Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

PRZECZYTAM TE 3 KSIĄŻKI KTÓRE SĄ MOJĄ NADZIEJĄ NA WYJŚCIE Z PRZEGRYWU, na wyjście z lęków i przeszłości DDA

Polecane posty

Gość gość

"Grunt pod nogami" Jan Kaczkowski (tego ebooka mam już przeczytanego w 80%, dzisiaj go skończe)

"Rozwinąć skrzydła" Grzegorz Polok

"W drodze do siebie" Grzegorz Polok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

rozwinacskrzydla.pl

Towarzyszy Twojemu życiu często lęk, niepokój, masz niskie poczucie swojej wartości, stale szukasz potwierdzenia siebie w różnych formach aktywności zewnętrznej, masz kolejny nieudany związek, utraconą przyjaźń, zaczynasz wchodzić w jakieś uzależnienie?

Może źródłem tego jest Twoja przeszłość, a zwłaszcza to co działo się w Twojej rodzinie. Może nie doświadczyłeś w swoim dzieciństwie i okresie dorastania bezwarunkowej miłości od rodziców, nie czułeś ich ciepła i wsparcia. Może przyczyną tego było nadużywanie lub uzależnienie od alkoholu jednie lub obojga twoich rodziców. Może mama i tata byli w rozwodzie emocjonalnym lub prawnym, może pojawiła się zdrada małżeńska, czy trwała nieobecność jednego z rodziców.

Nie jesteś sam z taką przeszłością albowiem szacuje się, że około 40 procent dorosłych Polaków można zaliczyć do grupy dorosłych dzieci alkoholików (DDA), czyli osób które rozwijały się w rodzinie gdzie jeden albo oboje rodziców nadużywało, bądź byli uzależnieni od alkoholu. Do tego dochodzi kilkanaście procent dorosłych, którzy wzrastali w rodzinach z inną dysfunkcją, mających podobne trudności w dorosłym życiu, jak ci żyjący w rodzinach z problemem alkoholowym.

Dla Ciebie więc powstała ta strona i książki: “Rozwinąć skrzydła“ (wydanie 13, Katowice 2019, przetłumaczona na sześć języków) oraz “W drodze do siebie“ (wydana w 2010). Na stronie możesz pobrać e-book tych dwóch książek oraz audiobook pełnej wersji książki “Rozwinąć skrzydła”. Zachęcam również do przeczytania publikowanych tutaj świadectw ludzi, którzy doświadczyli tego zapewne co i Ty, i jak dali sobie z tym radę, wysłuchania audycji radiowych czy przeczytania wywiadów prasowych dotyczących dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, a także zrobienia testu by zobaczyć jak to jest z Tobą. Może to wszystko być na początku trudne, ale wiem, że warto podjąć tę drogę do siebie, by z czasem rozwinąć skrzydła swojego życia.

 

Rozwinąć skrzydła, Katowice 2014

Spis treści (strony zgodne z numeracją książkową):
Od autora – 7
Wstęp  – 9
1. Źródło problemów – 17
2. Tajemnica rodzinna – 23
3. Odgrywane role – 27
4. Uczucia, zachowania, postawy -31
5. Sens cierpienia – 41
6. Przemiana życia – 45
7. Zaufać Bogu – 55
Zamiast zakończenia… – 63
Bibliografia – 108
Recenzja – 111
Nota o autorze – 112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Sprawdź czy i ty nie jesteś dzieckiem DDA (Dorosłe Dziecko alkoholika), DDD (Dorosłe Dziecko z rodziny Dysfunkcyjnej) lub DDRR (Dorosłe Dziecko Rozwiedzionych Rodziców)

pamiętaj, że to co przeżywamy w dzieciństwie, rzutuje na nasze dorosłe życie

ht  tp://rozwinacskrzydla.pl/dda-testy-ddrr-szukasz-pomocy/

(usuń spację z linku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Przemus napisał:

dla ciebie nie ma już wyjścia chłopie  ty masz takie zaburzenia psychiczne że jest to niewyleczalne...

gdybyśmyy mieszkali w holandii to  ty powinieś być poddany eutanazjii żebyś nie cierpiał 

Przemek ja wiem że ty to wszystko mówisz tylko ze zwykłych frustracji i nienawiści, bo ty po prostu bezczynnie gnijesz a lat mijają, a ja chociaż próbuje coś zmienić i to cię właśnie boli, a zarazem boisz się że ja dzięki swoim próbom wyjdę w końcu z przegrywu, a ty pozostaniesz dalej na dnie, dlatego mnie tak zniechęcasz do wszystkiego i potrafisz mnie tylko gnoić, ale ja ci się nie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Przemus napisał:

nie wyjdziesz może gdybyś 10 lat temu podjął leczenia to tak miiałbyś szanse teraz nie ma żadnych człowieku jak ty to sobie wyobrażasz? ty masz 28 lat i w życiu nawet nie pracowałeś? przecież jak ty do roboty pójdziesz to po jednym dniu sie załamiesz

nie oszukuj się pamiętam jak w styczniu tego roku pisałeś że za pół roku będziesz innym człowiekiem i co jesteś? pisałeś o jakieść teraapi i co? goowno

to samo mógłbyś skierować do siebie, ty doskonale wiesz ze zgnijesz na tej kafeterii i dlatego jesteś taki pies ogrodnika, że sam nie zeżresz i drugiemu nie dasz, to że ty już na sobie postawiłeś krzyżyk to nie znaczy że inni też, to że ty potrafisz tylko gnić na tym forum całymi dnia i coraz bardziej d,e,b,i,l,,e,ć to nie znaczy ze każdy obrał taką ścieżke...

psy szczekają, karawana jedzie dalej...

właśnie że tobie na złość wyjde z przegrywu, ale wtedy to cie chyba szlag jasny na miejscu trafi, a wiesz co potem będzie jak już emocje opadną? w sumie nic wielkiego, nadal będziesz tu gnił, tyle że będziesz jeszcze bardziej sfrustrowany, ale nie zrobisz niczego by pójść moją drogą, by podjąć walke o siebie, by wyjść z dna, będziesz sie tylko coraz bardziej zatapiał w swojej nienawiści i w swoich frustracjach, ale cóż, twój wybór

Ja ci nie raz pomagałem, radziłem, motywowałem, moglibyśmy razem w fajnej komitywie sie wspólnie wspierać i razem z tego wyjść, ale nie, ty jedynie potrafisz mnie ciągle gnoić i wyzywać, więc radź sobie sam, ja już na ciebie nie mam zamiaru zmarnować ani minuty, bo nie jesteś wart niczego, żadnej pomocy, żadnego dobrego słowa, rób dalej swoje, a ja swoje, zobaczymy kto dalej zajdzie

 

4 minuty temu, Przemus napisał:

ja też gnije ale w porównaniu z tobą to ja jestem całkiem normalnym człowiekiem i mi jest niesamowicie trudno coś zrobić mimo żebym mógł dlatego dla ciebie z twoim spierrdoleniem nie widze już żadnych szans to jest jak choroba nieuleczalna

ty spójrz chłopie na siebie co ty sobą prezentujesz od lat na tym forum i ty mi będziesz gadał ze ty jesteś normalny? sranie na podłoge, smażenie góvwna na patelni, nagie foty, ciągle hejt i nienawiść, 24 godzinny troling na kafe i wykopie, totalne odrealnienie od rzeczywistosci i ty jesteś normalny? no weź mnie rozśmieszaj...

żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×