Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ddddddddddddddddddddd

a jesli zabiorą 500 plus

Polecane posty

Gość ddddddddddddddddddddd

hej , 

a jeśli PO wygra wybory i zabiorą 500 + chyba bedzie zgrzyt i rwanie włosów ... takie mam wrazenie ..... nie u wszystkich ale u większosci . Jakie wasze wrazenia ? myslicie ze PO wygra wybory ? szczerze mówiąc dzieki 500 + nasze wakacje od dwoch lat były zagraniczne i dłuzsze niż dotychczas .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekonomistka

W normalnych rodzinach 500 plus nie ma żadnego znaczenia, to taki naddatek, który rodzice przeznaczają na przyszłe studia, korepetycje. Tylko patologia cieszyła się z 500 plus. Poza tym co to za pomoc, skoro za 600 zł podatku zapłaconego, dostaje się 500 zł. Nie lepiej obniżyć podatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość ddddddddddddddddddddd napisał:

hej , 

a jeśli PO wygra wybory i zabiorą 500 + chyba bedzie zgrzyt i rwanie włosów ... takie mam wrazenie ..... nie u wszystkich ale u większosci . Jakie wasze wrazenia ? myslicie ze PO wygra wybory ? szczerze mówiąc dzieki 500 + nasze wakacje od dwoch lat były zagraniczne i dłuzsze niż dotychczas .... 

500 plus i tak straci na wartości bo inflacja rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddddddddddd

no tak , ale masz naddatek .... z którego korzystasz ... a skoro to dla ciebie naddatek to po co bierzesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
22 minuty temu, Gość Ekonomistka napisał:

W normalnych rodzinach 500 plus nie ma żadnego znaczenia, to taki naddatek, który rodzice przeznaczają na przyszłe studia, korepetycje. Tylko patologia cieszyła się z 500 plus. Poza tym co to za pomoc, skoro za 600 zł podatku zapłaconego, dostaje się 500 zł. Nie lepiej obniżyć podatki?

Mnie też dziwi po co ktoś bierze 500 plus skoro to i tak nic nie znaczy dla ich budżetu.A już najlepsi są Ci co są okropnie przeciwni a biorą te pieniądze.Jestes przeciwnikiem to miej honor i nie bierz 500 plus nie jest obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
29 minut temu, Gość ddddddddddddddddddddd napisał:

no tak , ale masz naddatek .... z którego korzystasz ... a skoro to dla ciebie naddatek to po co bierzesz ? 

Bo pewnie pracuje i płaci podatki nie to co nieroby i patologia, skoro oni biorą to pracujący nie 500 a 1000+ powinni dostawać, ja niedługo składam na 500+ i będę wydawać je na pierdół bo czemu by nie, na dziecko i zabezpieczenie jego przyszłości mnie stać to tą kasę wydam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Mnie też dziwi po co ktoś bierze 500 plus skoro to i tak nic nie znaczy dla ich budżetu.A już najlepsi są Ci co są okropnie przeciwni a biorą te pieniądze.Jestes przeciwnikiem to miej honor i nie bierz 500 plus nie jest obowiązkowe.

Spieszę tłumaczyć. To są pieniądze podatników, ludzi pracujących czyli też moje i wolałabym by zostały w budżecie i procentowały na moją emeryturę. Biorę i sama je odkładam - na swoją emeryturę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOSCIK
54 minuty temu, Gość ddddddddddddddddddddd napisał:

no tak , ale masz naddatek .... z którego korzystasz ... a skoro to dla ciebie naddatek to po co bierzesz ? 

bo to tez jest moja kasa, która ktoś mi odbiera a nie mam na to ochoty. Nie mam ochoty utrzymywac niepracujących darmozjadów i finasować im wczasów, dlatego tez sobie odbieram co MOJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Boooze ludzie jacy wy jesteście durni. Zachwycacie sie państwami opiekuńczymi (Dania, Norwegia) a jak ktoś próbuje to wprowadzić w waszym kraju to wielkie oburzenie. Myślicie ze jak to działa w Skandynawii? Ludzie płaca 36-60% podatków i z tego dostają pieniądze na dzieci czy zasiłki. I tak cześć tez idzie na darmozjadow i bezrobotnych. I nikt nie płacze. Życzę tym pracującym i „biednym” okradanym podatnikom, by nigdy im się noga nie powinela i nie potrzebowali pomocy. Bo wtedy będą pierwsi po zapomogi i siebie w kategorii darmozjadow na pewno postrzegac nie będą.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygra PiS, kwestia jak reszta partii wejdzie do rządu i z jakim %. 

 

... Jak zabiorą to nic to nie zmieni w moim życiu 🤘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnhsjjs

Jak dzialala mafia paliwowa i wyprowadzano takie pieniądze to nie potraficie do tylu liczyc,a wiadomo kto wtedy rzadzil. Tak teraz Pis to ukrocil to i pieniadze sie znalazły, ale Polacy zawsze beda narzekac i miec pretensje. Jak jestes przeciwko, to nie bierz tych pieniedzy, badz do konca fair.  A nie, ze po cichu bierze,  a oficjalnie krytykuje.  Tacy sa najgorsi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Ekonomistka napisał:

W normalnych rodzinach 500 plus nie ma żadnego znaczenia, to taki naddatek, który rodzice przeznaczają na przyszłe studia, korepetycje. Tylko patologia cieszyła się z 500 plus. Poza tym co to za pomoc, skoro za 600 zł podatku zapłaconego, dostaje się 500 zł. Nie lepiej obniżyć podatki?

Brawo! Głos rozsądku nareszcie. Bo aż się nóż w kieszeni otwiera jak się słyszy jak ludzie się stają za 500 + i jak to im rząd "daje" wrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość ... napisał:

Boooze ludzie jacy wy jesteście durni. Zachwycacie sie państwami opiekuńczymi (Dania, Norwegia) a jak ktoś próbuje to wprowadzić w waszym kraju to wielkie oburzenie. Myślicie ze jak to działa w Skandynawii? Ludzie płaca 36-60% podatków i z tego dostają pieniądze na dzieci czy zasiłki. I tak cześć tez idzie na darmozjadow i bezrobotnych. I nikt nie płacze. Życzę tym pracującym i „biednym” okradanym podatnikom, by nigdy im się noga nie powinela i nie potrzebowali pomocy. Bo wtedy będą pierwsi po zapomogi i siebie w kategorii darmozjadow na pewno postrzegac nie będą.... 

Po pierwsze w zadnym kraju nie dostaje się na dzieci 30 % pensji. Po drugie nikt nie daje ludzia bezrobotnym. Musi pracować jedna osoba z małżeństwa przynajmiej 15h w tygodniu. Nie ma nic za darmo! Pozatym nie porównuj zarobków polskich z zarobkami zagranicznymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna kawa z cukrem

Glosuje przeciwko PiS i akuart 500plus nie ma tu nic do rzeczy, ogolnie  jako obserwator z zewnatrz widze, jak za PiSu w Polsce sie okropnie dzieje, i to boli, i jeszcze ten wstyd np w pracy jak wiem, ze znajomi i wpsolppracownicy wiedza, co PiS znowu wymyslil i w tutejszych mediach o tym mowia, pisza... i martwie sie o np  moja bratanice, jaki los ja czeka w kraju w ktorym kobietom chce sie odebrac niemal wszystkie prawa??

mimo ze nie mieszkam w Polsce juz kilkanascie lat, to naprawde na te wybory ide - pierwsze od kiedy wyjechalam. 

pozdrawiam z cudownego Bergen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Będę głosować na PO, wole płacić większy VAT na ubranka dziecięce,zabiorą mi 500 plus, oddam 6-latka do szkoły , przejdę na emeryturę w wieku 67 lat, pogadam z kolega z PSL, chociaż jest oszustem. Tylko PO i TVN. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
58 minut temu, Gość Gosc napisał:

Mnie też dziwi po co ktoś bierze 500 plus skoro to i tak nic nie znaczy dla ich budżetu.A już najlepsi są Ci co są okropnie przeciwni a biorą te pieniądze.Jestes przeciwnikiem to miej honor i nie bierz 500 plus nie jest obowiązkowe.

A ty bys nie brała? Dlaczgo ktoś ma nie barc skoro to z jego podatków? To jest bzdurny program wspierający patologie i darmozjadow! Jeśli kogoś na dziecko nie stać nie pownnien go mieć proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usnsbw
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Po pierwsze w zadnym kraju nie dostaje się na dzieci 30 % pensji. Po drugie nikt nie daje ludzia bezrobotnym. Musi pracować jedna osoba z małżeństwa przynajmiej 15h w tygodniu. Nie ma nic za darmo! Pozatym nie porównuj zarobków polskich z zarobkami zagranicznymi. 

A co to jest 15h? To mozna w poltora dnia zrobic nawet.  Wow,  15 h trzeba pracowac!  No cos niesamowitego.  Pewnie tez sciemniaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usnsbwis
8 minut temu, Gość czarna kawa z cukrem napisał:

Glosuje przeciwko PiS i akuart 500plus nie ma tu nic do rzeczy, ogolnie  jako obserwator z zewnatrz widze, jak za PiSu w Polsce sie okropnie dzieje, i to boli, i jeszcze ten wstyd np w pracy jak wiem, ze znajomi i wpsolppracownicy wiedza, co PiS znowu wymyslil i w tutejszych mediach o tym mowia, pisza... i martwie sie o np  moja bratanice, jaki los ja czeka w kraju w ktorym kobietom chce sie odebrac niemal wszystkie prawa??

mimo ze nie mieszkam w Polsce juz kilkanascie lat, to naprawde na te wybory ide - pierwsze od kiedy wyjechalam. 

pozdrawiam z cudownego Bergen

Co ty bredzisz volksdojczu? Na zachodzie jada na PiS bo ma wlasne zdanie a nie jak klakierzy z PO co sie sorzedaja za pieniadze i posadki. Na zachodzie tak samo dziala propaganda.  Proste. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość ... napisał:

Życzę tym pracującym i „biednym” okradanym podatnikom, by nigdy im się noga nie powinela i nie potrzebowali pomocy. Bo wtedy będą pierwsi po zapomogi i siebie w kategorii darmozjadow na pewno postrzegac nie będą.... 

Wiesz, prawda jest taka, że jak ktoś naprawdę potrzebuje pomocy to i tak zostaje sam...

Partia potrzebuje GŁOSUJĄCYCH, a potrzebujący(niepełnosprawni, ludzie po tragediach tracący dobytek) niech sobie sami radzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość usnsbw napisał:

A co to jest 15h? To mozna w poltora dnia zrobic nawet.  Wow,  15 h trzeba pracowac!  No cos niesamowitego.  Pewnie tez sciemniaja. 

Nie mierz innych swoją miarą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
11 minut temu, Gość usnsbw napisał:

A co to jest 15h? To mozna w poltora dnia zrobic nawet.  Wow,  15 h trzeba pracowac!  No cos niesamowitego.  Pewnie tez sciemniaja. 

No to niech pracuja chociaz te 1,5 dnia. 

W calej Europie sa zasilki na dzieci (choc czasami uzaleznione od dochodow i przyslugujace dopiero od 2-go dziecka) ale NIGDZIE nie jet to kwota zastepujaca dochod i przy ktorej "nie oplaca sie pracowac". 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

 

Jest masa ludzi którzy płacą podatki i korzysta ja z tego programu.A patologia jest była i będzie niezależnie od 500 plus.Polacy zawsze narzekają fajnie jak socjal był w Niemczech UK,Norwegii  itd ale jak wprowadzili w Pl to jest nienawiść między ludźmi  bo dzieci mają lepiej.?Widze po dzieciach że mają lepiej chodzą lepiej ubrane ,mają lepsze rzeczy i ogólnie w sklepach widać że rodzice dzieciom kupują.Zabieraja je na wakacje,wysyłają na wczasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
16 minut temu, Gość usnsbwis napisał:

Co ty bredzisz volksdojczu? Na zachodzie jada na PiS bo ma wlasne zdanie a nie jak klakierzy z PO co sie sorzedaja za pieniadze i posadki. Na zachodzie tak samo dziala propaganda.  Proste. 

hahahaahahah

 

Bergen w Niemczech, dobre!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale jest też masa ludzi, którym jest gorzej przez to, że wrzucili na rynek pieniądz bez pokrycia, np emeryci narzekający na ceny, młodzi wchodzący na rynek pracy. Ci ludzie nie mają 500+ a muszą się zmagać z galopująca inflacją, w dużych miastach z horrendalnie wysokim najmem. 500+ się do tego przyczynia 😕

dlaczego nie zaproponowali odpisu od podatku w takiej samej kwocie? Bo taka oferta nie byłaby atrakcyjna dla elektoratu. Nie krytykuje samej pomocy, ale jej wysokość i formę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsjsnsissh
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie mierz innych swoją miarą. 

Nie mierze mitomanie, tylko znam rzeczywistość. Tak samo baby w ciazy oszukiwaly. Nie pracowały, potem zeby wydebic macierzynski, to nagle zakladaly firmy bedac juz w ciazy.  Kazdy te te historie.  Wiec takie teksty to puszczaj w swojej rodzinie deklu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jestem pewna, że PO nie wygra.

A ja zabiorą 500+, to zabiorą. Płakać z tego powodu nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjsjjdjddn
5 minut temu, Gość gosc napisał:

hahahaahahah

 

Bergen w Niemczech, dobre!!

Co krzywidz morde? Owszem, Bergen jest tez w Niemczech niedouku. Następnym razem sprawdź w Googlach zanim jape otworzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina

Będę głosować na Konfederację mimo, że społecznie nie zgadzam się z nimi w 99%, natomiast gospodarczo są jedyną partią wartą głosu. PiS wygra, niestety. Wasze 500 plusy zostaną (nieważne czy wygrałby PiS, Lewica, Nowoczesna-500+ dostanie jak jest, bo zdjęcie tego programu będzie w naszym durnym państwie strzałem w kolano).

PiS doprowadza naszą gospodarkę do ruiny, rozdawnictwo 'niskim klasom' społecznym mija się z celem programu, mnożą się ludzie, których najzwyczajniej w świcie nie stać na posiadanie dziecka. Ten program miał wspomagać wychowanie (co samo w sobie jest ...yczne- jak ktoś nie jest w stanie sam zadbać o byt swój i rodziny to zapewne nie będzie potrafił sensownie i tego dodatku spożytkować).

Jak już jakiś program dla rodzin ma istnieć to największym sensem przejawia się odciąganie 500zł od podatku dochodowego na każde dziecko (nie pracujesz- nie masz 'ucinanego' podatku). Naturalnie pojawią się hurr durr afery, że przecież KAŻDEMU się należy- ... prawda. Za sam fakt urodzenia/spłodzenia dziecka nie należy się nic oprócz bezgranicznej miłości 🙂

Fajnie, że mogła Pani sobie pozwolić na wakacje za granicą z dziećmi. Ja mam 26lat, od 7 lat pracuje na etacie, w międzyczasie zrobiłam 4 kierunki studiów, zarabiam podobnie jak moi rówieśnicy i wie Pani co? Nie byłam na wakacjach od 4 lat! i wcale nie mówię tutaj o wakacjach zagranicznych. Moje zarobki, mimo że nie najgorsze, nie pozwalają mi wziąć kredytu hipotecznego na 30 lat (!), ponieważ wkład własny jest dla mnie kwotą kolosalną. Zapytasz dlaczego? 1/3 mojej pensji jest pochłaniana na 500+, szkoły (nie mam dzieci, nie planuję, więc nie będą korzystać z edukacji, ale niech będzie- "spłacę" swoje koszty edukacji), szpitale (korzystam z prywatnej opieki medycznej), i masę innych spraw które mnie nie dotyczą. Idąc na 2 dniowe zakupy zostawiam w sklepie 100zł (4-5 lat temu to samo kupowałam za połowę tej ceny).

Mieszkam w turystycznym mieście, widzę jak wygląda większość rodzin przyjeżdżających nad polskie morze- zaniedbani, cały urlop żywiący siebie i dzieci syfem, bo przecież jest najtaniej,a dzieci lubią frytki, zalegają całe dnie na plaży popijając piwa, mając totalnie głęboko to że ich dzieci, które pierwszy raz zobaczyły coś poza swoją wsią, uprzykrzają życie wszystkim naokoło.

Oczywiście generalizuję, ale rodziny które POWINNY mieć dzieci nie potrzebują pomocy państwa i proszę mi nie pisać, że dzieci może mieć każdy- może mieć każdy, nie każdy powinien. Jeżeli teraz się boisz, że zabiorą 500+ i będzie ciężko to odpowiedź jest jasna, o takich rzeczach się myśli przez  spłodzeniem dzieciaka.

I tak wychowanie dzieci wymaga posiadania pieniędzy- miłością ich nie nakarmicie i nie wykształcicie- ale fajnie jakby te pieniędzy były zarobione przez rozgarniętych rodziców, nie zabrane młodym ludziom, na których ten program odbija się najbardziej..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc Ola 36
2 minuty temu, Gość Michalina napisał:

Mieszkam w turystycznym mieście, widzę jak wygląda większość rodzin przyjeżdżających nad polskie morze- zaniedbani, cały urlop żywiący siebie i dzieci syfem, bo przecież jest najtaniej,a dzieci lubią frytki, zalegają całe dnie na plaży popijając piwa, mając totalnie głęboko to że ich dzieci, które pierwszy raz zobaczyły coś poza swoją wsią, uprzykrzają życie wszystkim naokoło.

W punkt. zal mi tych dzieci, ze maja takich nieodpowiedzialnych rodzicow,  nie myslacych o tym, jaki super "wzorzec" stanowia dla swych dzieci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale jest też masa ludzi, którym jest gorzej przez to, że wrzucili na rynek pieniądz bez pokrycia, np emeryci narzekający na ceny, młodzi wchodzący na rynek pracy. Ci ludzie nie mają 500+ a muszą się zmagać z galopująca inflacją, w dużych miastach z horrendalnie wysokim najmem. 500+ się do tego przyczynia 😕

dlaczego nie zaproponowali odpisu od podatku w takiej samej kwocie? Bo taka oferta nie byłaby atrakcyjna dla elektoratu. Nie krytykuje samej pomocy, ale jej wysokość i formę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×