Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mała

goście

Polecane posty

Gość mała

Cześć, razem z moim narzeczonym planujemy ślub i wesele. Bardzo się tym cieszymy i chcielibyśmy, żeby wszyscy goście cieszyli się naszym szczęściem. Mamy wielu znajomych, którzy wręcz nie mogą doczekać się wesela ( choć jest dopiero za rok). Angażują się, chcą pomagać, doradzać, żartują na ten temat, co jest super. Problem jednak jest z rodzina mojej mamy. Moja mama ma dwie siostry. Dwie siostry, które regularnie się ze sobą kłócą no i z moją mamą oczywiście. Raz jedna ma kontakt tylko z jedna, na druga jest obrażona, potem piłeczka się odwraca, chyba nigdy nie było tak, żeby między nimi wszystkimi naraz panowała zgoda i harmonia.  Mieszkają całkiem blisko siebie a w ogóle nie mogą na siebie na liczyć. Ja dawno wyprowadziłam się z domu. Dzieli mnie jakieś 400 km, bywam od święta tak naprawdę i te kłótnie są jakby poza mną. Mam kuzynów ze strony mamy, z którymi przez te kłótnie też mam ograniczony kontakt. Gdy się spotkamy owszem jesteśmy dla siebie mili, normalnie pogadamy, ale jakby nie zabiegamy o częste spotkanie. a nasze mamy potrafią być straszne, zazdrosne zawistne często źle sobie życzyć, przez co pół roku ze sobą nie rozmawiać. No i tu pojawia się problem gości weselnych. Wiadomo moja mam by chciała swoje siostry, ale ja tak naprawdę chciałabym tylko życzliwych mi ludzi. I nie wiem co robić? Lista gości tak naprawdę to moja decyzja, sami sobie finansujemy to wesele i nikt nie powinien się wtrącać kogo chce zaprosić. Bardzo lubię rodzinę mojego taty, są zgodni, przyjaźnie nastawienie, tylko mama mi nie wybaczy gdy zaproszę rodzinę mojego taty a jej pominę. I nie wiem co robić? Wszystkie takie spotkania rodzinne ze strony moje mamy kończyły się poważna awanturą. Bo jedna z ciotek np. uważa, że ktoś się do niej brzydko uśmiechnęło. Naprawdę chciałabym na swoim weselu się nie czuć skrepowana gośćmi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To twój dzień i ty masz się dobrze czuc. Jeśli tak czujesz to zaproś tylko rodzinę taty. Mamie powiedz ze twój ślub to nie miejsce na ich awantury. Jak się obrazi to jej problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×