Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Luka

Ginekolog w ciąży prywatnie

Polecane posty

Gość Luka

Czy chodziłyście do ginekologa w czasie ciąży prywatnie czy na nfz a może tak i tak? 😉

Mam fajnego lekarza i nie chciała bym zmieniać ale niestety przyjmuje tylko prywatnie. 

Nie chodzi mi o wizyty tylko o koszt pozostałych badań no i ewentualnych recep które są 100% płatne 😮

Orentujecie się jaki może być koszt badań ? Jakie badania miałyście do zrobienia w 1,2 i 3 trymestrze ? 

To dopiero 6 tydz😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Gość Luka napisał:

Czy chodziłyście do ginekologa w czasie ciąży prywatnie czy na nfz a może tak i tak? 😉

Mam fajnego lekarza i nie chciała bym zmieniać ale niestety przyjmuje tylko prywatnie. 

Nie chodzi mi o wizyty tylko o koszt pozostałych badań no i ewentualnych recep które są 100% płatne 😮

Orentujecie się jaki może być koszt badań ? Jakie badania miałyście do zrobienia w 1,2 i 3 trymestrze ? 

To dopiero 6 tydz😊

Prywatnie. 

1 trymestr mocz, morfologia, toxo, cukier, tsh, koło 300 zł łącznie 

2 trymestr znów morfologia, toxo, mocz, ok 50 zl

Nie wiem co w 3 będzie 😛

Usg mam co wizytę robiona, wizyta jak narazie co miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chodziłam w ramach NFZ, ale miałam dobra opiekę.  Jedynym minusem były kolejki, mimo pozornie umówionej godziny (panie po ktg wchodziły poza kolejką). Mialam komplet badań,  właściwie wszystkie z zalecanych, do wykonania w wybranej placówce z sieci z którą mieli kontrakt. Usg na każdej wizycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również nfz i sobie chwalę

Na każdej wizycie usg, wszystkie badania refundowane włącznie z badaniem prenatalnym 

Jedynie musiałam zapłacić za ustalenie grupy krwi ale to był koszt 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nigdy nie byłam u ginekologa na NFZ. Nie wiem jak można chodzić do takiego syfu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja chodze do ginekologa prywanie. 200zl wizyta raz na 4 tygodnie, badania na poczatku gdzies kolo 300zl, co miesiac +/- 50zl. Do tego dokladne usg kazdego trymestru 300zl. Jestem na zwolnieniu prawie od poczatku ciazy i nie mam zamiaru bawic sie w czekanie na wizyty raz na dwa miesiace, bo tak jest u mnie w przychodni, potem opoznienia po kilka godzin, usg raz na 3 miesiace. Ja dostaje zdjecia 3d dziecka na kazdej wizycie, moja znajoma nie ma ktora chodzi na nfz nie dostala ani jednego na cala ciaze. Nie wiem jak mozna prowadzic ciaze na nfz, no chyba ze dla kogos jest srednio wazne co sie dzieje z dzieckiem w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

Ja jestem w 31tc, chodzę prywatnie. Koszt wizyty u gin 140zł,koszt usg 120zł (moja gin nie ma aparatu do usg u siebie w gabinecie więc muszę chodzić do innego oddzielnie) plus koszty badań... To wyszło mi ponad 3tys.. Dokładnej kwoty nie podam, bo nie pamiętam ile co miesiąc na badania szło... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Chodziłam prywatnie, ale na dwa sposoby, tj. zupełnie prywatnie do zaufanej lekarki i w ramach pakietu medycznego z pracy. Dzięki temu wszystkie badania miałam za darmo, bo nawet sama morfo i mocz co miesiąc to ok 30zl, a co chwila trzeba robić coś jeszcze. 

W drugiej ciąży chciałam się wycwanic i chodzić na NFZ i prywatnie, ale miałam 3 podejścia do różnych lekarzy na NFZ i każde to porażka (zarówno sama postawa lekarzy, jak i podejście że np po co badania co miesiąc itp), więc odpuściłam i chodziłam prywatnie (nie miałam jeszcze wtedy pakietu z pracy). Rada - jeśli znajdziesz ogarniętego lekarza na NFZ to rób i prywatnie i na na NFZ, żeby zaoszczędzić na badaniach chociaż. A prywatnie będziesz mieć dobry sprzęt, USG za każdym razem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×