Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kate

Co dla Was oznacza zadbana kobieta?

Polecane posty

Gość Kate

Co dla Was oznacza zadbana kobieta? Czy musi mieć makijaz zrobione paznokcie i talię osy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

zadbana czysta cera, zadbane wlosy i ciało, szczupla, dobrze ubrana, schludna i zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zadbana twarz (delikatny makijaż dzienny), wlosy umyte i zalezy cobjej pasuje czy rozpuszczone czy spiete ale podkreslajace ze jest kobieta a nie zaczesane do tylu i byle jak zwiazane ze wyglada jak twarz faceta. ubrana w czyste ubranie pasujące do jej sylwetki, bardziej ubranie klasyczne niż najnowszy krzyk mody. Czyste nie zniszczone buty. Paznokcie pomalowane bezbarwnym albo nude lakierem. Niezniszczona klasyczna torebka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie musi mieć makijażu ale ogarniętą twarz już tak. Brwi jak breżniew wąsik i wągry odpadają. Włochy na przedramionach nogach tez odpadają (że nie wspomnę tam gdzie nie widać) zadbane dłonie i stopy, nie musi robić hybrydy co dwa tyg ale wypiłowane paznokcie ogarnięte skórki to podstawa. Mogą być nawet bez lakieru ale żeby było widać że coś z tym robi.. o I pięty. Wymalowane paznokcie a pięty z parchem na pół cm to masakra. Włosy niekoniecznie upięte w wymyślną fryzurę ale bez odrostów 40 kolorów i przesuszonych końcówek. No i na koniec dobrze ubrana, niekoniecznie drogo, ale schludnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Taka która woli przeczytać książkę niż obejrzec serial w tv, dba przede wszystkim o umysł a nie wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Taka która woli przeczytać książkę niż obejrzec serial w tv, dba przede wszystkim o umysł a nie wygląd.

Polecialas 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajsjs

Czyste ubrania , ubrana , paznokcie wypilowane, włosy czyste i uczesane . Jeśli chodzi o ubiór , styl itp to nie ma znaczenia . Oby nie śmierdziało . Nie każdego stać na markowe ubrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Taka która woli przeczytać książkę niż obejrzec serial w tv, dba przede wszystkim o umysł a nie wygląd.

Co złego w serialu w Tv? Nie mówię tu o tasiemcach brazylijskich. Książka jak najbardziej. Wygląd wyglądem. Mężczyźni niech się wypowiedzą może.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Jajsjs napisał:

Czyste ubrania , ubrana , paznokcie wypilowane, włosy czyste i uczesane . Jeśli chodzi o ubiór , styl itp to nie ma znaczenia . Oby nie śmierdziało . Nie każdego stać na markowe ubrania

Nigdy nie chodziłam w markowych ubraniach. Elegancja i zadbanie nie od tego zależy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla mnie zadbana cera, jeśli są jakieś zaczerwienienia lub przebarwienia to lekki podkład aby ujednolicić cerę, makijaż nie jest konieczny ale taki naturalny który podkreśli urodę jest ok. Umyte i uczesane włosy, zadbane dłonie i paznokcie, zadbana sylwetka - bez nadwagi, nawilżona skóra, czyste ubranie dopasowane do urody, rzece jasna kąpiel każdego dnia, lekki świeży perfum. 

Niektóre kobiety myślą że jak zrobią pazury na 3 metry, brwi, usta, rzęsy na pół twarzy to są zadbane a to kicz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geg

Przede wszystkim  zdrowe zęby, włosy bez odrostów i ze zdrowymi końcówkami, małe kolczyki w uszach, zadbane dłonie. O ile małe kolczyki to wydatek jednorazowy o tyle paznokcie i odświeżone włosy to wydatek ok 500 zł miesięcznie. Ciuchy zgodne z rozmiarem,  buty zawsze rasowe,  nadwaga lekka jest akceptowalna o ile cała reszta jest jak wyżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
12 minut temu, Gość Gość napisał:

"Perfum"....

Ano widzisz, autorka wpisu zadbana tak bardzo, ze juz na czytanie ksiazek zabraklo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Taka, ktora ma przede wszystkim zadbany mozg.

Reszta bez znaczenia, byle schludna ,czysta i pachnaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila
3 godziny temu, Gość Geg napisał:

Przede wszystkim  zdrowe zęby, włosy bez odrostów i ze zdrowymi końcówkami, małe kolczyki w uszach, zadbane dłonie. O ile małe kolczyki to wydatek jednorazowy o tyle paznokcie i odświeżone włosy to wydatek ok 500 zł miesięcznie. Ciuchy zgodne z rozmiarem,  buty zawsze rasowe,  nadwaga lekka jest akceptowalna o ile cała reszta jest jak wyżej 

nie powaliło mnie by wydawać na paznokcie i włosy 500 zł miesięcznie. mam ciekawsze wydatki, i podkreślam - stać mnie, ale a) paznokci nie maluję ale są zadbane, b) włosów nie farbuję od 6 lat, mam półdługie tzn ciut za ramiona, zawsze czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dla mnie osoba zadbana to po prostu schludny osoba:umyta:niesmierdzaca potem i starymi skarpetkami, włosy nietłuste i niefarbowane z odrostem i niewyzywajaco ubrana. A I UMYTE zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

co wy z tymi paznokciami?

Ja tylko obcinam, piłuję, czyszcze, ale skórek jakis tam paskudnych nei mam.  Nie maluję.

Ale mam dwie  takie koleżanki i jeszcze moją szefową na dokładkę - wszystkie trzy fajne babki, ale tak: paznokcie i dłonie mega zadbane, makijaż zwłaszcza oczu bardzo staranny, ubrane stosownie do figury, ale ... wszystkie są duże... szefowa to chociaż jest wysoka - prawie 180cm, ale nosi rozmiar 44...  jedna z koleżanek mojego wzrosty - 167 cm - nosi 42... ja 38.

wolę mieć w miarę normalną zdrową figurę i 'zaniedbnane' paznokcie, niż pełno tluszczu i super pazurki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiii

Przede wszystkim  zdrowe zęby, włosy bez odrostów i ze zdrowymi końcówkami, małe kolczyki w uszach, zadbane dłonie. O ile małe kolczyki to wydatek jednorazowy o tyle paznokcie i odświeżone włosy to wydatek ok 500 zł miesięcznie. Ciuchy zgodne z rozmiarem,  buty zawsze rasowe,  nadwaga lekka jest akceptowalna o ile cała reszta jest jak wyżej 

Kolczyki miarą zadbania? ! Zadbac o paznokcie mozna za darmo. Odrosty ( celowe) sa akurat modne. Co do zebow sie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja mama zawsze mówiła tak: dama to ma czyste zadbane zęby i czystą dupe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elllllllla
8 minut temu, Gość iiii napisał:

Kolczyki miarą zadbania? ! Zadbac o paznokcie mozna za darmo. Odrosty ( celowe) sa akurat modne. Co do zebow sie zgadzam.

no właśnie, ja nie mogę mieć kolczykow, dziurki mi ropieją i bolą, nieważne złoto, srebro... dopiero po 30-stce tak mi się zrobilo.  to co, nie jestem zadbana mimo manikiuru?  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość elllllllla napisał:

no właśnie, ja nie mogę mieć kolczykow, dziurki mi ropieją i bolą, nieważne złoto, srebro... dopiero po 30-stce tak mi się zrobilo.  to co, nie jestem zadbana mimo manikiuru?  😉

Też tak mam 😞 a kiedyś nosiłam wszystkie 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zwrócę uwagę na wyprasowane ubrania. Ostatnio jest jakaś dziwna moda na noszenie wymiętolonych ciuchów. Niestety przy niektórych tkaninach to się od razu rzuca w oczy i wygląda strasznie. I jeszcze się niektórzy szczycą, że nie prasują. Nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zadbana kobieta to przede wszystkim czysta kobieta.  Co do paznokci to: nie obgryzione i bez luszczacego sie starego manicure.  Bez odrostow.  Buty czyste, jezeli szpilki to kobieta musi wiedziec jak w nich chodzic.  Ubior nie wazne jaki styl byle dopasowany do siebie.  Kobieta zadbana dba o swoj wyglad, delikatnie podkresla swoja urode lub figure poprzez dopasowane fryzury lub ubrania bez znaczenia na rozmiar oczywiscie bez esktrymalnej wagi.  Dba nie tylko o swoj wyglad, ale rowniez swoj mozg.  Umie sie wypowiedziec bez przeklenstw, a dosadnie gdy trzeba, ale potrafi takich sytuacji po prostu uniknac.  Ma dobre maniery czyli potrafi zjesc danie bez mlaskania, rozwalania jedzenia i grzebania w nim.  Zadbana kobieta jest kobieta, a nie makieta reklamowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja koleżanka ma reumatyzm i tak jej puchna nadgarstki że ma wywalone na prasowanie. Oszczędza się ile wlezie bo dzieci małe i trzeba zrobić koło nich mnóstwo innych wazniejszych rzeczy. Staram się nie oceniać po wyglądzie, gdy ktoś jest czysty, pachnący to jest ok. Mam też jedną znajomą, paznokcie zrobione, makijaż też, ubrania super, a gdy byłam u niej na kawie i musi alam skorzystać z toalety to przeżyłam szok taka brudna, pełno kamienia, na umywalce tez. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zdrowe, dobrze ścięte włosy, czysta cera, regularnie uprawniająca sport i badająca się (dentysta, ginekolog itd). Ubrania, czyste, wyprasowane (jeżeli tego wymagają), do tego dbająca o higienę (włosy, paznokcie, prysznic). Makijaż czy zrobione paznokcie nie oznaczają dla mnie zadbania. Czystość i minimalizm wystarcza. Nie musi pachnieć super perfumami ważne, że wzięła prysznic, nie musi mieć hybryd ważne, że ma czyste, ładnie ścięte paznokcie itd. Lepiej umyć włosy i odpuścić sobie makijaż niż ładować na włosy tonę suchego szamponu, a później konturować twarz przez 15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 godzin temu, Gość Geg napisał:

Przede wszystkim  zdrowe zęby, włosy bez odrostów i ze zdrowymi końcówkami, małe kolczyki w uszach, zadbane dłonie. O ile małe kolczyki to wydatek jednorazowy o tyle paznokcie i odświeżone włosy to wydatek ok 500 zł miesięcznie. Ciuchy zgodne z rozmiarem,  buty zawsze rasowe,  nadwaga lekka jest akceptowalna o ile cała reszta jest jak wyżej  

Nie mam przekłutych uszu, czeka mnie wieczne zaniedbanie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaszka
8 godzin temu, Gość Kamila napisał:

nie powaliło mnie by wydawać na paznokcie i włosy 500 zł miesięcznie. mam ciekawsze wydatki, i podkreślam - stać mnie, ale a) paznokci nie maluję ale są zadbane, b) włosów nie farbuję od 6 lat, mam półdługie tzn ciut za ramiona, zawsze czyste.

Poczekaj aż zaczniesz siwieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaszka
8 godzin temu, Gość iiii napisał:

Przede wszystkim  zdrowe zęby, włosy bez odrostów i ze zdrowymi końcówkami, małe kolczyki w uszach, zadbane dłonie. O ile małe kolczyki to wydatek jednorazowy o tyle paznokcie i odświeżone włosy to wydatek ok 500 zł miesięcznie. Ciuchy zgodne z rozmiarem,  buty zawsze rasowe,  nadwaga lekka jest akceptowalna o ile cała reszta jest jak wyżej 

Kolczyki miarą zadbania? ! Zadbac o paznokcie mozna za darmo. Odrosty ( celowe) sa akurat modne. Co do zebow sie zgadzam.

Kolczyki miara zadbania bo to jest tzw „ ładne wykończenie całości „ nie wiesz wiec się wyśmiewasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg
14 minut temu, Gość gość napisał:

Nie mam przekłutych uszu, czeka mnie wieczne zaniedbanie 😉

Twój sarkazm jest świadectwem na....brak kolczyków w uszach 😁 aż tak się nie przejmuj nie musisz wszystkich oznak zadbania prezentować, gorzej jak byś maila dziurki w uszach bez kolczyków, zrozumcie ze to jest kobiece , możecie skorzystać z rady ale nie musicie - proste 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość Greg napisał:

Twój sarkazm jest świadectwem na....brak kolczyków w uszach 😁 aż tak się nie przejmuj nie musisz wszystkich oznak zadbania prezentować, gorzej jak byś maila dziurki w uszach bez kolczyków, zrozumcie ze to jest kobiece , możecie skorzystać z rady ale nie musicie - proste 

Ale to wątek o zadbaniu a nie o kobiecości. Inna sprawa, że nie kolczyki czynią kobietę 'kobiecą'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×