Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JestemMama

Leżenie na brzuszku

Polecane posty

Gość JestemMama

Cześć mamusie! Czy wasze maluchy tez płaczą przy lezeniu na brzuszku? Mój 8-tygodniowy synek w czAsie leżenia na brzuszku bardzo się meczy, stęka, podnosi główkę ale przy tym robi się czerwony na twarzy a potem zaczyna płakać. 
Czy jest coś co mogę zrobić, żeby mu uprzyjemnić ten czas? Czy może coś złe robię przy kładzeniu go na brzuszek? Proszę o rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

moze mu siusiaka gniecie.  tak napowaznie, niektore dzieci nie lubia i juz. nie ma rady, nosic w pozycji na brzuszku, by wzmacnial miesnie szyji, jak bnedzie umial trzymac głowke to niechec do lezenia na brzuchu ustapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Moja córka polubila dopiero jak utrzymywała bez problemu główkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Nie musisz od razu kłaść na brzuchu. Możesz np. Położyć sobie na udach. Wygląda to tak, że siedzisz i jedno trzymasz wyżej drugie niżej. Dziecko kladziesz tak, że ma główkę na tym wyżej położonym. Dzięki temu ćwiczy ale bez takiego wysiłku. Można też położyć malucha na podłodze, a pod korpus np. Zrolowany ręcznik lub poduche do karmienia. Moje  córki na początku tak ćwiczyły.dzieki temu szybko trzymały sztywno główkę i wypracowały mięśnie. Nie było marudzenia później na brzuszku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma prawie 12 tygodni. Jednak od samego początku lubi leżeć na brzuszku. Niestety, niektóre dzieci nie lubią i płaczą. Może z czasem polubi. Czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka też nie lubiła tej pozycji, ale odmieniło jej się, gdy zaczęła trzymać główkę i może obserwować otoczenie. Cierpliwości!👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×