Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Matka

Dlaczego plujecie na 500+?

Polecane posty

Gość Matka

A nie plujecie na niemieckie Kindergeld lub angielskie Child Benefit, które pobierają z wielką chęcią także Polacy mieszkający za granicą? Czy angielskie i niemieckie rozdawnictwo jest jakoś mniej rozdawnicze niż polskie, że wam nie przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Angielskie Child benefit to 20 funtów tygodniowo, 80 miesięcznie, co nie jest 1/3 najniższej krajowej jak 500+. Zresztą, trochę inny poziom gospodarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda. W Anglii Child Benefit to 20 funtow na pierwsze dziecko tygodniowo a na kolejne jak się nie mylę to 13 funtów. Nie wiem jak jest w Niemczech ale wiem że w Austrii to chyba 70 euro na dziecko miesięcznie. 

W każdym kraju jest jakaś pomoc. W każdym kraju ktoś bierze pieniądze na dzieci. Jednakże jeszcze nie spotkałam się np.: w Anglii z tym aby ludzie robili po 3-6 dzieci tylko po to aby zgarnąć te marne 20-13 funtów (i wcale nie hejtuje tych co zdecydowali się na 3-6 dzieci tylko na te wszystkie madki brajankow, Andżelik itd)

Gdy weszło 500+ od drugiego dziecka to nagle gdzie się nie obejrzało to babka szła z dzieckiem, wózkiem i w ciąży. 

I szczerze to ja nie mam nic do tego 500+ tylko do ludzi którzy to pobierają ... A teraz pytanie: co zrobicie jak zdejmą program 500+? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Niebieska_Panda napisał:

Prawda. W Anglii Child Benefit to 20 funtow na pierwsze dziecko tygodniowo a na kolejne jak się nie mylę to 13 funtów. Nie wiem jak jest w Niemczech ale wiem że w Austrii to chyba 70 euro na dziecko miesięcznie. 

W każdym kraju jest jakaś pomoc. W każdym kraju ktoś bierze pieniądze na dzieci. Jednakże jeszcze nie spotkałam się np.: w Anglii z tym aby ludzie robili po 3-6 dzieci tylko po to aby zgarnąć te marne 20-13 funtów (i wcale nie hejtuje tych co zdecydowali się na 3-6 dzieci tylko na te wszystkie madki brajankow, Andżelik itd)

Gdy weszło 500+ od drugiego dziecka to nagle gdzie się nie obejrzało to babka szła z dzieckiem, wózkiem i w ciąży. 

I szczerze to ja nie mam nic do tego 500+ tylko do ludzi którzy to pobierają ... A teraz pytanie: co zrobicie jak zdejmą program 500+? 

A na ulicę z widłami wyjdą bo im się to należy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

Przecież nikt wam nie broni robić dzieci dla jakiejś wyższej idei np dla zasady.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W Niemczech kasa na dziecko, to nie jest 1/3 pensji minimalnej. A jest to znacznie bogatszy kraj, więc masz odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, jest dużo mniej rozdawnicze, bo tam taki zasiłek to ok. 10% pensji minimalnej netto, a nie ponad 30% jak w Polsce. "Drobna" różnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo
2 minuty temu, Iibed napisał:

znudzilo ci sie blokowanie ?

 

Znudziło mi się zanim zacząłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

Ale przyrost naturalny chyba się zwiększył?

Może libed doczekasz emerytury z podatków tych bachorów bo przecież nikt tych składek nie trzyma w sejfie z uwagi na inflacje l. Mnie tam wszystko jedno bo bym musiał do 120 roku życia pracować żeby mieć lata.

Czyli w sumie emerytury nie wezmę ale i tak mi przez te parę lat odprowadzali.

Oddawaj dziadu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Rambo napisał:

Ale przyrost naturalny chyba się zwiększył?

Może libed doczekasz emerytury z podatków tych bachorów bo przecież nikt tych składek nie trzyma w sejfie z uwagi na inflacje l. Mnie tam wszystko jedno bo bym musiał do 120 roku życia pracować żeby mieć lata.

Czyli w sumie emerytury nie wezmę ale i tak mi przez te parę lat odprowadzali.

Oddawaj dziadu!

"Tylko rok rządzący cieszyli się prodemograficznym efektem "500+". W 2018 urodziło się o 13 tys. dzieci mniej niż w 2017 i większość 20-tysięcznej "górki" przepadła. Prymitywne narzędzie dopłat za dziecko to za mało, bez kompleksowej polityki będzie jeszcze gorzej, bo spada liczba kobiet i mniej z nich decyduje się na dziecko."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Domysl się.... Przez 500 plus Polska stała się krajem dzieciorobów. Byleby dostać i móc być nierobem na garnuszku innych podatników. Ludzi którzy w przeciwieństwie do Ciebie maja jakieś ambicje prócz kariery krowy rozpłodowej. Śmiech będzie jak Ci się ta kasa skończy i będziesz wtedy kwiczec nierobie społeczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Rambo napisał:

Ale przyrost naturalny chyba się zwiększył?

Może libed doczekasz emerytury z podatków tych bachorów bo przecież nikt tych składek nie trzyma w sejfie z uwagi na inflacje l. Mnie tam wszystko jedno bo bym musiał do 120 roku życia pracować żeby mieć lata.

Czyli w sumie emerytury nie wezmę ale i tak mi przez te parę lat odprowadzali.

Oddawaj dziadu!

"Choć w samym lipcu liczba urodzeń w Polsce była najwyższa od blisko dwóch lat i przewyższyła liczbę zgonów po raz pierwszy od września ubiegłego roku, to przyrost naturalny w okresie od sierpnia 2018 r. do lipca 2019 r. był głęboko ujemny, osiągając najniższą wartość co najmniej od 2003 r. - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś słyszałam, że to 500+ wcale nie działa bo wiekszy przyrost naturalny miał chyba miejsce tylko na początku (nie szukalam potwierdzenia) a skoro nie działa to równie dobrze można z tego zrezygnować : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zastanawia mnie z czego będą żyły dziecioroby, kiedy ich "pociechy" będą pelnoletnie. Z tej emerytury dla matek 4+? Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

Ty się zastanawiaj z czego ty będziesz żyła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vege Regge

A ja się zastanawiam dlaczego wszyscy zajadli przeciwnicy PiSu i 500+ plus jako pierwsi ustawiają się w kolejce do złożenia wniosku. Jak wam nie wstyd? Przecież pogrążacie kraj w długach, które będą spłacać wasi wnukowie. Ulżyjcie ojczyźnie, dajcie przykład innym i po prostu nie składajcie wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ida
50 minut temu, Iibed napisał:

dlaczego wniosku maja nie skldac ci ktorzy to finansuja ?ten kto pracuje i plci podatki ma tego nie brac bo nie popiera rozdawnictwa ? brac maja tylko ci co nie pracuja bo popieraja pis 😄 myslisz jak typowy pisior i niejako przyznajesz ze to polityczna prostytucja.

Wygląda na to, że jesteś pazerna jak typowy Polak na all inclusive. Trzeba się nażreć do zrzygania, bo przecież za to zapłaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krezuska

A my z mężem zarabiamy dużo ponad przeciętną i nie bierzemy 500+. Niech sobie wezmą bezrobotne bidulki, którym te pieniądze są na prawdę potrzebne. My za przeproszeniem sramy kasą to po co nam to, na mycie samochodu, na waciki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wito
2 godziny temu, Iibed napisał:

wyjdą na ulicę i będą protestować przeciwko tym którzy chcą zabrać i o to partii która ich kupiła chodzi, a jeśli to nic nie da to wyjadą za granicę i będą tam wyłudzać świadczenia jak czyniło wielu polaków wcześńiej czy rumunów. lepsze 20 funtów niż nic są jeszcze domy dziecka etc. 

Hej .mysle ze jestescie nieco srodzy dla wszystkich innych a o sobie myslicie jak o pepku swiata.Co jest zlego w zasilkach .I apropo dzieciorobow z wysp wstydz sie czlowieku za tego rodzaju wypowiedzi.Zasilki sa ustalone przez panstwo tym samy. ludzie maja wybor aplikuja o nie lub nie .Waza swoja pozycje finansowa i tyle .Zazdroscicie innym tego co zawsze tez mozecie miec .Cale 10lecia polacy domagali sie aby opieka socjalna w polsce w

byla wyzsza tak jak na zachodzie .W konncu jedt lepiej a Polak co .Zleee

....🤣🤣🤣Pomysl najpierw i hate to nie pomorze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldona

A ja po prostu lubię się ...ić ze swoim mężem i robić dzieci, a 500+ to tylko taki miły dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja nie pluje na 500 plus tylko na takich nierobów jak ty fuuuu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×