Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kinomaniak

slasher, co to jest?

Polecane posty

Gość kinomaniak

Czy ktoś tutaj zna się na kinie i rozumie pojęcie Slasher w kinie zagranicznym? Czy istnieje taki gatunek filmu w Polsce?

Szukam czegoś sensownego, ale niestety nic nie mogę znaleźć 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to film typu Piątek 13-ego gdzie zazwyczaj szaleniec goni grupę ludzi z "tnie" (slash) ich na części. Polskich filmów nie kojarzę, ale oddzielnego gatunku nie ma, też powinien się nazywać slasher. Sprawdź w jakich kategoriach występuje wspomniany Piatek np na film web może to pozwoli się trochę ukierunkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinomaniak

Adrian, ja wiem co to jest slasher, niestety w polskim kinie nie zdołałem go znaleźć. Bardzo lubię takich reżyserów jak Kondratiuk , ale on niestety nie żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinomaniak

Zaciekawiłeś mnie, muszę to sprawdzić samemu, chociaż na dobra sprawę to bardzo stare filmy, technika poszła do przodu, a my nie mamy nic ciekawego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poramroku

Oglądałem porę mroku i nie zachwyciła, macie racje, ciężko o dobry i aktualny horror, a o  lasherze to ja nawet nie marze, choć uważam, ze to jeden z najciekawszych rodzai  filmów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinomaniak

a czytaliście o nowym filmie Komasy, który ma wyjść za 2 lata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oja

Ja czytałam brzmi zachęcająco, aczkolwiek czekac na film dwa lata 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinomaniak

Rzeczywiście, to potrafi narobić apetytu niestety.. ale może warto? Skoro Komasa chce się wdać w Polańskiego? 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisia

Skoro to będzie polski film, to dlaczego nie? W końcu warto wspierać swoich jeśli chodzi o kinematografię, już i tak nie za wiele mamy tych filmów w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×