Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czy to dużo czy ok

Jutro zaczynam 25 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość Czy to dużo czy ok

Przytyłam już 6 kg od swojej wagi wyjściowej (55 przy wzroście 165). Jak to było u Was? Podobnie, więcej czy mniej? Dodam, ze bardzo się ograniczam, nie jem w ogole słodkiego, nie jem więcej niż przed ciąża, kolacja o 18.00 i dwa razy w tygodniu pływam. Kalkulator ciąży pokazuje ze jest wszystko w normie, ale nie wiem. Zawsze bardzo pilnowałam figury. Dziecko zdrowe i rozwija się dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeee

Gowno nas to obchodzi tlusta macioro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kazda jest inna jednak pod koniec ciazy najwiecej sie przybiera a jesli juz przytylas 6kg to napewno kolejne 6 przybedzie jak nie 10 ale skoro sie pilnujesz to moze tego unikniesz. Ja w pierwszej ciazy wlasnie tyle przybralam do 25tyg a pozniej jeszcze 10. Natomiast w drugiej ciazy sie pilnowalam i do 5 miesiaca nie przybralam nic i bylo wszystko dobrze z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

22 tydzień, +6kg, obecna waga: 66 kg, wzrost: 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to dużo czy ok
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Kazda jest inna jednak pod koniec ciazy najwiecej sie przybiera a jesli juz przytylas 6kg to napewno kolejne 6 przybedzie jak nie 10 ale skoro sie pilnujesz to moze tego unikniesz. Ja w pierwszej ciazy wlasnie tyle przybralam do 25tyg a pozniej jeszcze 10. Natomiast w drugiej ciazy sie pilnowalam i do 5 miesiaca nie przybralam nic i bylo wszystko dobrze z dzieckiem.

Cholera, a ja JUŻ się bardzo pilnuję, tak jak pisałam wcześniej. Co jeszcze mogłabym zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyy
4 minuty temu, Klara napisał:

22 tydzień, +6kg, obecna waga: 66 kg, wzrost: 160

Ja mam 178cm i waze 55 kilo. Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja przed ciążą ważyłam 54kg przy 173cm, czyli chuda bylam. W pierwszych tygodniach ciąży tyle wymiotowałam, że wręcz schudłam do 52kg. Jakoś po 20tc nadrabiałam, jadłam to na co mam ochotę. Pod koniec ciąży ważyłam 73kg. O dziwo, nie zrobił mi się ani jeden rozstęp. Urodziłam duże dziecko 4,1kg i 62cm długie. Miałam takie wymagające dziecko, które było spokojne tylko na długich spacerach w wózku, że dosyć szybko wszystko zrzuciłam przez te spacery. Przez jakiś czas robiłam sobie wieczorami "deskę" na mięśnie brzucha, żeby go trochę utwardzić. Nie chciałam jednak być tak chuda jak przed ciążą. Teraz 2,5 roku po porodzie ważę 58-60kg i jest idealnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to dużo czy ok

Dodam, że wszyscy mi mówią, że tylko brzuch mi urósł. Masakra, kurde, a nie pamietam kiedy jadłam coś słodkiego, jak normalni ludzie. Nie to żebym narzekała bo silnej woli mi nie brakuje, ale to jest zwyczajnie niesprawiedliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to dużo czy ok

Żadnych fastoodow, chipsów, słodkich napojów, unikam nawet pszenicy i ogólnie staram się jeść więcej tłuszczów niż węgli. I basen 2x w tygodniu (cały czas pływanie, nie lanie dupy), długie spacery oprócz tego i uważanie na KAŻDYM KROKU. Jakbym sobie folgowała bo zachcianki to już nie wiem co by było. Kalkulator pokazuje ze jest dobrze. Co tu jeszcze można zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jesli jest tak jak piszesz to robisz wszytko dobrze. Posilki o stalych porach, nie jesc po 18. Duzo ruchu jesli nie ma przeciwskazn. Nie siedziec na dupie po 2h dziennie przed tv. Rob cokolwiek ale badz w ruchu czyli sprzataj, spaceruj, badz aktywna. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja pewnie tez gdzieś tyle przytyje bo mamy podobną dietę jak widzę. Kończe 20 tydzień i na razie 2 kilo na plusie. Mam cukrzyce ciążową wiec tez wykluczyłam słodycze i ogólnie proste węglowodany. Dodatkowo muszę ograniczać owoce 🤷🏻‍♀️ Jem przeważnie ryby i pierś z kurczaka plus sałaty lub gotowane warzywa. 
najgorzej śniadania bo teraz w zimie ciężko Mi wchodzą jogurty z płatkami. Wolałabym kanapki i gorącą herbatę no ale chleba tez nie mogę 😢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Czy to dużo czy ok napisał:

Dodam, że wszyscy mi mówią, że tylko brzuch mi urósł. Masakra, kurde, a nie pamietam kiedy jadłam coś słodkiego, jak normalni ludzie. Nie to żebym narzekała bo silnej woli mi nie brakuje, ale to jest zwyczajnie niesprawiedliwe. 

Ja ci powiem że nawet ochoty nie mam na słodkie wolałabym kanapkę od czasu do czasu niż kawałek czekolady 😂 niestety akurat w moim przypadku nawet ciemny chleb podnosi okropnie cukier. Wypróbowałam wszelkie rodzaje nawet sama piekłam i doopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Kazda jest inna jednak pod koniec ciazy najwiecej sie przybiera a jesli juz przytylas 6kg to napewno kolejne 6 przybedzie jak nie 10 ale skoro sie pilnujesz to moze tego unikniesz. Ja w pierwszej ciazy wlasnie tyle przybralam do 25tyg a pozniej jeszcze 10. Natomiast w drugiej ciazy sie pilnowalam i do 5 miesiaca nie przybralam nic i bylo wszystko dobrze z dzieckiem.

Najwiecej przybierasz w drugim trymestrze który autorka ma już praktycznie za sobą. Wtedy dziecko najbardziej rośnie. Oczywiscie ze każda z nas jest inna ale mam na myśli normalną ciąże nie jakąś lochę co żre za 5-cioro. W 3 trymestrze przybiera się mniej niż w drugim, dziecko już jest praktycznie rozwinięte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to dużo czy ok

Oto mój przykładowy jadłospis 

śniadanie: płatki owsiane na mleku z jabłkiem i cynamonem (bez cukru) albo musli na mleku (bez cukru i pszenicy) 

drugie śniadanie: jajecznica albo np śledzie albo swarozek (bez chleba) 

obiad: jakieś mięso albo ryba, trochę ziemniaków albo ryż

kolacja: znowu jakiś twaróg albo jajka jeśli nie jadłam wcześniej 

do tego dużo wody, herbaty (bez cukru) czasem kawa 

czasem nie mam ochoty na cztery posiłki wiec jem trzy. 

Cos powinnam zmienić? 

Ze słodkich rzeczy pije rano szklankę wody z łyżeczka miodu i cytryny (pomaga mi na trawienie) pije to na czczo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Każdy tyje inaczej, nie ma co się porównywać. Jeśli odzywasz się zdrowo, ruszasz sie to jest wszystko w najlepszym porządku. Ty jako chudzinka powinnaś przytyć od 8-12 kg i tyle pewnie będzie, grubaski nic nie powinny przytyć! Pamiętaj, że kilogramy to również woda która zatrzyma się przed porodem i zejdzie z ciebie w postaci lejacych się z ciebie potow podczas połogu.

Powodzenia! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
35 minut temu, Gość Czy to dużo czy ok napisał:

Oto mój przykładowy jadłospis 

śniadanie: płatki owsiane na mleku z jabłkiem i cynamonem (bez cukru) albo musli na mleku (bez cukru i pszenicy) 

drugie śniadanie: jajecznica albo np śledzie albo swarozek (bez chleba) 

obiad: jakieś mięso albo ryba, trochę ziemniaków albo ryż

kolacja: znowu jakiś twaróg albo jajka jeśli nie jadłam wcześniej 

do tego dużo wody, herbaty (bez cukru) czasem kawa 

czasem nie mam ochoty na cztery posiłki wiec jem trzy. 

Cos powinnam zmienić? 

Ze słodkich rzeczy pije rano szklankę wody z łyżeczka miodu i cytryny (pomaga mi na trawienie) pije to na czczo 

Jedz jak lubisz. Dziecko i tak wszystko co go interesuje sobie zabierze. 
ja mam ten problem ze nie lubię mleka i jajek. Dlatego płatki jem z jogurtem Na zimno A owsiankę na wodzie... owoca mogę tylko pół na raz no chyba ze malutkie to jabłko będzie 😅

rzeczy typu ryż ziemniak makaron mogę tylko raz w tygodniu 100gr i to co drugi dzień,  wiec nadrabiam warzywami do tej ryby czy mięsa. na śledzie miałam fazę w 1 trymestrze, codziennie jadłam haha teraz trochę mi przeszło... ale twarożek tez jem bez chleba
Lubię tez serki ziarniste te z piątnicy. 

Z warzyw kupuje tę mieszankę mrożona co ma brokuł kalafior i marchewkę bo akurat te najbardziej lubię i tym nadganiam „wielkość porcji”  ale często korzystam też z miksow sałat (dodaje ogórka pomidora rzodkiewki marchewkę tartą oliwki kukurydze z puszki lub fasole czerwona (co tam mam otwarte) kroje cebule czasem polowe jabłka jeśli mi została z owsianki to wszytsko polewam oliwą  i szama... jeśli to jest kolacja a nie jadłam ryby na obiad to dodaje tez puszkę tunczyka i taką michę mam na kolacje) 

w weekendy mam więcej czasu wiec dziś np gotowana pierś i pół kalafiora zjadłam na obiad. plus rosol na pierwsze,  Bez makaronu  pokroiłam pietruszkę i marchewkę w kostkę tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Lecz sie histeryczko i dalej sie ograniczaj to urodzisz chore albo z niedowaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość yyy napisał:

Ja mam 178cm i waze 55 kilo. Masakra...

To to akurat za malo. I mówię wazac 48 kg przy 167 cm wzrostu. Sama wyglądam jak szkielet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan81

No zaczynaj,czekam i nie moge sie doczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goścooowa
19 minut temu, Gość Ewa napisał:

Lecz sie histeryczko i dalej sie ograniczaj to urodzisz chore albo z niedowaga.

Tak, na pewno! A wszystko przez to ze nie żre ciastków. Ja znam takie, które się nie ograniczały właśnie i teraz maja odwieczna wymówkę „nie mogę zrzucić tych 20 kg nadwagi bo w 79 urodziłam dziecko”😆😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A i jesczcze w dni kiedy nie jem makaronu, ryżu i ziemniakow gotuje kasze gryczaną lub komosę ryżową...  Średnio lubię obydwie ale coś trzeba Zjeść 😅 Najbardziej brakuje mi zup, takich do gryzienia i żeby łyżka stała od ryżu czy makaronu. Niestety mogę tylko popijać zupy krem 😢

Zarowno menu jak i “ zakazy/nakazy” mam od diabetologa więc raczej nie mam niedoborów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Goścooowa napisał:

Tak, na pewno! A wszystko przez to ze nie żre ciastków. Ja znam takie, które się nie ograniczały właśnie i teraz maja odwieczna wymówkę „nie mogę zrzucić tych 20 kg nadwagi bo w 79 urodziłam dziecko”😆😆

Tez mam taką koleżankę. Przytyła W ciąży 40 kilo i ciągle narzeka że wszystko przez te ciąże że ona wcześniej była laska (ważyła 70 kilo przy 160cm więc to taka średnia laska..no ale... po porodzie zgubiła dychę i została setka) i dodam że syn ma 15lat 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Trzeba odżywiać się zdrowo nawet w ciąży...a nie jeść wszystko na co nasz ochotę bo później ciężko to zrzucić... 

bierzcie przykład z Lewandowskiej, jest w ciąży i odżywia się zdrowo... ma pełno fajnych i zdrowych przepisów...do tego ćwiczy w ciąży 😊👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Autorka to idio/tka. To ty autorko nie wiesz, że te 6 kg to wody płodowe, dziecko i może być jeszcze kilka innych czynników? Po uj patrzysz po wadze? Patrz, czy ci się tłuszcz nie zbiera, bo waga ci nic nie powie, za to dodatkowy wałek na plecach już tak. I po kostkach, czy nie puchną. Jak są spuchnięte, to się może okazać, że z tych przybranych kilogramów 3 to związana woda. I nie przytyłaś kre/tynko, tylko przybrałaś na wadze. Jak ktoś ma na koniec ciąży 6 kg na plusie, tzn, że schudł. A ta co przybrała 20kg, tzn, że przytyła ok 8-10kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krycha

Może jesz za mało? 

 

Organizm wie, że musi wyzywić dziecko i magazynuje wszystko co w siebie wkładasz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45 minut temu, Gość Goścooowa napisał:

Tak, na pewno! A wszystko przez to ze nie żre ciastków. Ja znam takie, które się nie ograniczały właśnie i teraz maja odwieczna wymówkę „nie mogę zrzucić tych 20 kg nadwagi bo w 79 urodziłam dziecko”😆😆

A ja myślę, że autorka się jednak głodzi. Napisała, że bardzo się ogranicza i od zawsze pilnuje figury. Napisała też, że nie je więcej niż przed ciążą, ale nie napisała ile jadła przed tą ciążą. Bo widzisz ja się mogę obżerać przed ciążą, a w ciąży jeść mniej, a ktoś widząc mój wpis napisze, że się głodzę, podczas, gdy jednak w ciąży dopiero jem prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to dużo czy ok

Nie głodze się. Jem tyle, ile jadłam przed ciąża, ale nie czuje się z tego powodu głodna. Po prostu jest ok. 

Dzisiaj np zjadłam rano musli na mleku (ok 9.00), później dopiero obiad po 13 dwa małe gołąbki z ryżem, kasza i sosem pomidorowym, przed chwila garść orzechów i pewnie ok 18.00 zjem kanapkę z chleba żytniego. Chodzi o to ze jadłam mniej więcej tak samo, bez żadnych cudów, ciastek, deserów itp i teraz jest mi również z tym dobrze. Dodatkowo bardzo chce mi się pic, wiec pije dużo wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to dużo czy ok

Aha i jeszcze uprzedzając- najczęściej jem jeszcze drugie śniadanie, ale gdy pierwsze jem późno tak jak dzisiaj to później zwyczajnie nie mam na nie ochoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rena

idź żreć te fit musli ...ko. Głodzisz siebie i tyle. Dziecko jest ważne a nie Ty. Nikt Ci nie mówi byś sie obżerała jak prosie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×