Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Daj

Jakię choroby wstrzymuja okres

Polecane posty

Gość Daj

W ciąży nie jestem A okresu brak, wizyta u lekarza dopiero za tydzień. Czym może to być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Anemią, miesniakami macicy , torbielami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daj

Oleś spóźnia mi się 7 dzień już. Cały ten miesiąc żyłam w ciągłym stresie niestety dodatkowo byłam przeziębienia, wolę nie myśleć ze to jakieś torbiele 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire
13 minut temu, Gość Daj napisał:

Oleś spóźnia mi się 7 dzień już. Cały ten miesiąc żyłam w ciągłym stresie niestety dodatkowo byłam przeziębienia, wolę nie myśleć ze to jakieś torbiele 

Stres jest moim zdaniem wystarczającym "powodem". Silny stres włącza organizm w tryb "walcz albo uciekaj", więc przetrwanie jest priorytetem w tej sytuacji przed prokreacją. Tak po "biologicznemu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reqwrew

Każda choroba, która osłabia organizm może zatrzymać okres. Najczęściej jakieś wahania hormonalne. Jak raz sie zdarzy to nie ma się co przejmować, dopiero jak się powtarza to trzeba szukać diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daj

Ale za tydzień mam wyjazd i wolałabym nie dostać wtedy okresu. W tam tym miesiącu spóźnił mi się 4 dni. A teraz aż 7. Coś musi być na rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie trzeba mieć koniecznie anemii. Wystarczy nawet niedobór żelaza, a konkretniej ferrytyny.

Ja miałam dobre wyniki krwi, ale właśnie bardzo niską ferrytynę.

Ogólnie bardzo słabo się czułam i w pewnym momencie zaczęłam mieć krótsze okresy - nawet 1 czy 2-dniowe i bardzo słabe, w dodatku krew była jakaś jaśniejsza. Jak zaczęłam brać żelazo to wszystko wróciło do normy. I ogólnie lepiej się czuję po żelazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×