Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewaaaaaa

9 tydzień i już widać brzuch

Polecane posty

Gość Ewaaaaaa

Dziewczyny jestem przerażona, leci u mnie 9 tydzień a mój brzuch już odstaje pod pepkiem. Ciasno mi w spodniach, muszę chodzić w leginsach. Co to będzie w 9 miesiącu? Czy to oznacza że dziecko szybko rośnie? To moja druga ciąża, jak byłam w pierwszej 8 lat temu to brzuch było widać dopiero po 5 miesiącu. Dodam że jestem dość szczupła, brzuch miałam idealnie płaski ale to co widzę w lustrze mnie przeraża na tym etapie ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

w drugiej ciazy wszystko szybciej widac.U mnie było podobnie,miedzy ciazami 6 lat roznicy w pierwszym, trymestrze byłam 4 kg do przodu i juz miałam brzuch.Nie typowo ciazowy,ale byłam grubsza, spodni nie dopinałam słyszałam od znajomych,ze maja wrazenie,ze juz rok w tej ciazy jestem bo zawszłam na wiosne, rodziłam w koncu listopada 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaaaaaa

Mam tylko nadzieję że dziecko nie okaże się 5-kilogramowym klockiem na koniec ciąży 🙂 swoją drogą dziwne to skoro dziecko ma zaledwie 2-3 cm a brzuch taki wypchany.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Ewaaaaaa napisał:

Mam tylko nadzieję że dziecko nie okaże się 5-kilogramowym klockiem na koniec ciąży 🙂 swoją drogą dziwne to skoro dziecko ma zaledwie 2-3 cm a brzuch taki wypchany.. 

to nie dziecko,tylko macica, woda.. moj mlodszy był malutki, a przytyłam 16 kg, w wiekoszosci to woda,ale od poczatku chodzilam napompowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

to nie dziecko,tylko macica, woda.. moj mlodszy był malutki, a przytyłam 16 kg, w wiekoszosci to woda,ale od poczatku chodzilam napompowana

Zachcianki a nie woda. Macica nie wazy 16 kilo, nie ma hu/ja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Ewaaaaaa napisał:

Mam tylko nadzieję że dziecko nie okaże się 5-kilogramowym klockiem na koniec ciąży 🙂 swoją drogą dziwne to skoro dziecko ma zaledwie 2-3 cm a brzuch taki wypchany.. 

Na tym etapie płody są tej samej wielkości bez wpływu na późniejszą "wielkość". Macica osiąga wysokość pępka w ok. 6 miesiąca. Ogranicz przekąski, pij dużo wody. Jesteś też starsza niż w poprzedniej ciąży, bardziej rozciągnięta itp. itd. Musisz bardziej o siebie zadbać niż za I razem, bo teraz trudniej będzie wrócić do formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaaaaaa

czy to że potrafie zjeść na raz puszkę fasolki po bretońsku może to powodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka
36 minut temu, Gość Gosc napisał:

Zachcianki a nie woda. Macica nie wazy 16 kilo, nie ma hu/ja. 

Ale woda nagromadzona w organizmie robi swoje też. Plus macica, płód, wody płodowe, łożysko, jest więcej krwi w organizmie. 

Ja przybrałam 18kg a 1.5miesiaca po porodzie było już 15kg mniej. Jakby to były zachcianki i tłuszcz to by tak szybko nie spadło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fifka
36 minut temu, Gość Gosc napisał:

Zachcianki a nie woda. Macica nie wazy 16 kilo, nie ma hu/ja. 

Ale woda nagromadzona w organizmie robi swoje też. Plus macica, płód, wody płodowe, łożysko, jest więcej krwi w organizmie. 

Ja przybrałam 18kg a 1.5miesiaca po porodzie było już 15kg mniej. Jakby to były zachcianki i tłuszcz to by tak szybko nie spadło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Zachcianki a nie woda. Macica nie wazy 16 kilo, nie ma hu/ja. 

ale jakie zachcianki?:D ja jeszcze nie wiedzialam o ciązy a chodzilam spuchnieta, waga leciała w góre ,a ja nie wiedzialam od czego. Zachcianek wiekszych nie mialam,, jadlam normalnie, w swoim czasie mialam apetyt na arbuza,  co tez nie pomagało, pilam sporo smoothie, bo wymiotowalam bardzo od konkretnego jedzenia. Ruch mialam ograniczony ,bo wiecej chodzenia sprawiało ze miałam skurcze i bole podbrzusza. W pierwszej ciazy przytylam 7 kg, w drugiej niestety było całkiem inaczej,bo inaczej sie czulam,mniej sie ruszałam. Pewnie gdybym oigla zyc aktywnie to nie przytylabym tyle. W kazdym razie po urodzeniu dziecka 10 kg spadło w przeciągu 2 tygodni. Pozniej powoli kolejne 2,a z ostatnimi czterema męczylam sie prawie rok niz w koncu zdołałam zrzucić.W ciazy balam sie stanąc na wadze. Po drugim porodzie niestety ciągle dokuczaja mi bóle kregoslupa, miednicy,miewam nawroty rwy kulszowej, czuje ze w srodku cos jest nie tak,ale mimo badan nic nie znaleziono. Nie pisze, tego by kogos straszyc, po prostu nie zawsze wszystko jest ksiazkowo, bezobjawowo i wystarczy nie jesc za dwoje,to sie nie przytyje 🙂 na szczescie jestem 3 lata po porodzie i od 2 lat waze 52kg.  Wazne ,ze nie zatrzymalam nadwagi, zyje aktywnie i jest ok.

Ciaza to taki etap w zyciu,ze musisz sie poswiecic i na wiekszosc rzeczy nie masz wpływu,wiec mozesz skisnąc,a jak masz przytyc 16-20 kg to przytyjesz i przy skurczach nie bedziesz dbac o linie tylko bedziesz lezeć do gory brzuchem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
27 minut temu, Gość Fifka napisał:

Ale woda nagromadzona w organizmie robi swoje też. Plus macica, płód, wody płodowe, łożysko, jest więcej krwi w organizmie. 

Ja przybrałam 18kg a 1.5miesiaca po porodzie było już 15kg mniej. Jakby to były zachcianki i tłuszcz to by tak szybko nie spadło. 

Bo się wzięłaś za siebie to i spadło, inna ma w d i nie spadnie choćby skały sr.ały.

Mam koleżankę co do dziś opowiada ile to ona w ciąży nie przytyła I jak to schudnąć Jej ciężko a syn 15lat  ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Gosc napisał:

Bo się wzięłaś za siebie to i spadło, inna ma w d i nie spadnie choćby skały sr.ały.

Mam koleżankę co do dziś opowiada ile to ona w ciąży nie przytyła I jak to schudnąć Jej ciężko a syn 15lat  ma

Ale są różne powody tycia 😄 tez mam kuzynka ktora przytyla w ciąży 20 kg,córka ma 10.lat a ta ciągle wygląda jak w 9 msc. Ale problem w tym,że jeśli przytyla od tłuszczu to samo nie spadnie i trzeba pracować. A zatrzymana woda schodzi sama. Wiele kobiet tyje przed okresem, ale nie jest to typowe tycie, tylko zmiany hormonalne i zatrzymują wodę, przez to ważą 2 kg więcej. Też to mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi szybko wylazl brzuch, wlasciwie to jeszcze przed zrobieniem testu mialam taki "napecznialy", w 3-4 miesiacu juz na pewno bylo widac ze jestem w ciazy za to teraz jestem w 36 tygodniu i brzuch malutki. Po prostu szybko do dostalam ale w pewnym momencie przestal tak drastycznie rosnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dszdd

Boże babo 9 tydzien dopiero a ta lamentuje bo brzuch rosnie, przeciez normalne!!! Jakas poj..eba..na jestes czy jak? Po co zachodzilas w ciaże. Ja sie cieszylam z każdego cm, że dziecko rośnie i zdrowe. Kg same lecą po porodzie.  Ja pier.do.le.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feree
2 minuty temu, Gość Dszdd napisał:

Boże babo 9 tydzien dopiero a ta lamentuje bo brzuch rosnie, przeciez normalne!!! Jakas poj..eba..na jestes czy jak? Po co zachodzilas w ciaże. Ja sie cieszylam z każdego cm, że dziecko rośnie i zdrowe. Kg same lecą po porodzie.  Ja pier.do.le.

Dokładnie!! Nie rozumiem takich kobiet. Starają sie jak psycholki o ciąże chcą mamusiować a jak już jest ciąża to płacz bo brzuch sie powieksza. Cyrk!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Gość gosc napisał:

ale jakie zachcianki?:D ja jeszcze nie wiedzialam o ciązy a chodzilam spuchnieta, waga leciała w góre ,a ja nie wiedzialam od czego. Zachcianek wiekszych nie mialam,, jadlam normalnie, w swoim czasie mialam apetyt na arbuza,  co tez nie pomagało, pilam sporo smoothie, bo wymiotowalam bardzo od konkretnego jedzenia. Ruch mialam ograniczony ,bo wiecej chodzenia sprawiało ze miałam skurcze i bole podbrzusza. W pierwszej ciazy przytylam 7 kg, w drugiej niestety było całkiem inaczej,bo inaczej sie czulam,mniej sie ruszałam. Pewnie gdybym oigla zyc aktywnie to nie przytylabym tyle. W kazdym razie po urodzeniu dziecka 10 kg spadło w przeciągu 2 tygodni. Pozniej powoli kolejne 2,a z ostatnimi czterema męczylam sie prawie rok niz w koncu zdołałam zrzucić.W ciazy balam sie stanąc na wadze. Po drugim porodzie niestety ciągle dokuczaja mi bóle kregoslupa, miednicy,miewam nawroty rwy kulszowej, czuje ze w srodku cos jest nie tak,ale mimo badan nic nie znaleziono. Nie pisze, tego by kogos straszyc, po prostu nie zawsze wszystko jest ksiazkowo, bezobjawowo i wystarczy nie jesc za dwoje,to sie nie przytyje 🙂 na szczescie jestem 3 lata po porodzie i od 2 lat waze 52kg.  Wazne ,ze nie zatrzymalam nadwagi, zyje aktywnie i jest ok.

Ciaza to taki etap w zyciu,ze musisz sie poswiecic i na wiekszosc rzeczy nie masz wpływu,wiec mozesz skisnąc,a jak masz przytyc 16-20 kg to przytyjesz i przy skurczach nie bedziesz dbac o linie tylko bedziesz lezeć do gory brzuchem,

Jak sobie posłałaś tak się wyspałaś. Ja nie wyznaje zasady „jak masz przytyć 20 kilo to przytyjesz” to nie jest zdrowe ani dla matki ani dla dziecka, każdy lekarz pomoże ci ustalić dietę i zdrowe limity jeśli sama masz z tym problem, a rwę kulszową miałaś właśnie od leżenia do góry wentylami cały boży dzień i doje.bania kręgosłupowi 20 kilo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewe

W drugiej szybko widać brzuch, teraz jestem w trzeciej i jeszcze szybciej widać od 3. Miesiaca byl juz dosc spory. Za 5 tyg mam termin a teraz jakby stanął w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osemka
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jak sobie posłałaś tak się wyspałaś. Ja nie wyznaje zasady „jak masz przytyć 20 kilo to przytyjesz” to nie jest zdrowe ani dla matki ani dla dziecka, każdy lekarz pomoże ci ustalić dietę i zdrowe limity jeśli sama masz z tym problem, a rwę kulszową miałaś właśnie od leżenia do góry wentylami cały boży dzień i doje.bania kręgosłupowi 20 kilo. 

Bo niektore jak swiete rozplodowe krowy leza cale 9 miesiecy, biora l4 zaraz po zrobieniu testu. Potem sie dziwia że kregosłup i reszta kości rypie sie. I 30 kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Jak sobie posłałaś tak się wyspałaś. Ja nie wyznaje zasady „jak masz przytyć 20 kilo to przytyjesz” to nie jest zdrowe ani dla matki ani dla dziecka, każdy lekarz pomoże ci ustalić dietę i zdrowe limity jeśli sama masz z tym problem, a rwę kulszową miałaś właśnie od leżenia do góry wentylami cały boży dzień i doje.bania kręgosłupowi 20 kilo. 

specjalistka 😄 tak,masz racje. Rwa kulszowa jest spowodowana uciskien nerwa kulszowego i na skutek zmian połozenia kosci miednicy w przypadku ciazy lub innych zmian kregosłupa. Nie zycze Ci tego bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Osemka napisał:

Bo niektore jak swiete rozplodowe krowy leza cale 9 miesiecy, biora l4 zaraz po zrobieniu testu. Potem sie dziwia że kregosłup i reszta kości rypie sie. I 30 kg na plusie.

w takim razie od czego mój maz ma rwe kulszową, skoro ma aktywny zawod i cwiczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×