Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Mogę bez powodu oddać dziecko do domu dziecka?

Polecane posty

Gość Gość

Napisz skąd jestes. Wiem, że to mało prawdopodobne, że mieszkasz gdzieś blisko, ale napisz. Mogłabym Ci pomóc, ale nie oddać tylko stanąć na nogi i nauczyć się radzić z dzieckiem. Nie oddawaj, bo kiedyś będziesz żałować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Matko ☹️ aż się nie chce niczego pisać ale słowo napiszę. Może zanim zrobisz jakieś głupstwo to zasięgnij porady specjalisty lub podejdź do MOPS-u. Tam też pracują ludzie którzy może ci coś poradzą. Tragedia jak się coś takiego czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
46 minut temu, Gość Odm napisał:

nie zwalaj wszystkiego na depresję, skoro syn ją bije ,nie szanuje to już pokazuje że będzie złym człowiekiem a takie coś należy tępić, później będzie matkę poniewierał, lepiej nie go odda.Wyjedzie do Niemiec, może tam pozna faceta i ułoży sobie życie na nowo.To dobre rozwiązanie.

Z dzieckiem idzie się do psychologa i psychiatry skoro coś takiego istnieje. Może agresja wynikać z jakiegoś zaburzenia i to się leczy. Czytając autorkę widzę, że ona myśli o wyjeździe a nie o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proste
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Z dzieckiem idzie się do psychologa i psychiatry skoro coś takiego istnieje. Może agresja wynikać z jakiegoś zaburzenia i to się leczy. Czytając autorkę widzę, że ona myśli o wyjeździe a nie o dziecku.

Bo kolejnemu chce cipke uzyczac.

Zaburzenia syna biorą się zapewne z jej wychowywania a raczej braku. 

Nie jest powiedziane, ze bez dziecka sobie życie ulozy. Jak jest pusta i bezuczuciowa to marne szanse. Pobzykaja, pozbawia sie i wyrzuca zuzyta. Tak jak ona własne dziecko. Karma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
21 minut temu, Gość Proste napisał:

Bo kolejnemu chce cipke uzyczac.

Zaburzenia syna biorą się zapewne z jej wychowywania a raczej braku. 

Nie jest powiedziane, ze bez dziecka sobie życie ulozy. Jak jest pusta i bezuczuciowa to marne szanse. Pobzykaja, pozbawia sie i wyrzuca zuzyta. Tak jak ona własne dziecko. Karma. 

Żeby tylko tak to się skończyło. Ile się słyszy historii z Polkami w rolach głównych za granicą. Tragicznych historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Żeby tylko tak to się skończyło. Ile się słyszy historii z Polkami w rolach głównych za granicą. Tragicznych historii.

Ja autorko tez sama wychowuje dziecko , ojciec dziecka nie przyjechal do szpitala jak urodzilam ,bo faceci teraz sa ...ami ,a nie facetami .i mi tez nie placil alimentow.Ty mozesz pisac pismo do komornika ,lub isc do mopsu i powiedziec co masz zrobic.Dziwna jestes baba ,ze szesc lat dawalas rade ,a teraz nie dajesz? charakter dziecka sie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa
3 minuty temu, Gość ewa napisał:

Ja autorko tez sama wychowuje dziecko , ojciec dziecka nie przyjechal do szpitala jak urodzilam ,bo faceci teraz sa ...ami ,a nie facetami .i mi tez nie placil alimentow.Ty mozesz pisac pismo do komornika ,lub isc do mopsu i powiedziec co masz zrobic.Dziwna jestes baba ,ze szesc lat dawalas rade ,a teraz nie dajesz? charakter dziecka sie zmienia.

Autorka to egoistka i komu ona sie rozlozyla, a teraz beczy.Ja tez dalam zulowi dup, ale to byla moja swiadoma decyzja i tez synek jest niegrzeczny. Sama wychowuje go i jezdze z nim na rehabilitacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Nie wiem czy można ale jeśli to zrobisz to twoje dziecko będzie straumatyzowane do końca życia, będzie czuło się niekochane i będzie miało problemy w nawiązywaniu relacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Nie wykluczone również, ze Autorka ma depresje a to się leczy 

W mopsie droga pani nie pomoga .wiem po sobie ,pozbawiaja i nawet mi 500 nie chcialy przyznac, z powodu zawieszonych praw do dziecka, bo choruje .Ale moje dziecko ma dopiero 17mies i ojciec dziecka tez sie nim nie interesowal. Ale ja pomimo choroby, nie poddaje sie, zycie nie jest usłane rozami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa
6 minut temu, Gość ewa napisał:

W mopsie droga pani nie pomoga .wiem po sobie ,pozbawiaja i nawet mi 500 nie chcialy przyznac, z powodu zawieszonych praw do dziecka, bo choruje .Ale moje dziecko ma dopiero 17mies i ojciec dziecka tez sie nim nie interesowal. Ale ja pomimo choroby, nie poddaje sie, zycie nie jest usłane rozami...

A czy dziecko to jakis przedmiot, ze szesc lat wychowywalas a teraz chcesz oddac.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może

A ile ma wzrostu ten chłopiec? Może się jeszcze zmieści do okna życia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sowa
3 godziny temu, Mizo napisał:

Teoretycznie tak. Ale domy dziecka są na pewno przepełnione i nie wydaje mi się, aby przyjmowali tam dzieci "bez powodu", bo rodzic tak chce - tak się dzieje tylko w ideologi pisowskiej bo realia to zupełnie inna sprawa. Myślę, że takie procedury mocno odwlekają się w czasie, podobnie zresztą jest z adopcją, więc to nie taka prosta sprawa 🙂 

 

Nie. Nie mozna, nawet teoretycznie, zrzec sie wladzy rodzicielskiej. Lezy to wylacznie w gestii sadu i tylko sad moze ja ograniczyc lub jej pozbawic. Nie znasz teorii. Polecam studia prawnicze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorka 6 lat wychowywała dziecko, nie radziła sobie z wychowaniem, teraz dziecko jest agresywne. Pojawiła się propozycja wyjazdu za granicę to po najmniejszej linii oporu autorka wpadła na pomysł aby dziecko oddać do domu dziecka. Zamiast wcześniej poradzić się kogoś z lekarzy to miała to w nosie a propozycja wyjazdu jest na tyle kusząca, że nie ma żadnych wyrzutów sumienia.... że w ogóle wpadła na taki pomysł....to szok.

Autorko, myślę, że przydałby się Wam jakiś lekarz specjalista. Napisane jest tutaj już tyle, że pomyśl nad tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kal

Nie wierzę w to co czytam... 

Dziecko bije, wyzywa, nie szanuje... może trzeba iść z nim do poradni, może cos mu dolega... to nie jego wina... 

A może Ty go bijesz, wyzywasz i nie szanujesz i on takie zachowania uważa za naturalne i też tak czyni? 

Co się działo przez te 6 lat? Czemu go urodziłaś i zostawiłaś przy sobie? 500 + alimenty z funduszu, rodzinne... to wystarczająca kwota na dziecko w tym wieku. 

Jaka jest prawdziwa przyczyna pozbycia się dziecka? 

Rozumiem, że zyję w czasach gdzie niedługo w lesie przy jednym drzewie będzie przywiązany pies a przy drugim dziecko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

E, to jest raczej  prowokacja. Ale wydaje mi sie, ze nie ma mozliwosci niepłacenia na dziecko jakby autorka zdecydowała sie je oddac. Chyba ze do adopcji, wtedy moze to co innego. Z tego co mi sie obiło o uszy to nieposiadanie praw rodzicielskich nie zwalnia z alimentów. Ja mam syna z b duzym stopniem niepełnosprawnosci, niedługo kończy 18 lat. Na razie jakos daje radę, ale co bedzie kiedys tego nei wiem. Nawet jak bedzie dorosły, jakby był w jakims osrodku, będe zobowiazana pokrywac przynajmniej pół kosztów tego, a cały koszt to chyba 5 tysięcy. chyba ze zarabiałabym grosze, wtedy mnie zwolnią. I nie mogłabym nic sprzedac, bo wtedy tez to by było traktowane jako dochód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mizo napisał:

Teoretycznie tak. Ale domy dziecka są na pewno przepełnione i nie wydaje mi się, aby przyjmowali tam dzieci "bez powodu", bo rodzic tak chce - tak się dzieje tylko w ideologi pisowskiej bo realia to zupełnie inna sprawa. Myślę, że takie procedury mocno odwlekają się w czasie, podobnie zresztą jest z adopcją, więc to nie taka prosta sprawa 🙂 

Domy dziecka przepełnione ? Mimo utrudnień, dzieci ubywa bo coraz więcej ludzi ma problemy z płodnością. Wolą mieć idzie, niż żadnego. Zatem nie wszystkie są przepełnione, i nie ma sensu generalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hooy
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Witam chciałabym się dowiedzieć czy mogę bez powodu oddać 6 letnie dziecko do domu dziecka bez żądnych konsekwencji z powodu że sobie nie radzę? Ojciec dziecka się nim nie interesuje i nie płaci alimentów, ja pracuję ale mi nie starcza. Chciałabym zapytać gdzie moę się z tym zgłosić i jak to przeporwadzić żebym nie była pociągana do żadnej odpowiedzialności za to ani do płacenia alimentów gdyż w obecnej sytuacji mnie na to nie stać. 

6 lat. Do okna życia się jeszcze zmieści 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Hooy napisał:

6 lat. Do okna życia się jeszcze zmieści 🙂

Może się zmieści, ale może nawiać, przecież nie słucha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Tak jak napisałam nie daję sobie z nim rady bo jest niegrzeczny. A ja sama mama też teraz trudne chwile i nie jestem w stanie się nim zając  a on mnie chyba nawet nie kocha i nie uważa za mamę. Bo dużo rozrabia bije mnie, jest niegrzeczny.  Uważam że tam lepiej się nim zajmą.

Może on czuje, że go nie kochasz i dlatego taki jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość gość napisał:

Może on czuje, że go nie kochasz i dlatego taki jest

Może to zachowania autystyka. Bardzo mało autorko napisałaś o swoim dziecku.

Autystyk reaguje agresją na coś niezrozumiałego, czegoś przed czym czuje lęk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Dzikol napisał:

Może się zmieści, ale może nawiać, przecież nie słucha 

Nie nawieje. Takie okienko zamyka się od zewnętrznej strony. Mijam takie codziennie idąc do pracy 😉 ale jeszcze nie widziałam żeby jakiś dzidziuś w nim kiedykolwiek leżał 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Odm napisał:

nie zwalaj wszystkiego na depresję, skoro syn ją bije ,nie szanuje to już pokazuje że będzie złym człowiekiem a takie coś należy tępić, później będzie matkę poniewierał, lepiej nie go odda.Wyjedzie do Niemiec, może tam pozna faceta i ułoży sobie życie na nowo.To dobre rozwiązanie.

Tia.. żeby nowy fagas ją zapłodnił i historia sie powtórzyła. Jeszcze jej mało facetów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przecież MOPS czy tam opieka społeczna jest ponoć dobry w straszeniu, że zabiorą dziecko, wiec chociaż raz by sie przydali kiedy faktycznie jest potrzeba. Ja bym tam poszła po poradę. Oni są przyzwyczajeni do codziennego kontaktu z różnymi patologiami, wiec dla nich to chleb powszedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Czy ty go kochasz ? Nic nie piszesz o tym. Czy dziecko jest komunikatywne ?

Zastanów sie nad tym tysiąc razy bo to nie chodzi o oddanie psiaka do schroniska. Tu chodzi o twojego syna. To jest poważna sprawa. Takich decyzji nie podejmuje sie w jeden dzień. Dla dzieciaka to będzie straszna trauma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka

Ja pier*** jak ... można chcieć  oddać własne dziecko? Nie masz uczuć? Dlaczego się niezabezpieczałaś? Ja nawet ci powiem dlatego cię bije!!! Bo chce zwrócić na siebie uwagę, którą zamiast jemu poświęcasz smartfonowi!!!! 

Dziecko 6 letnie od tak pujdzie odda i jeszcze pyta czy jej coś za to grozi no tak bo za wyrzucanie śmieci do lasu to jest grzywna!!!! Ja miałam 17lat jak zaszłam w ciążę byłam mega imprezowiczka alkohol, dragi,dyskoteki! ale gdy zaszłam w ciążę wszystko na bok automatycznie !  Owszem było mi ciężko koleżanki dalej imprezowały a ja w pieluchach siedziałam! Ale Ślub w między czasie skończyłam szkołę potem poszłam do pracy a teraz mój najstarszy syn ma 10 Lat i chodź musiałam wcześnie zrezygnować z imprez nie raz płakałam bo nie miałam pomocy od nikogo treściwa do pracy mama do pracy mieszkaliśmy sami a on był 3tyg ta granicą tydzień w dumu to nie zrobiła bym dziś inaczej mam cudownych synów i męża którego nigdy nie kochałam ale dałam dzieciom dom mame i tatę !!!!! Teraz chodzę na imprezy owszem jestem viksiara ale nie jest to ważniejsze od moich dzieci!!! A dla takich jak ty szacunku nie mam !!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

do przedmówcy: wez juz poluzuj zwieracze. I kup sobie słownik ortograficzny,. Jak facet sie nei zajmuje dzieckiem to jest ok, tylko zawsze wszystko na kobiete? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzikol
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Nie nawieje. Takie okienko zamyka się od zewnętrznej strony. Mijam takie codziennie idąc do pracy 😉 ale jeszcze nie widziałam żeby jakiś dzidziuś w nim kiedykolwiek leżał 

 

Zobacz jak oni wszystko przemyśleli 🤔. Swoją droga i już bardziej serio, dobrze, że takowe są i dobrze, że mało używane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA
13 godzin temu, Gość gosc napisał:

do przedmówcy: wez juz poluzuj zwieracze. I kup sobie słownik ortograficzny,. Jak facet sie nei zajmuje dzieckiem to jest ok, tylko zawsze wszystko na kobiete? 

No właśnie, wine zawsze wszyscy zrzucają na kobietę ,a facet co, jest taki święty i niewinny.Ja mam zal gleboki do facetow, ze robia dzieci ,nie kochając kobiety. Potem sie rozwodzą, rozchodzą ,a alimentów to nie chcą płacić.Tak jakby dziecko bylo komus cos winne ,ze ma glupich rodziców.Ale kobiety tez sa głupie, po co każdemu dup dają i z pierwszym lepszym zaciazaja.Ja np. zdecydowalam sie na dziecko, z pierwszym lepszym, bo od zawsze jestem sama, choc miałam nawet propozycje aborcji od faceta ,to niezrobilam tego. Urodziłam, wychowuje sama i tez mam ciężko, ale do mopsu nie pójdę. Choc psychika mi nawala ,to mam zdrowe rece i nogi żeby dziecko wychować i pracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWA
13 godzin temu, Gość Matka napisał:

Ja pier*** jak ... można chcieć  oddać własne dziecko? Nie masz uczuć? Dlaczego się niezabezpieczałaś? Ja nawet ci powiem dlatego cię bije!!! Bo chce zwrócić na siebie uwagę, którą zamiast jemu poświęcasz smartfonowi!!!! 

Dziecko 6 letnie od tak pujdzie odda i jeszcze pyta czy jej coś za to grozi no tak bo za wyrzucanie śmieci do lasu to jest grzywna!!!! Ja miałam 17lat jak zaszłam w ciążę byłam mega imprezowiczka alkohol, dragi,dyskoteki! ale gdy zaszłam w ciążę wszystko na bok automatycznie !  Owszem było mi ciężko koleżanki dalej imprezowały a ja w pieluchach siedziałam! Ale Ślub w między czasie skończyłam szkołę potem poszłam do pracy a teraz mój najstarszy syn ma 10 Lat i chodź musiałam wcześnie zrezygnować z imprez nie raz płakałam bo nie miałam pomocy od nikogo treściwa do pracy mama do pracy mieszkaliśmy sami a on był 3tyg ta granicą tydzień w dumu to nie zrobiła bym dziś inaczej mam cudownych synów i męża którego nigdy nie kochałam ale dałam dzieciom dom mame i tatę !!!!! Teraz chodzę na imprezy owszem jestem viksiara ale nie jest to ważniejsze od moich dzieci!!! A dla takich jak ty szacunku nie mam !!!! 

A z tym to sie niemoge pogodzić, największe imprezowiczki od alkoholu ,dostają dobrych mężów, facetów ,a te spokojne s/...ielow tak jakby ta spokojnosc każdemu facetowi przeszkadzała, bo sa innymi kobietami ,od wszystkich i dla takich kobiet facetow normalnych zero, bo sz/m/aty z dyskotek pobrały i zabrakło potem normalnych facetow ,dla spokojnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×