Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka

Bratowa a stopień pokrewienstwa

Polecane posty

Gość Taka

Muszę napisać stopień pokrewieństwa bratowej w piśmie urzędowym. Mam ochotę napisać żaden bo dla mnie to zadna rodzina. A więc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No żadna rodzina, więc piszesz,że to żona brata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WgL

Wg medycyny to żaden. Zresztą wg medycyny to nawet żona nie jest spokrewniona 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

szwagier oznacza brata współmałżonka albo męża siostry (II stopień powinowactwa w linii bocznej);

szwagierka oznacza siostrę współmałżonka;

bratowa oznacza żonę brata.

Czyli ze to żona brata. Tylko, że żona brata to nie stopień pokrewieństwa chyba 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

Nie macie żadnego stopnia pokrewieństwa, pobierz nie jesteście spokrewnione

Pokrewieństwo to więzy krwi czyli wspólnie przodkowie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka
7 minut temu, Gość WgL napisał:

Wg medycyny to żaden. Zresztą wg medycyny to nawet żona nie jest spokrewniona 😜 

 

1 minutę temu, Gość Bimba napisał:

Nie macie żadnego stopnia pokrewieństwa, pobierz nie jesteście spokrewnione

Pokrewieństwo to więzy krwi czyli wspólnie przodkowie.

 

W takim razie jeśli chodzi o męża też wychodzi, ze w piśmie mam napisać żadne? 😁 to ja już nie wiem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

W rubryce pokrewieństwo wpisujesz "mąż" lub "współmałżonek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A mi się wydaje, ze jednak musisz wpisać "bratowa". Żona brata nie możesz napisać, bo to nie stopień pokrewieństwa. "brak" lub "zaden" raczej też nie mozesz. A mąż to wiadomo. Choć to faktycznie obca osoba jakby nie było, jeszcze jak za sobą nie przepadacie 😜😪 po prostu brat wziął ślub i od razu musi to być twoja rodzina, a jak brat weźmie rozwód to już nie jest twoja rodzina 😂 a jak weźmie sobie jeszcze 2, 3 i 4 to rodzina sie powiększa o bratowe byle i obecne  😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
56 minut temu, Gość Gosc napisał:

szwagier oznacza brata współmałżonka albo męża siostry (II stopień powinowactwa w linii bocznej);

szwagierka oznacza siostrę współmałżonka;

bratowa oznacza żonę brata.

Czyli ze to żona brata. Tylko, że żona brata to nie stopień pokrewieństwa chyba 😝

Żona brata to to samo, co mąż siostry głupia. Przecież oboje są współmałżonkami twojego rodzeństwa i oboje nie są twoimi krewnymi (chyba, że brat ożeni się z kuzynką 😄 ). Czyli co? Czyli oboje powinni się zaliczyć do 2 stopnia powinowactwa. Wikipedia czasem zawiera błędy, tak dla wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
59 minut temu, Gość Gosc napisał:

A mi się wydaje, ze jednak musisz wpisać "bratowa". Żona brata nie możesz napisać, bo to nie stopień pokrewieństwa. "brak" lub "zaden" raczej też nie mozesz. A mąż to wiadomo. Choć to faktycznie obca osoba jakby nie było, jeszcze jak za sobą nie przepadacie 😜😪 po prostu brat wziął ślub i od razu musi to być twoja rodzina, a jak brat weźmie rozwód to już nie jest twoja rodzina 😂 a jak weźmie sobie jeszcze 2, 3 i 4 to rodzina sie powiększa o bratowe byle i obecne  😂

Następna głupia. Bratowa, a żona brata, to jest to samo. Oczywiście, że bratowa nie jest spokrewniona, tylko spowinowacona, a po rozwodzie powinowactwo nie ustaje, bo mogą być dzieci, które cię z bratową łączą. Twój krewny jest jej krewnym. Tak samo jak teściowa zawsze będzie twoja teściową, właśnie dlatego, że powinowactwo nie ustaje.

Autorko, nie wpisuj nic, tylko jak będziesz oddawać druk do urzędu, to wpiszesz na miejscu. Zawsze tak robię, jak nie jestem czegoś pewna, a nie pytam po forach, gdzie dostanę 5 różnych odpowiedzi, z czego 4 to ...ne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×