Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośc

mam recykling we krwi, bardzo mnie boli jak ktoś bliski nie recyklinguje śmieci

Polecane posty

Gość gośc

zawsze wszystko dokładnie segreguje, płuczę plastiki żeby nie zapleśniały, a np. mój mąż sortuje tylko szklane i platikowe butelki po napojach, teściowa tak samo ale jeszcze papier, rodzice niby segregują ale czasami spalą jakiś plastik w piecu (tragedia wiem), a np sąsiad pali wszystko w piecu i nie ma śmieci wcale...  strasznie mnie to trapi jak ludzie do tego podchodzą, a edukowanie czy pouczanie nic nie pomaga 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Powinnaś dodać,że wscibscy ludzie, którzy edukuja i uczą niepytani doprowadzają innych do szewskiej pasji. Rób co uważasz za słuszne i sąsiada nie nawracaj. Chcesz coś wskórac to walcz z zarządem osiedla, władzami miasta o kontenery do recyclingu, obowiązek segregacji śmieci i np nagrody za dbanie o srodowisko w zamian za segregacje. Wyjdź poza strefę komfortu i działaj jak człowiek z pasją, bo za zwykle zamulanie mozesz najwyżej oderwać. 

My segregujemy śmieci, używamy ekologicznych środków czystości, oddajemy ubrania do kontenerów, jemy zdrowo, ale jak ktoś mnie poucza to budzi sie we mnie bunt i chce zrobić naodwrot. Nie z powodu omylnosci drugiej osoby, a złego przekazu. Ludzi trzeba uświadamiać ale w odpowiedni sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie w miejscowości jakaś babeczka robi bezpłatne spotkania zero easter, recycling itd. przychodzi ten, kto chce i to jest fajne. Jak ci tak zależy to idź do domu kultury, gminy i powiedz że masz taki pomysł, poświęć swój czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Jeśli surowce, które mogą zawierać resztki jedzenia i brudzić są sortowane jako oddzielne frakcje (czyli papier, szkło i tworzywa sztuczne trafiają do osobnych pojemników), to wystarczy, że wyczyścisz opakowanie z resztek żywności – nie musisz go myć i niepotrzebnie marnować wody! Jeśli jednak masz na osiedlu tylko dwa kontenery – na tzw. odpady mokre oraz odpady suche, to aby nie zabrudzić papieru, najlepiej przed wyrzuceniem słoiki opłukać i osuszyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mnie do szewskiej pasji doprowadzają opakowania papierowo-plastikowe, metalowo-papierowe itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjjdjd

Ja sortuję ale nie wszystko.  Nie myję i nie odkładam np.  tacek pj mięsie czy puszek po rybach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×