Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olija

Czy można przymierzyć dywan do wnętrza?

Polecane posty

Gość Olija

Witajcie,
chcę kupić dywan tylko nie wiem jaki wybrać – jest tego mnóstwo, mam też obawy czy wybiorę ten właściwy do wnętrza. Chciałam Was zapytać - bo możecie wiedzieć – czy można dywan "wypożyczyć" ze sklepu i przymierzyć go do pomieszczenia? Spotkaliście się z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarka

Pierwsze co słyszę. Chyba żadna firma nie pozwoli Ci od tak wziąć dywan. Różni są ludzie i różnie się to może skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agga

Wydaje mi się, że jak dobrze zagadasz w sklepie to się zgodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monte

Przecież dywan możesz normalnie zakupić a jak Ci się nie spodoba to możesz go oddać. Proste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agga

No właśnie dywany chyba takim przepisom nie podlegają (zresztą tak jak bielizna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monte

Dlaczego nie?! Pewnie, że tak można zrobić. Przepisy obowiązują wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gutek

Jestem podobnego zdania jak Monte, że dywan zawsze możesz normalnie kupić i zabrać do domu. Jak nie będzie pasować to go zwrócisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monte

Pozostaje tylko kwestia uciążliwego transportu takiego dywanu – mimo wszystko spory gabaryt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gutek

W najgorszym przypadku będziesz musiała dwa razy zapłacić za transport. No ale wydaje mi się, że to nie są jakieś wielkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2019 o 13:10, Gość Olija napisał:

[...] czy można dywan "wypożyczyć" ze sklepu i przymierzyć go do pomieszczenia? Spotkaliście się z czymś takim? 

Nie, ale niektóre firmy oferują wizualizacje, warto sprawdzić, czy istnieje sklep dywanowy z taką usługą. Ostatecznie, jak wskazano we wcześniejszych wypowiedziach, zawsze można niepasujący dywan zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dywany Witek

Jeżeli dywan jest kupiony przez Internet, to przepisy prawne umożliwiają klientowi zwrot towaru bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty zakupu. Niektóre dobre e-sklepy jeszcze bardziej wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i wydłużają ten termin (czasami nawet do 30 dni). Zapewnia to wystarczający czas na podjęcie trafnej decyzji.

Trochę inaczej sprawa zwrotu może wyglądać w sklepach stacjonarnych. Zależy to od polityki handlowej danego sklepu. Jednak dobrą praktyką najlepszych sklepów stacjonarnych jest możliwość przymiarki dywanu w mieszkaniu klienta. Jeśli dywan nam odpowiada to zostawiamy go w domu a jeśli nie, to odwozimy go do sklepu. Ale nie wszystkie sklepy stacjonarne stosują tę praktykę. Dlatego warto upewnić się przed zakupem, czy możemy zwrócić dywan, gdyby się okazało, że nam nie pasuje.

Pozdrawiamy,
Dywany A.Witek - https://sklep24.dywanywitek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×