Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GośćAnia

Jąkanie dukanie po porodzie.... ? O co chodzi.

Polecane posty

Ponad miesiąc temu urodziłam dzieciątko. Poród naturalny, jest wszystko dobrze, dzidzia zdrowa, karmię piersią. Jestem bardzo szczęśliwa, ogólnie zero stresu.... Mamy jeszcze córkę 9 letnia, ogólnie z dziećmi jestem sama bo mąż ma taką pracę że wyjeżdża na 3-4 tyg i później ponad tydzień w domu. Jak tylko jest to pomaga. Kochamy się bardzo.... Odkąd urodziłam zauważyłam że strasznie się jąkam, nie mogę skupić myśli, brakuje mi czasem słów, nazw rzeczy. O co chodzi co się ze mną dzieje?? Czy któraś Pani tak miała??  

Może stres ogromna odpowiedzialność, zmęczenie ? Męczy mnie to już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Chyba powinnaś wybrać się do lekarza. Jest takie schorzenie jak afazja, pewnie się mylę i Ciebie nie dotyczy ale nie powinnaś tego lekceważyć.  Tym bardziej, że stało się to nagle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwsze słyszę o czymś takim. Miałaś przed porodem jakieś neurologiczne problemy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Daj znać jak będziesz coś więcej wiedzieć, bo ja tez mam coś takiego. Zrobiłam się przez to aspołeczna. U mnie chyba jest to od stresu 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc "

Niestety też to zauważyłam u siebie. Nie wiem tylko czy zawsze byłam głupia czy nagle zgłupiałam. Czytam masę książek ale odnoszę wrażenie że to jak za przeproszeniem "psu w dupę". Nic nie zostaje słownik jak ubogi był tak jest. Aż płakać się chce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia

... próbowalam ci odpisać 3 razy, ale moderator musi zatwierdzić, wrrr! tak jakby nie możan bylo pisać o porodzie w innym państwie...?

w każdym razie, ja tak mialam ,dwa dni  tylko ,ale było to nieprzyjemne. potem przeszło.  to było w innym kraju.

trzymaj się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

O tak! Jakiś czas po porodzie brakowało mi języka, nie mogłam dobrać słów i to był horror. Czułam się jak ... ka. Odrobinę pomógł mi powrót na studia po 3 miesiącach ale miałam jeszcze egzaminy do zdania z tymi wszystkimi prawnymi zwrotami i to część ustnie. Mimo nauczenia się solidnie moje wypowiedzi były tak żenujące jak dziś na to patrzę, że chyba cud z czwórek jak podostawałam. Pisemne zupełnie inaczej z lepszymi ocenami. Czytałam bardzo dużo bo to był czas pisania pracy magisterskiej i w ogóle dużo czytam książek ale mimo upływu czasu (2,5 roku), chodzenia do pracy, do ludzi, są dni, że właśnie mam jakiś dziwny ograniczony zasób słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja tak mam, mam torbiela w mózgu, nie chce Cię straszyć, ale trzeba być czujnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Wam za wypowiedzi. Będę analizowala każda Wasza sugestię. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Pierwsze słyszę o czymś takim. Miałaś przed porodem jakieś neurologiczne problemy? 

Nie nigdy wcześniej nic nie miałam, nie leczylam sie. Po pierwszej ciąży niczego takiego nie miałam. Tylko po drugiej ciąży.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duuutaa

Za długo siedzisz w domu z dziećmi nie pracujesz i zaczynasz się uwsteczniac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Gość Duuutaa napisał:

Za długo siedzisz w domu z dziećmi nie pracujesz i zaczynasz się uwsteczniac 

Za długo... ? Pierwsza córka ma 9 lat. Jak miała 10 mies to zaczęłam pracować i dopiero teraz w drugiej ciąży jak byłam w 5 mies to dopiero  poszłam na zwolnienie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też tak mam, wydaje mi się że to problem o podłożu neurologicznym, ja męczę się około rok już jednak muszę coś z tym zrobić bo u mnie doszły problem ze skupieniem, zastanawiam się jak sformulowac pytanie, ja miałam neurologiczne problemy tyle że w dzieciństwie/jako nastolatka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gość Gość napisał:

Też tak mam, wydaje mi się że to problem o podłożu neurologicznym, ja męczę się około rok już jednak muszę coś z tym zrobić bo u mnie doszły problem ze skupieniem, zastanawiam się jak sformulowac pytanie, ja miałam neurologiczne problemy tyle że w dzieciństwie/jako nastolatka. 

Ja tez coraz częściej mam problem z rozmowa, z pytaniem. Nawet z dzieckiem jak rozmawiam to brakuje mi słów. Męczy mnie to strasznie. Na początku myslalam, że to chwilowe po porodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Idż do lekarza i poproś o skierowanie na TK głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gość gość napisał:

Idż do lekarza i poproś o skierowanie na TK głowy. 

Dziękuję za odpowiedź, pójdę po skierowanie do neurologa. Rodzinna może wypisać skierowanie na TK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie rób TK tylko rezonans, jeżeli coś wyjdzie i tak będziesz musiała zrobić rezonans, poza tym rezonans ukazuje nawet małe zmiany, no i nie narazasz się na promieniowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Nie rób TK tylko rezonans, jeżeli coś wyjdzie i tak będziesz musiała zrobić rezonans, poza tym rezonans ukazuje nawet małe zmiany, no i nie narazasz się na promieniowanie. 

W sumie teraz to dla mnie ważne bo karmię piersią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×