, zapisy w umowach niezgodne  z prawem, które działają na niekorzyść klienta.

1. Konsultanci obiecują zlote góry, a później nic  z tego co mówili nie jest zrealizowane. 

2. Lektor, miał wiedzieć jaki jest mój poziom i co powinnam przerabiać. Niestety nic nie wiedzą. Poza tym, nie mają dobrego sprzętu, tnie im internet i nie da się dogadać.

 

3. Materiał do przerobienia źle dobrany. Miałam przerabiać materiał o podróżach, a temat zaproponowany przez lektora dotyczył skarpet świątecznych.

4. Na zgłaszane problemy nie ma odzewu.

5. Lektor nie pojawił się  na umówionej lekcji.

6. Tutlo nie przyjmuje rezygnacji. 

Ze względu na slabą jakość świadczonych usług oraz ignorowanie zgłaszanych reklamacji co doprowadziło do utraty przeze mnie zaufania do firmy Tutlo w uczciwości, staranności oraz umiejętności świadczonych przez nich usług. 
Były to niewątpliwie ważne powody do wypowiedzenia Umowy na podstawie art. 476 § 1 kodeksu cywilnego.
W konsekwencji powyższego rozwiązałam umowę zgodnie z art. 476
§ 1 kodeksu cywilnego oraz wniosłam o zwrot pieniędzy w kwocie 4186,00 (słownie: cztery tysiące sto osiemdziesiąt sześć zł. 00 gr.

Zadzwonił do mnie konsultant i powiedział, że zgodnie z umową nie mogę zrezygnować i muszę uczyć się przez 14 miesięcy. Umowę podpisam na 12 miesięcy. Ale oczywiście firma Tutlo naciąga jeszcze na okres wypowiedzenia dwumiesięczny!!!
Usłyszałam, że mogę zrezygnować tylko z ważnych powodów, ale i tak będzie mnie obowiązywał dwumiesieczny okres wypowiedzenia. 
Jestem teraz na etapie przepychania się mailami z firmą Tutlo.

Stanowisko firmy Tutlo jest takie, że mam okres wypowiedzenia 2 miesiące i za jedną lekcję potrącą mi 1025,54 zł
Cytuję maila z tutlo: "1025,54 jest kwotą policzoną na podstawie tabeli nr 2 w Pani umowie za możliwość korzystania z platformy.
Została ona proporcjonalnie policzona do miesięcy przez które miała Pani dostęp do platformy.
Jest to rozpisane w tabeli numer 2 jako "część stała".
Każda kolejna lekcja będzie dodatkowo płatna zgodnie z "częścią efektywnościową" która jest rozpisana w tabeli numer 2"

Czyli mam zapłacić ponad 1 tys. zł tylko za to, że 2 miesiące mam dostęp do platformy z której nie korzystam.

Gdyby firma Tutlo było uczciwe, to oddaliby pieniadze za niewywiazanie sie z umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoła całkiem ok...wpiszcie w google 'czops.pl tutlo', mają teraz fajną promocje dla nowych i generalnie tak jak zwykle uwazalem ze dosc drogawo, tak teraz generalnie chyba mozna polecic za ta cene

Edytowano przez meeffe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×