Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ankaskakanka;)

Jadwiga?

Polecane posty

Gość ankaskakanka;)

Co sadzicie o imieniu Jadwiga? Jak odbierane jest przez spoleczenstwo? Pasuje zarowno do malej dziewczynki, nastolatki jak i doroslej kobiety? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mnie się akurat średnio podoba. Ale nie sądzę żeby było źle odbierane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popppo

Kazde imie pasuje do kazdego wieku , bo imiona ma się na cale zycie, zreszta, od czego sa zdrobnienia.  Tak samo Jadwiga. Moze nie jest moja faworytka, ale nie mam nic przeciwko, przynajmniej nie oklepane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Jadwiga pięknie,ale Jadzia Jadźka fatalnie więc cóż.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mnie się nie podoba zupełnie, mam skojarzenie z woźną w stylonowym fartuchu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi też się nie podoba, szczególnie te jadźkowe zdrobnienia, chociaż moja córka ma wersję tego imienia - Iga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość gość napisał:

Mnie się nie podoba zupełnie, mam skojarzenie z woźną w stylonowym fartuchu 😉

Moja ciotka Jadwiga była woźną w szkole, nosiła taki niebieski fartuch Ogólnie mi się nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje, nazwij dziecko tak jak Tobie się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam 17-letnią kuzynkę o tym imieniu. Dziewczyna do dziś nie może go rodzicom wybaczyć. Otwarcie mówi, że w dniu 18 urodzin składa wniosek o zmianę imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie podoba mi sie za bardzo, ale jest odbierane normalnie w moim odczuciu.  Znacznie bardziej podoba mi sie Jagna lub Jagoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewi

Stare i niemodne.  Jak chcesz skrzywdzić dziecko, to daj mu tak na imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
31 minut temu, Gość Ewi napisał:

Stare i niemodne.  Jak chcesz skrzywdzić dziecko, to daj mu tak na imię. 

Imiona sa neutralne.  Wypowiedzi takie jak twoja sa krzywdzace dla dzieci.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Też mi się nie podoba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuu

Co wy macie do jadwigi?? Krolowa Jadwiga, Jadwiga Smosarska, Jankowska Cieslak, Barańska... Przed wojna jedno z najpopularniejszych imion, moda wraca, wystarczy ze jakas celebrytka nazwie tak corke albo w serialu sie jakas mloda Jadwiga pojawi i nagle zrobi sie modna, wszystkim sie zacznie podobac 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość uuuuu napisał:

Co wy macie do jadwigi?? Krolowa Jadwiga, Jadwiga Smosarska, Jankowska Cieslak, Barańska... Przed wojna jedno z najpopularniejszych imion, moda wraca, wystarczy ze jakas celebrytka nazwie tak corke albo w serialu sie jakas mloda Jadwiga pojawi i nagle zrobi sie modna, wszystkim sie zacznie podobac 🙂

Ale jak na razie się nie podoba. Musi się podobać? Kiedyś też się nie wszystkim podobało, przyjaciółka mojej mamy (a moja chrzestna) to Jadwiga - znana wszystkim, nawet w pracy, jako Isia albo Iśka, bo swojego pełnego imienia nie lubi, a zdrobnień Jadzia czy Jadźka wręcz nie cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kllll

Wszystko kwestia mody i skojarzen z kims, kogo znamy. Moja znajoma, juz starsza pani, miala zawsze straszne kompleksy z powodu imienia Antonina, byla jedyna w szkole, na studiach, wsrod znajomych. Imię wtedy kompletnie niemodne i nie podobajace sie nikomu. A teraz?

Z kolei znajomy Jakub, tez z tego pokolenia, kazal sie wszytkim nazywac Januszem, bo sie wstydził imienia, ze żydowskie.

Wystarczy, ze przyjdzie moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
13 minut temu, Gość kllll napisał:

Wszystko kwestia mody i skojarzen z kims, kogo znamy. Moja znajoma, juz starsza pani, miala zawsze straszne kompleksy z powodu imienia Antonina, byla jedyna w szkole, na studiach, wsrod znajomych. Imię wtedy kompletnie niemodne i nie podobajace sie nikomu. A teraz?

Z kolei znajomy Jakub, tez z tego pokolenia, kazal sie wszytkim nazywac Januszem, bo sie wstydził imienia, ze żydowskie.

Wystarczy, ze przyjdzie moda.

Niestety taka jest prawda- jak jest moda na jakies imie to nagle wszystkim sie podoba.  Oczywiscie nie ma to nic wspolnego z atrakcyjnoscia tego imienia.  Moda sie zmienia i za chwile Jadwiga bedzie moze byc taka piekna jak Zofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość kllll napisał:

Wszystko kwestia mody i skojarzen z kims, kogo znamy. Moja znajoma, juz starsza pani, miala zawsze straszne kompleksy z powodu imienia Antonina, byla jedyna w szkole, na studiach, wsrod znajomych. Imię wtedy kompletnie niemodne i nie podobajace sie nikomu. A teraz?

Z kolei znajomy Jakub, tez z tego pokolenia, kazal sie wszytkim nazywac Januszem, bo sie wstydził imienia, ze żydowskie.

Wystarczy, ze przyjdzie moda.

Modnego  imienia też dziecko może nie lubić 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość gość napisał:

Modnego  imienia też dziecko może nie lubić 😉

To fakt.  W naszej dobie indiwidualnosci ponad wszystko, niektore dzieci ciesza sie, ze sa jedynymi w szkole 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laaa

Modnego  imienia też dziecko może nie lubić 

x

 Dziecko moze nie lubic, ale doroslym sie podoba modne, czego dowodem sa tysiaci tych samych imion nadawanym w okreslonym roku.

Ja mialam nietypowe, niemodne, bylam jedyna, bardzo mi odpowiadalo. Ale gdyby wstawic je na kafe, zaraz pojawilby sie wpisy"nie unieszczesliwiaj dziecka" 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Te "krzywdy" i "unieszczesliwianie" dziecka to sa samospelniajace sie przepowiednie.  Osoby, ktore tak pisza sa tymi, ktore jada po odmiennych imionach i ucza swoje dzieci, ktorymi imionami inne dzieci zostaly "skrzywdzone" przez rodzicow.  Niestety, ale to dorosli krzywdza dzieci.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jadwiga cudnie, ale Jadzka i Jadzia juz nie. Jak BabaJaga.Pełne imie podobało mi sie zawsze, juz jako nastolatce, gdy w mrzeniach wybieralam imiona dla dzieci,ale przy wyborze imienia dla corki, nawet nie bralam pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy w domu  małą Jadwigę- wszyscy wołają Jadwinia lub Jadziulka. Jadźki pewnie nie unikniemy. Imię samo w sobie piękne 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistka

Jeżeli uda nam się zrobić jeszcze jedną córkę, to będzie Jadwiga 🙂 Uwielbiam to imię! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do imienia Jadwiga już spotkałam się nie z zdrobnieniem Jadźka a Adźka. Dla nastolatki Adźka...? Może się przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Każdemu podoba się jakieś inne imię. Basie, Asię, Kasie a ja nigdy bym tak córki nie nazwała. 

Jadwiga jest to hmm jak to powiedzieć (moje zdanie tylko) stare imię. Z Jadwiga kojarzy mi się moja prababcia. Nigdy nie patrz się na społeczeństwo. Gdyby wszyscy tak robili to dookoła mielibyśmy tylko Julie, Adamy i Aleksandry 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×