Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gerarda

Memento mori

Polecane posty

Gość Gerarda

Sa takie babki koło 30, najpóźniej koło 40 ,ktore w pewnym momencie zycia zauwazaja ,ze to ,w co wierzyly do tej pory- w swoją urodę i inteligencję, jest nieprawdą......ze się oszukiwały cały czas. Przestają się malować, farbowac, dobrze ubierać, zalotnymi i kobiecymi już nie starają się być...bo zaczynają zdawać sobie sprawę, że to nie jest ważne, że sensu nie ma. Życie jest jedno i liczy się żywy kontakt z drugim człowiekiem, psychika i emocje... A jakieś duperele typu ładne oko czy paznokieć nie są już wartością, bo śmierć już nie jest tak odległym tematem ,tylko coraz bliższym. Memento mori myślę i ja. Ostatnio dużo to we mnie zmieniło. Ale kogo to obchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Koło 40 wyglądałam na 25. Wtedy jeszcze bardziej zaczełam dbać o swój wygląd. Zaczęłam się ładniej ubierać, sylwetkę i tak miałam idealną, zapuściłam włosy. A ponieważ przez poprzednie 20 lat biegałam codziennie do kościoła, więc po 40 postanowiłam poznawać facetów, spotykać się z nimi, przebierać i rzucać. Fajnie było. Szkoda że w ogóle przy tym nie grzeszyłam. Najbardziej ze wszystkiego w życiu żałuję tego, czego nie odważyłam sie zrobić. I zawsze byłam pewna, że najważniejszy jest człowiek, co nie zmienia faktu, że wyglądać ładnie też można. Nie ma sprzeczności między jednym a drugim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mówiłam sobie memento mori przez najlepsze lata mojego życia, nie mogę odżałować, że byłam taka naiwna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowa2

Pamietaj o smierci..I zanim przyjdzie ciesz sie z tego pieknego swiata! W wieku 50 lat mozna wygladac na 30 I ma to sens. I pelno jest wolnych 50 letnich facetow ktorzy wola 50latki wygladajace na 30tki niz prawdziwe 30tki..za duzo z nimi klopotu I zazwyczaj chca zakladac rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×