Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karo

Cukrzyca?

Polecane posty

Gość Karo

Czy wwartosc glukozy na czczo 115 wskazuje na cukrzyce w ciąży? Mierzę od kilku dni i mam tak troszke ponad limit 110-115. 
zaczełam mierzyć kiedy lekarz kazał zrobić krzywą. 
Są tu jakieś mamy które w ciąży miały cukrzyce? Jakie są objawy? 
konieczna była insulina czy można ogarnąć dietą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy

Śmierdzi to cukrzycą niestety. Ja nie wiem, czy z takim wynikiem na czczo, to w ogóle możesz robić krzywą, bo mogłoby to być niebezpieczne. Koniecznie idź do lekarza i powiedz jakie masz cukry rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy

Poza tym 110-115 to nie jest "troszkę ponad limit", norma w ciąży jest do 92.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ndjd

Ja miałam z rana wynik 115 mierzony u położnej mówiła ze jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo
3 minuty temu, Gość Yyy napisał:

Śmierdzi to cukrzycą niestety. Ja nie wiem, czy z takim wynikiem na czczo, to w ogóle możesz robić krzywą, bo mogłoby to być niebezpieczne. Koniecznie idź do lekarza i powiedz jakie masz cukry rano.

Mogę, dostałam skierowanie od lekarza przecież sama sobie nie wypisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy
2 minuty temu, Gość Karo napisał:

Mogę, dostałam skierowanie od lekarza przecież sama sobie nie wypisałam

Wiem, ale cukier zaczęłaś mierzyć potem. Mi zawsze przed samą krzywą mierzyli rano cukier glukometrem z zastrzeżeniem że jeśli wynik będzie wysoki, to krzywej się nie przeprowadza, bo takie uderzenie glukozy mogłoby być niebezpieczne przy niewłaściwym metabolizmie cukru. Ale nie wiem od jakiego wyniku dokładnie się tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo
9 minut temu, Gość Ndjd napisał:

Ja miałam z rana wynik 115 mierzony u położnej mówiła ze jest ok

Właśnie u mnie w lab jest norma do 140 ale powiedziano mi ze w ciazy idealnie jest ok 100 i kazali Powtórzyć +krzywa. 

to samo z tsh mam 2.9 niby norma bo do 3 pisze na papierku a kobita mnie wysyła do endokrynologa żeby to sprawdzić bo idealnie byłoby 2.5 

a na wyniku pisze że w każdym trymestrze ile ma być i jestem w normie do swojego trymestru. Mam wrażenie że tak na wszelki wypadek wszystko każą robić 

mam glucometr w domu to cukier sobie Mierze na własną rękę bo badanie mam dopiero w przyszłym tyg a tsh zobaczymy 🤷🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo
3 minuty temu, Gość Yyy napisał:

Wiem, ale cukier zaczęłaś mierzyć potem. Mi zawsze przed samą krzywą mierzyli rano cukier glukometrem z zastrzeżeniem że jeśli wynik będzie wysoki, to krzywej się nie przeprowadza, bo takie uderzenie glukozy mogłoby być niebezpieczne przy niewłaściwym metabolizmie cukru. Ale nie wiem od jakiego wyniku dokładnie się tak robi.

Zmierzę sobie rano. Ale oni chyba tez pobierają na czczo wcześniej coś kojarzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Ja miałam podejrzenie cukrzycy ciążowej przez cukromocz. Cukier mierzony na czczo miałam na granicy normy lub minimalnie ponad, np. 96. Udało się to ogarnąć dietą. Także cukry mierzyłam sobie przez tydzień, spisując, co dokładnie jadłam na każdy posiłek, jak już udało mi się ogarnąć dobrze dietę, to dostałam zalecenie, żeby sobie mierzyć co jakiś czas kontrolnie rano i paskami sprawdzać, czy z moczem wszystko ok. Do końca ciąży miałam już w zasadzie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy

To w końcu to 115 to masz na czczo czy nie? Bo tak napisałaś w pierwszym zdaniu.. a jeżeli nie na czczo, to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cukier na czczo 115 to się kwalifikuje na insulinę. W ciąży na krzywej norma jest do 92 (92 to już cukrzyca), a w samokontroli glukometrem do 90. Niektórzy diabetolodzy do 100 pozwalają regulować dietą, ale część powyżej 90 na czczo daje insulinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężarna

Mój diabetolog powiedział że cukier w ciąży na czczo do 100 jest ok, powyżej już nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol
6 minut temu, Gość Ciężarna napisał:

Mój diabetolog powiedział że cukier w ciąży na czczo do 100 jest ok, powyżej już nie. 

Nie jest ok. Weźmie na klatę później ewentualne powikłania okołoporodowe przez to ze dziecko będzie miało makrosomie? Twoj diabetolog zatrzymał się chyba 20 lat temu, lepiej go zmień. 92 i kropka. 93 jest złe i 92 tez jest średnio, 91 ok i tylko te poniżej na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo
22 minuty temu, Gość Yyy napisał:

To w końcu to 115 to masz na czczo czy nie? Bo tak napisałaś w pierwszym zdaniu.. a jeżeli nie na czczo, to jest ok.

110 minimalna 115 max  zawsze na czczo mierze od tygodnia

jem dużo owoców warzyw. Np jabłko z marchewka tarte wczoraj ok 22 

mierzyłam o 7 Rano (115) czy może być tak że fructoza mi  zawyża wynik ? Na czczo to ile godzin wlasciwie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy

No to jak na czczo, to to nie jest dobry wynik niestety. Nie wiem, co tu ktoś pisze o normie do 140, przecież tyle to nawet poza ciążą się rozpoznaje jako cukrzycę. Chyba że chodzi o normę po dwóch godzinach krzywej, wtedy ok.  Ale nie na czczo. To czy dieta czy insulina to zadecyduje lekarz, najważniejsze to zacząć działać. Przed pomiarem glukozy dieta powinna być normalna, więc to raczej nie wina owoców (może jak byś zjadła na dobranoc pół tortu to to miałoby wpływ na wynik).

Niedawno normy dla ciąży zostały zaostrzone, ale w przypadku cukru warto się ich trzymać. Znajoma w pierwszej ciąży miała wynik na granicy starych norm, nikt jej nie rozpoznał cukrzycy i rodziła dziecko prawie 5kg. Teraz w drugiej dla takich samych wyników dostała insulinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Normy cukru na czczo w ciąży zostały w 2018 roku obniżone do 90. Że 100. Tak, czy inaczej, jest podejrzenie cukrzycy. Ja miałam w 12tc 99 i wtedy już skierowali mnie na krzywą cukrową.  Chociaż wyniki z krzywej były b. dobre, to cukier na czczo w okolicach 100. Dostałam insulinę na noc w 14tc, byłam ma diecie i pod kontrolą diabetologa.  Plus taki, że na diecie przybralam tylko 9kg, dziecko zdrowe,  10dni po porodzie miałam swoją wagę,  która trzymam.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo
30 minut temu, Gość Gość napisał:

Normy cukru na czczo w ciąży zostały w 2018 roku obniżone do 90. Że 100. Tak, czy inaczej, jest podejrzenie cukrzycy. Ja miałam w 12tc 99 i wtedy już skierowali mnie na krzywą cukrową.  Chociaż wyniki z krzywej były b. dobre, to cukier na czczo w okolicach 100. Dostałam insulinę na noc w 14tc, byłam ma diecie i pod kontrolą diabetologa.  Plus taki, że na diecie przybralam tylko 9kg, dziecko zdrowe,  10dni po porodzie miałam swoją wagę,  która trzymam.  

Tak, mam podejrzenie cukrzycy i musze zrobic dokladniesze badania, dlatego zalozylam ten post. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, zapisalam sie do ogòlnego lekarza na 12 zeby go podpytac tez o pewne rzeczy. Moze mi ogarnie jakas diete 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 godzin temu, Maszka napisał:

Cukier na czczo 115 to się kwalifikuje na insulinę. W ciąży na krzywej norma jest do 92 (92 to już cukrzyca), a w samokontroli glukometrem do 90. Niektórzy diabetolodzy do 100 pozwalają regulować dietą, ale część powyżej 90 na czczo daje insulinę.

Nie masz racji. Norma z krzywej to 199. Takie są wartosci podane w nawiasach “od-do” mam kartkę przed sobą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×