Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gośc43

Materac dla nowo narodzonego dziecka

Polecane posty

Gość Gośc43

Hej, takie pytanie cce kupić dla mojego maluszka, który niedługi przyjdzie na świat materacyk do łożeczka - jednak im więcej o tym czytam tym jestem głupsza. Kokos nie, gryka nie. Polecicie jakiś? Nie chce kupować też materaca za 300 zł 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jesli nie chcesz wydac 300zl to nie kupisz dobrego materaca, no ale dla niektorych zaoszczedzona kasa jest wazniejsza od zdrowia dziecka. Ja kupilam tansze lozeczko, zeby wiecej wydac na porzadny lateksowy materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam zwykły z ikei. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

A czemu nie kokos i gryka? Ja kupię dziecku kokos z gryką jak będę miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 45
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jesli nie chcesz wydac 300zl to nie kupisz dobrego materaca, no ale dla niektorych zaoszczedzona kasa jest wazniejsza od zdrowia dziecka. Ja kupilam tansze lozeczko, zeby wiecej wydac na porzadny lateksowy materac.

Nie chodzi o zaoszczędzoną kasę tylko o to że nie każdego stać na materac za 300 zł, chce wydać mniej żeby kupić dziecku resztę potrzebnych rzeczy. Nie rozumiem uszczypliwych komentarzy, kompleksy naszego społeczeństwa widoczne gołym okiem. Jeśli Panią stać - super. Jeśli to Pani jedyna rada, dziękuję 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 45
4 minuty temu, Gość Kiss napisał:

A czemu nie kokos i gryka? Ja kupię dziecku kokos z gryką jak będę miała.

Kokos podobno nie jest dobry - szybko się wyleży i mogą dostać się robaki to wygląda trochę jak siano w środku. Ostatnio właśnie o tym czytałam i oglądałam filmik fuj 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Kiss napisał:

A czemu nie kokos i gryka? Ja kupię dziecku kokos z gryką jak będę miała.

Bo w gryce moga zalegnac sie robale.

 

2 minuty temu, Gość Gość 45 napisał:

Nie chodzi o zaoszczędzoną kasę tylko o to że nie każdego stać na materac za 300 zł, chce wydać mniej żeby kupić dziecku resztę potrzebnych rzeczy. Nie rozumiem uszczypliwych komentarzy, kompleksy naszego społeczeństwa widoczne gołym okiem. Jeśli Panią stać - super. Jeśli to Pani jedyna rada, dziękuję 🙂

Jezeli ktos nie ma na zapewnienie dziecku takich potrzeb jak porzadny materacyk do spania to nie wiem po co sie na nie w ogole decyduje. Moja rada to nie mialo byc chwalenie sie ze mnie stac na drogi materacyk tylko ze przyoszczedzilam na czyms, co nie wplywa na zdrowie dziecka, zeby zainwestowac w jego kregoslup. Jezeli dla Pani inne rzeczy sa wazniejsze od zdrowia malucha to nic mi do tego. Mozna kupic lozeczko za 500zl a materacyk za 30zl. Znam takie osoby, tylko dzieci szkoda bo rodzice zwracaja uwage nie na to co powinni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 45
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Bo w gryce moga zalegnac sie robale.

 

Jezeli ktos nie ma na zapewnienie dziecku takich potrzeb jak porzadny materacyk do spania to nie wiem po co sie na nie w ogole decyduje. Moja rada to nie mialo byc chwalenie sie ze mnie stac na drogi materacyk tylko ze przyoszczedzilam na czyms, co nie wplywa na zdrowie dziecka, zeby zainwestowac w jego kregoslup. Jezeli dla Pani inne rzeczy sa wazniejsze od zdrowia malucha to nic mi do tego. Mozna kupic lozeczko za 500zl a materacyk za 30zl. Znam takie osoby, tylko dzieci szkoda bo rodzice zwracaja uwage nie na to co powinni.

Trochę śmieszy jest Pani komentarz, nie powinnam mieć dziecka, ponieważ nie chcę kupić materaca za 300 zł proszę oszczędzić sobie tego typu komentarzy. Dla dziecka nie dobry materac czy drogie łóżeczko jest najważniejsze. Również kupiłam tańsze łóżeczko żeby kupić nowy dobry materac. Myślę że znajdę jakiś dobry za kwotę niższa niż 300 zł i moje dziecko będzie przy tym zdrowe i szczęśliwe. Proszę trzymać za mnie kciuki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Akturalnie mam od roku materac nawierzchniowy z gryką, nic się tam nie zalęgło. Za rok dokupię wsyp, bo gryka powinna być swieża. Mam też materac kieszeniowy w sypialni z matą kokosową. Nie wygląda jak siano, w żaden sposob się nie wyleżał. Ta mata jest twarda, zbita, ale pod kręgosłupem nie przeszkadza, ugina się. Materac mam o dwóch twardościach. 
Bardzo polecam kokos i grykę.
300zł to bardzo mało za taki materac i chyba wystarczy dla dziecka na długo? Myślę, że to akurat jest bardzo istotny wydatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Możesz też sama zrobić taki materac, ale nie jestem pewna czy wyjdzie taniej. Będzie trochę byle jaki, jednostronny, sprężyny kieszeniowe są tanie, na to pianka. Choć dużo gorsza od dwóch warstw kokosa i pianki. Chociaż tyle. Gryka to raczej materac nawierzchniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 45
3 minuty temu, Gość Kiss napisał:

Możesz też sama zrobić taki materac, ale nie jestem pewna czy wyjdzie taniej. Będzie trochę byle jaki, jednostronny, sprężyny kieszeniowe są tanie, na to pianka. Choć dużo gorsza od dwóch warstw kokosa i pianki. Chociaż tyle. Gryka to raczej materac nawierzchniowy.

300 zł na kokos i gryke to akurat chyba wystarczająco, w internecie te materace są za nieco ponad 100. Ja mimo wszystko chciałbym unikać kokosa i gryki. No nic coś znajdę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

A najbardziej biedna wersja materaca, z której robi się najtańsze dość mało trwałe materace, ale będzie łatwa do utrzymania w czystości to pianka. Myślę, że może być w miarę gruba warstwa pianki lateksowej. Lateksowa jest lepsza o ile wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
1 minutę temu, Gość Gość 45 napisał:

300 zł na kokos i gryke to akurat chyba wystarczająco, w internecie te materace są za nieco ponad 100. Ja mimo wszystko chciałbym unikać kokosa i gryki. No nic coś znajdę 🙂

To zależy od rozmiarówki, jak ja myślałam nad zrobieniem sama materaca liczyłam materiały i na moje łóżko sam kokos 300zł, a gdzie sprężyny, lateks i inne warstwy?
Gryka jest tania, na worki można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dobry lateks lub pianka, może być utwardzenie Kokosowe. Grykę polecam omijać. Lepiej kupić tańsze łóżeczko a materac lepszy. 

Przy dziecku idzie ok 200 zł mies na same pampersy, nie rozumiem jak zakup materaca, który starcza na 2-3 lata za 300 może być problemem. 

Autorko, ile planujesz wydać na materac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidia
1 godzinę temu, Gość Gość 45 napisał:

Trochę śmieszy jest Pani komentarz, nie powinnam mieć dziecka, ponieważ nie chcę kupić materaca za 300 zł proszę oszczędzić sobie tego typu komentarzy. Dla dziecka nie dobry materac czy drogie łóżeczko jest najważniejsze. Również kupiłam tańsze łóżeczko żeby kupić nowy dobry materac. Myślę że znajdę jakiś dobry za kwotę niższa niż 300 zł i moje dziecko będzie przy tym zdrowe i szczęśliwe. Proszę trzymać za mnie kciuki 🙂

Dla dziecka nie najwazniejszy jest dobry materac? No tak, przeciez zdrowy kregoslup to ...a...zalamac sie mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość 45 napisał:

Trochę śmieszy jest Pani komentarz, nie powinnam mieć dziecka, ponieważ nie chcę kupić materaca za 300 zł proszę oszczędzić sobie tego typu komentarzy. Dla dziecka nie dobry materac czy drogie łóżeczko jest najważniejsze. Również kupiłam tańsze łóżeczko żeby kupić nowy dobry materac. Myślę że znajdę jakiś dobry za kwotę niższa niż 300 zł i moje dziecko będzie przy tym zdrowe i szczęśliwe. Proszę trzymać za mnie kciuki 🙂

Smieszne to jest Pani podejscie do sprawy. Materac to jedna z najwazniejszych rzeczy dla takiego niemowlaka, poza tym jest to zakup nie na miesiac. I tak, uwazam ze nie powinna miec Pani dziecka jezeli nie jest Pani w stanie kupic mu materacyka za 300zl, bo zakladam ze tyle albo wiecej wyda Pani na grzechotki, karuzelki i inne gadzety, a na materac juz zabraknie. Szkoda malucha. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Ja mogę polecić materac koks-pianka-kokos. Te materace nie są jakieś bardzo drogie, raczej taka średnia półka. Bardzo fajny dla malucha. Nic się w tym nie lęgnie, nie deformuje się (przynajmniej na razie) i jest w razie czego dwustronny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaa

Właśnie kupiłam lateksowy za 150zl. Starszy syn miał gryka-kokos i miałam wyrzuty sumienia przez cały czas bo był koszmarnie twardy. Nic się z nim nie działo nieprzewidzianego, i nie wiem, może to i zdrowo tak na twardym spać, ale mi to się kompletnie kłóciło z instynktem - taki malutki czlowieczek z cienkim kregosłupkiem, a na takiej desce śpi. Ale wtedy te materace były promowane jako super ekstra hiper zdrowe więc spał. A teraz zobacz, minęło kilka lat i już nie mają tylu zwolenników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×