Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Czy powtarzałyście test pappa?

Polecane posty

Gość gosc

Dzisiaj mam test pappa (14tc), panicznie się boję, nie spałam cała noc. Poprzednia ciąża zakończyła się u mnie poronieniem w 18tc, wady zostały wykryte właśnie na badaniach pappa.

Teraz panikuję i boje się, że test nie wykryje wad, że lekarka cos przeoczy.

Czy dwukrotne wykonanie testu w innych miejscach da juz pewność? Próbowałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Ja robiłam najpierw usg u bardzo dobrego specjalisty a tydzień później pappa z krwi i usg genetyczne w poradni  i wszystko jest ok. 

Nie martw się tyle bo dziecko to czuję, bądź dobrej myśli, wierze ze będzie teraz już tylko dobrze ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Aaa i mi po 2 tyg od pappy zlecili w poradni jeszcze jedno usg ze względu na wadę serca starszego z dzieci wiec Tobie pewnie też zleca dodatkowe badanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Goosc napisał:

Ja robiłam najpierw usg u bardzo dobrego specjalisty a tydzień później pappa z krwi i usg genetyczne w poradni  i wszystko jest ok. 

Nie martw się tyle bo dziecko to czuję, bądź dobrej myśli, wierze ze będzie teraz już tylko dobrze ❤️

Czy to pierwsze usg przed pappa tez było tym z przepływami (genetycznym)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja robiłam tego samego dnia usg i pappa. U mnie lekarz nie widział potrzeby powtarzania i robienia dalszych badań. Wierzę, ze u Ciebie będzie dobrze 👍🏻 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A Ty chcesz powtarzać pełne badanie czy tylko USG? Bo USG możesz, jasne, zawsze jest szansa, że na innym sprzęcie, inny lekarz wypatrzy więcej, dziecko może być akurat inaczej ułożone. Testów z krwi raczej nie ma sensu.

Ale jeżeli nie śpisz po nocach i chciałabyś mieć PRAWIE pewność to ja bym raczej polecała test typu NIPT (nifty, harmony), dają naprawdę wiarygodne wyniki i są bezpiecznie (tylko niestety dość drogie i nierefundowane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

A Ty chcesz powtarzać pełne badanie czy tylko USG? Bo USG możesz, jasne, zawsze jest szansa, że na innym sprzęcie, inny lekarz wypatrzy więcej, dziecko może być akurat inaczej ułożone. Testów z krwi raczej nie ma sensu.

Ale jeżeli nie śpisz po nocach i chciałabyś mieć PRAWIE pewność to ja bym raczej polecała test typu NIPT (nifty, harmony), dają naprawdę wiarygodne wyniki i są bezpiecznie (tylko niestety dość drogie i nierefundowane).

niestety u mnie nifty odpada. Moja ciąża była bliźniacza w pierwszych tygodniach, obecnie (13tc)jest pojedyncza, dlatego wszelkie badania z krwi odpadają, ponieważ drugi blixniak, który jeszcze się nie wchłonał może zakłamywać wyniki 😕

Pozastaje mi tylko usg. Z kolei słyszałam, że nie wolno usg dopplerowskiego wykonywac za często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

niestety u mnie nifty odpada. Moja ciąża była bliźniacza w pierwszych tygodniach, obecnie (13tc)jest pojedyncza, dlatego wszelkie badania z krwi odpadają, ponieważ drugi blixniak, który jeszcze się nie wchłonał może zakłamywać wyniki 😕

Pozastaje mi tylko usg. Z kolei słyszałam, że nie wolno usg dopplerowskiego wykonywac za często...

Usciślając i tak pobranno mi krew do pappy ale i tak musze liczyć się z tym, że ryzyko może być zwiększone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×