Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie matka

jak to jest z powrotem do pracy po urodzeniu dziecka

Polecane posty

Gość nie matka

zastępuję panią, która urodziła. Mam inną propozycję pracy, obecny pracodawca nie jest ze mną szczery. Znam takie sytuacje od podszewki i czuję, że ma jakiś swój plan. Pracy jest dużo i szukanie pracy szczerze móiąc to męka, bo nie ma kiedy tego robić.

Wyczytałam, że "Można również starać się o połączenie urlopu macierzyńskiego z rodzicielskim (co daje 52 tygodnie nieprzerwanego wolnego), jednak należy pamiętać, aby o tym fakcie poinformować pracodawcę najpóźniej 21 dni po porodzie. Za taki zintegrowany urlop kobieta dostanie 80 proc. swojej wypłaty".

Ale można wrócić i po 3 i po 5mies. od porodu. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie matka

wyszlo mi, ze jesli pani, ktora zastepuja mialaby nie wrocic przed uplywem 13mies. od porodu to powinna 21dni po nim zlozyc wniosek pracodawcy.Czyli moj pracodawca w miare wczesnie moze mnie poinformowac na ten temat...ale jesli chcialaby wrocic do pracy po 3mies. od porodu to wniosek musi zlozyc do 7dni przed rozpoczeciem pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaa

Jeśli tamta pani złoży wniosek do 21 dni po porodzie to ma rok urlopu macierzyńskiego-rodzicielskiego płatny 80%. Jeśli nie złoży to nadal przysługuje jej urlop macierzyński i rodzicielski (łącznie rok) ale trochę inaczej płatny. W każdym razie dla Ciebie nie ma różnicy. Oczywiście babka może wcale nie brać urlopu rodzicielskiego albo wziąć i go przerwać (?). Tylko nie wiem kiedy musi poinformować pracodawce. Jednak większość matek raczej siedzi rok z dzieckiem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×