Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Gdzie wyrzucacie warzywa i mięso z rosołu?

Polecane posty

Gość gość

Ja wyrzucam przez płot psu sąsiadów, a wy? Bo chyba tego nie jecie? 🤢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

niestety , pies naszych sąsiadów nie jest  wegetarianinem  ,więc  zjada  tylko mięso  a  warzywa , no cóż .... musi  zjeść mój mąż 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha

Mięso drobiowe wkrajam do rosołu a to z części wołowej mielę z odrobiną warzyw i bulionu i podsmażam na patelni z cebulą, dodaję makaron i robi się z takie krokietowe spaghetti zarąbiste w smaku 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Help

Warzywa wyrzucam,mięso z rosołu je nasz pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Help
7 godzin temu, Gość aha napisał:

Mięso drobiowe wkrajam do rosołu a to z części wołowej mielę z odrobiną warzyw i bulionu i podsmażam na patelni z cebulą, dodaję makaron i robi się z takie krokietowe spaghetti zarąbiste w smaku 🙂

I rodzina je to mięso w rosole?U mnie jak zobaczą kropeczkę mięsa to drą się żebym to im wyjęła z rosołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goscgosc

Z mięsa drobiowego odkładam trochę, bo dzieci lubią jak mają w rosole mięsko i marchewke

A z warzyw robie sałatke warzywną z majonezem, dodaje kukurydze, albo ziemniaki, ogorek kiszony, cebulke Przeciez do zwykłej sałatki też trzeba ugotowac marchew itd, więc co za różnica czy w wodzie czy w rosole. I nie rozgotowuje ich na papkę tylko wyciągam jak są jeszcze ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Warzywa najczesciej zjadamy razem z rosolem, a jak nie, to robię sałatkę jarzynowa. Gotuję wtedy kilka ziemniakow i mam sałatkę. Mieso najczęściej obieram, podsmażam na patelni i na kolację robię "kebaby", czyli tortille z tym mięsem, warzywami typu salata, pomidor i sos czosnkowy. Pycha 😉 i nic się nie marnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie robię rosołu 😂

tylko zupy gdzie warzywa się kroi /szatkuje . Zupy gotuje tylko na warzywach dzięki czemu NIC nie wyrzucam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dodam że rosół to dla mnie najmniej wartościowa zupa jaka kiedy kolwiek jadłam. To mąka (makaron ) i wywar

dla mnie zupa to maja byc warzywa na 1szym miejscu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Do kosza a gdzie mam wyrzucać ? Przez okno na ulice  jak w średniowieczu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Warzywa zjadamy w rosole. Mięso zresztą też, a zwłaszcza wołowe. Co zostaje to trafia do farszu np do pierogów. Uwielbiam rosol. Jak można pisać, że to bezwartościowa zupa? Jak się zjada razem z warzywami i dobrej jakości mięsem to jest to fajne, pożywne rozgrzewające danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gosc napisał:

Warzywa zjadamy w rosole. Mięso zresztą też, a zwłaszcza wołowe. Co zostaje to trafia do farszu np do pierogów. Uwielbiam rosol. Jak można pisać, że to bezwartościowa zupa? Jak się zjada razem z warzywami i dobrej jakości mięsem to jest to fajne, pożywne rozgrzewające danie.

ale ile tych warzyw zjesz w tym jednym talerzu? do tego taka ugotowana pietruszka w całości nie smakuje dobrze i nie zjesz za dużo kawałków:) jedynie co marchewka się nadaje ale też ile jej zjesz, nie na tym polega ta zupa żeby jeść warzywa gotowane w całości.... 

A mięso wołowe nie jest zdrowe , od  2019 jest na top liście produktów rakotwórczych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchta

Nie wyobrażam sobie aby wyrzucać jedzenie. Warzywa mozna wykorzystac do zageszczenia zupy kremu z jakis warzyw albo dodac do jakiegos farszu lub pasztetu warzywnego.  Mieso pokroic i zrobic z sosem czy zapiec z makaronem. Albo zmielić, dodac pieczarki i jest fatsz do krokietow. 

Ewentualnie nakarmić zwierzeta ale nie do kosza. Oby wam nigdy chleba nie zabraklo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rosół gotuje na udach i szonderku. Warzywa wyrzucam,oprocz z jednej marchewki. A mieso,szczegolnie szponder zjadam z musztarda,tak sobie po po południu,jak zgłodnieje juz po obiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosuiek

co za głupie pytanie, nie po tp kupuję drogą wołowinę bo po ugotowaniu rosołu to wyrzucic, często rosół gotuje na pysznej prędze wołowej lub innej części wołowiny, to mięso jemy do drugiego dania z surówką i ziemniakami, warzywa do rosołu np. marchewkę kroję przed wrzuceniem do gara w kostkę i troche tej marchwi zawsze wlewam na telerze, resztę wyrzucam

--jak do rosołu wrzucam udka to je opiekam i mam do ziemniaków i surówki, chyba ze gotuje na korpusie z kurczaka to  obieram i daję psu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 godzin temu, Gość Kuchta napisał:

Nie wyobrażam sobie aby wyrzucać jedzenie. Warzywa mozna wykorzystac do zageszczenia zupy kremu z jakis warzyw albo dodac do jakiegos farszu lub pasztetu warzywnego.  Mieso pokroic i zrobic z sosem czy zapiec z makaronem. Albo zmielić, dodac pieczarki i jest fatsz do krokietow. 

Ewentualnie nakarmić zwierzeta ale nie do kosza. Oby wam nigdy chleba nie zabraklo ...

Dla mnie to nie jest jedzenie tylko odpadki. Tak trudno ci to zrozumieć? Nikt tego nie je u mnie w domu więc wyrzucam.  Mam zrobic sobie pasztet żebyś poczuła się szczęśliwsza a potem go wyrzucić 🤷🏻‍♀️ bo pasztetów farszów makaronów tez nikt nie zje z takiego mięsa wygotowanego. Nawiasem mówiąc w ogóle nie jemy pasztetów i wyrobów typu krokiety pierogi. Po prostu nie lubimy. 
Zwierząt niemam. Śmietnik jest w zsypie zamykany na klucz. Mogę nakarmić ewentulanie karaluchy i szczury w piwnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×