Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magdamagda

Cukrzyca w ciazy a dieta

Polecane posty

Gość Magdamagda

Dziewczyny,

Ciekawa jestem jak sie odzywialyscie zanim wykryto u was cukrzyce ciazowa. Czy jadlyscie duzo cukrow i weglowodanow prostych? Nie chcialabym dostac cukrzycy wiec unikam ich, ale ciekawa jestem ile to jest duzo w tym wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przed ciążą byłam kilka miesięcy na diecie, zero słodyczy, białego chleba czy makaronów a i tak dostałam cukrzycę 😕 więc niestety nie ma reguły. Wszystko zależy od trzustki, czy ta sobie radzi w ciąży czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdamagda
3 minuty temu, Maszka napisał:

Ja przed ciążą byłam kilka miesięcy na diecie, zero słodyczy, białego chleba czy makaronów a i tak dostałam cukrzycę 😕 więc niestety nie ma reguły. Wszystko zależy od trzustki, czy ta sobie radzi w ciąży czy nie.

A z jakiego powodu bylas na tej diecie, juz wtedy mialas za wysoki cukier, czy jakis inny powod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Magdamagda napisał:

A z jakiego powodu bylas na tej diecie, juz wtedy mialas za wysoki cukier, czy jakis inny powod?

Nie, wszystkie badania i wyniki miałam w normie. Chciałam po prostu dla siebie i lepszej cery wyeliminować taki jedzenie z diety. A w poradni diabetologicznej spotykam takie laski, że myli się bardzo ten, kto myśli, że cukrzyca w ciąży spotyka tylko zaniedbane grubaski obżerające się słodyczami. Wśród moich znajomych więcej szczupłych dziewczyn miało cukrzycę, niż tych grubszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdamagda
13 minut temu, Maszka napisał:

Nie, wszystkie badania i wyniki miałam w normie. Chciałam po prostu dla siebie i lepszej cery wyeliminować taki jedzenie z diety. A w poradni diabetologicznej spotykam takie laski, że myli się bardzo ten, kto myśli, że cukrzyca w ciąży spotyka tylko zaniedbane grubaski obżerające się słodyczami. Wśród moich znajomych więcej szczupłych dziewczyn miało cukrzycę, niż tych grubszych.

A ta diete utrzymywalas w ciazy i mimo tego dostalas cukrzyce? Pytam, bo przed ciaza jadlam bardzo malo i cukrow i weglowodanow, jesli juz to zlozone typu kasza gryczana i warzywa. Ale odkad jestem w ciazy (12tydz) mam o wiele wieksza ochote na weglowodany. Mysle ze mimo wszystko nie jem ich tak duzo, ale na pewno wiecej niz przed ciaza. Stad moje obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Prawdę mówiąc mało co jadłam i zero słodyczy. Krzywą robiłam pod koniec 1trymestru kiedy to ost tygodnie miałam mdłosci i ciężko było cóż zjeść żeby się najeść , słodyczy zero po wymiotowałam nawet po słodkiej herbacie. Przestałam słodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Gość Magdamagda napisał:

A ta diete utrzymywalas w ciazy i mimo tego dostalas cukrzyce? Pytam, bo przed ciaza jadlam bardzo malo i cukrow i weglowodanow, jesli juz to zlozone typu kasza gryczana i warzywa. Ale odkad jestem w ciazy (12tydz) mam o wiele wieksza ochote na weglowodany. Mysle ze mimo wszystko nie jem ich tak duzo, ale na pewno wiecej niz przed ciaza. Stad moje obawy.

Tak, dietę utrzymywałam, w sumie dlatego, że strasznie wymiotowałam i mało co jadłam. Z tego co wiem na cukrzycę ciążową nie ma reguły. Ale nie ma się co nastawiać, może akurat Ci się nie przytrafi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdamagda
16 minut temu, Maszka napisał:

Tak, dietę utrzymywałam, w sumie dlatego, że strasznie wymiotowałam i mało co jadłam. Z tego co wiem na cukrzycę ciążową nie ma reguły. Ale nie ma się co nastawiać, może akurat Ci się nie przytrafi 🙂

Dzieki za odpowiedzi! Tez mam taka nadzieje:) Postaram sie mimo wszystko zminimalizowac szanse. Moze kazdy organizm inaczej reaguje. Byc moze kto ma dostac i tak dostanie mimo diety, ale moze na niektorych dieta podziala i zapobiegnie cukrzycy. Oby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1
4 godziny temu, Maszka napisał:

Nie, wszystkie badania i wyniki miałam w normie. Chciałam po prostu dla siebie i lepszej cery wyeliminować taki jedzenie z diety. A w poradni diabetologicznej spotykam takie laski, że myli się bardzo ten, kto myśli, że cukrzyca w ciąży spotyka tylko zaniedbane grubaski obżerające się słodyczami. Wśród moich znajomych więcej szczupłych dziewczyn miało cukrzycę, niż tych grubszych.

Dokładnie. Ja miałam cukrzycę w ciąży, za pierwszym razem, to fakt, ważyłam prawie 70 kg, za drugim nieco ponad 50. W obu przypadkach cukrzyca mnie nie ominęła. Mandaryna miała cukrzycę w ciąży, okazało się, że to na stałe, a nie tylko ciążowa, a przecież jest szczupła i wysportowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1
4 godziny temu, Gość Magdamagda napisał:

A ta diete utrzymywalas w ciazy i mimo tego dostalas cukrzyce? Pytam, bo przed ciaza jadlam bardzo malo i cukrow i weglowodanow, jesli juz to zlozone typu kasza gryczana i warzywa. Ale odkad jestem w ciazy (12tydz) mam o wiele wieksza ochote na weglowodany. Mysle ze mimo wszystko nie jem ich tak duzo, ale na pewno wiecej niz przed ciaza. Stad moje obawy.

Ja od początku drugiej ciąży byłam na diecie cukrzycowej, takie były zalecenia lekarza z powodu różnych moich perypetii zdrowotnych, a i tak, będąc szczupłą osobą, wykryto mi cukrzycę, standardowo w 6 miesiącu. Nie ma reguły. Jak masz mieć to będziesz miała, nie stresować się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×