Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Alkohol na początku ciąży

Polecane posty

Gość Gość

Witam dziewczyny, powiedzcie mi proszę bo ja już wpadam w jakąś schize i depresję. Nie wiedziałam że jestem w ciąży, nie zorientowałam się że okres mi się spóźnia i dwa dni po planowanej @  byłam na imprezie i wypiłam może przez całą noc 3-4 kieliszki wódki. Na drugi dzień zorientowałam się że coś jest nie tak. Boję się bardzo że moja dzidzia będzie miała Fas, tyle jest tych artykułów w necie. Teraz jest 7 tydz ciąży a ja zamiast się cieszyć popadam w paranoje. Wypowiedzcie się, tylko bez zbędnej krytyki bo i tak wiem że zawalilam po całości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No to teraz narobiłaś. Skazałaś dzidziusia na dożywocie. No i co teraz zrobisz? Porzucisz go? Czy weźmiesz na klatę swoje grzechy i będziesz go wychowywać? Będziesz codziennie patrzyć mu w oczy i myśleć jak mu spieprzyłaś życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Nie panikuj. Na początku ciąży mało kto o niej wie i zdarzają się takie sytuacje jak u ciebie. Co prawda nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla kobiet w ciąży ale nie ma co się denerwować na zapas bo to dopiero może zaszkodzić. Moja koleżanka cała noc szalała i drinkowala na weselu a też już była w ciąży o czym nie wiedziała. Dziecko urodziła zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Dziecku nic nie bedzie. Kobiety czesto nie wiedza jeszcze, ze sa w ciazy, prewencyjnie nie stosuja abstynencji i pozwalaja sobie na alkohol. Nie ma tragedii. Jakby miec takie podejscie to kobieta moglaby pic alkohol tylko w okres, bo to jedyny czas kiedy ma pewnosc, ze w ciazy nie jest. Czasami atarania o dziecko trwaja bardzo dlugo a czasami ciaza jest niespodzianka Ja wiem, ze teraz strasza, ze dziecko bedzie mialo FAS nawet gdy ktos obok wypije kieliszek a Ty przypadkiem powachasz alkohol, ale nie daj sie zwariowac. Dziecku nic nie bedzie. Gorzej jak juz jest wyksztalcone lozysko, przez nie przenika wszystko. Teraz juz wiesz zeby nie pic wiec, tego nie rob. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena

kobieta i wódka.Czy wywodzisz się z patologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
35 minut temu, Gość Ags napisał:

Dziecku nic nie bedzie. Kobiety czesto nie wiedza jeszcze, ze sa w ciazy, prewencyjnie nie stosuja abstynencji i pozwalaja sobie na alkohol. Nie ma tragedii. Jakby miec takie podejscie to kobieta moglaby pic alkohol tylko w okres, bo to jedyny czas kiedy ma pewnosc, ze w ciazy nie jest. Czasami atarania o dziecko trwaja bardzo dlugo a czasami ciaza jest niespodzianka Ja wiem, ze teraz strasza, ze dziecko bedzie mialo FAS nawet gdy ktos obok wypije kieliszek a Ty przypadkiem powachasz alkohol, ale nie daj sie zwariowac. Dziecku nic nie bedzie. Gorzej jak juz jest wyksztalcone lozysko, przez nie przenika wszystko. Teraz juz wiesz zeby nie pic wiec, tego nie rob. 

A skąd Ty wiesz że dziecku nic nie będzie? Co Ty jesteś wróżka? Gość Iza napisała wyżej że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu. Jednemu przeważy szalę kieliszek wódki, a drugiemu całą butelka nic nie zrobi. Najlepiej byłoby jakby kobiety wcale nie piły, bo to jest tak jak balansowanie na cienkiej linie. Może się uda, a może się nie uda. A jak się nie uda? To skażesz swoje dziecko na dożywotnią głupotę za swoją głupotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość lena napisał:

kobieta i wódka.Czy wywodzisz się z patologii?

To kobieta nie może już pić wódki, to te patologia według kafeterianek? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

A skąd Ty wiesz że dziecku nic nie będzie? Co Ty jesteś wróżka? Gość Iza napisała wyżej że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu. Jednemu przeważy szalę kieliszek wódki, a drugiemu całą butelka nic nie zrobi. Najlepiej byłoby jakby kobiety wcale nie piły, bo to jest tak jak balansowanie na cienkiej linie. Może się uda, a może się nie uda. A jak się nie uda? To skażesz swoje dziecko na dożywotnią głupotę za swoją głupotę.

Masz rację, kobiety powinny w ogóle pić, palić, latać samolotami, dźwigać, tylko leżeć w łóżku i czekać, może akurat jest się w ciąży? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Gość Gość napisał:

To kobieta nie może już pić wódki, to te patologia według kafeterianek? 🤣

Kobieta pijana, dúpa sprzedana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość Gość napisał:

Masz rację, kobiety powinny w ogóle pić, palić, latać samolotami, dźwigać, tylko leżeć w łóżku i czekać, może akurat jest się w ciąży? 🤣

Temat jest o kobietach w ciąży. Czy ty swojemu dziecku zamiast smoczka dajesz papierosa? A w butelkę zamiast mleka lejesz wódkę? Puknij się w łeb. Skoro normalnie niemowlakom się tego nie robi, to dlaczego matka to podaje swojemu nienarodzonemu dziecku będące w jej brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Temat jest o kobietach w ciąży. Czy ty swojemu dziecku zamiast smoczka dajesz papierosa? A w butelkę zamiast mleka lejesz wódkę? Puknij się w łeb. Skoro normalnie niemowlakom się tego nie robi, to dlaczego matka to podaje swojemu nienarodzonemu dziecku będące w jej brzuchu?

Tekst był o tym, że  "Najlepiej byłoby jakby kobiety wcale nie piły, bo to jest tak jak balansowanie na cienkiej linie.", a nie o kobietach w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Też byłam w takiej sytuacji. Dowiedziałam się, ze jestem w ciąży w 5 tygodniu, a w ciągu tych tygodni zdarzyło się wypić kilka drinków na imprezie. Tez się zamartwialam, ale przeczytałam na kilku stronach i forach, ze w tak wczesnej ciąży nie ma raczej możliwości, żeby wypity alkohol wpłynął negatywnie na płód, a nawet jeśli nastąpiłoby poważne uszkodzenie płodu, to doszłoby do poronienia. Mówią, ze nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w ciąży i zgadzam się z tym w 100% i nie powinno się pic już od samego początku, jednak w moim przypadku zawiodła antykoncepcja (tabletki), więc nawet jie podejrzewałam, ze w tej ciąży mogę byc, dlatego niezbyt dbałam o siebie przez te pierwsze 5 tygodni. Potem odstawiłam wszystkie używki, zaczęłam brać kwas foliowy. Dziś mój syn ma pół roku, jest zdrowy i fajnie się rozwija. Myslę, ze nie masz co się martwić na zapas. Po prostu teraz zacznij dbać o siebie i dziecko i będzie wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

 

"Proces od zapłodnienia do zagnieżdżenia się zarodka jest dość skomplikowany, choć krótki w czasie. Zapłodnienie, czyli połączenie komórki jajowej z plemnikiem, następuje zwykle w bańce jajowodu. Powstaje wtedy zygota, która zaczyna wędrówkę od jajowodu do jamy macicy, ulegając licznym podziałom. Z zygoty w stadium moruli powstaje blastocysta, która różnicuje się na dwie warstwy: zewnętrzną − stanowiącą początek trofoblastu, a pźniej łożysko, oraz wewnętrzną, z której powstaje zarodek, a na końcu płód.

Zarodek, jeszcze przed implantacją, wytwarza wiele różnych białek, między innymi gonadotropinę kosmówkową (hCG). Jest to hormon będący wskaźnikiem ciąży − testy ciążowe potwierdzają jego obecność w moczu. Uważa się również, że hCG zapobiega odpowiedzi matki na antygen płodowy. Zarodek dociera z jajowodu do macicy ok. 2-3 dnia po zapłodnieniu. Zagnieżdżenie zarodka , czyli jego implantacja w jamie macicy, następuje zwykle w 6.-7. dobie. Procesem tym steruje układ hormonalny, który przeobraża też endometrium macicy w doczesną − jest to przekrwiona, rozpulchniona błona śluzowa trzonu macicy. W nią „wżera się” zarodek, by rozwijać się później już jako płód."

Jak widzisz dopiero od zagniezdzenia w macicy pecherzyk zaczyna pobierać wszystko od matki. Nie wypiłaś jakiejś bardzo dużej dawki alkoholu . Nie panikuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dopóki zarodek się nie zagnieździ (około 5 tyg chyba) to ani alkohol ani leki które się bierze nie wpłyną na jego rozwój. Nie ma co się zamartwiać, przecież większość kobiet pije nie wiedząc że są w ciąży, a FAS widać tylko u ciężkiej patologii- przypuszczam że tam matki potrafią pić całą ciążę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

Tekst był o tym, że  "Najlepiej byłoby jakby kobiety wcale nie piły, bo to jest tak jak balansowanie na cienkiej linie.", a nie o kobietach w ciąży. 

Przeczytaj cały tekst, a nie wyrywek z kontekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Przeczytaj cały tekst, a nie wyrywek z kontekstu.

No nie widzę, żeby było tam, żeby kobiety wcale nie piły będąc w ciąży, tylko że nie powinny wcale pić, bo są kobietami i mogą być w ciąży, nawet jak o tym nie wiedzą.

To, że nie pije się w ciąży to chyba oczywiste i o tym nie trzeba pisać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Witam dziewczyny, powiedzcie mi proszę bo ja już wpadam w jakąś schize i depresję. Nie wiedziałam że jestem w ciąży, nie zorientowałam się że okres mi się spóźnia i dwa dni po planowanej @  byłam na imprezie i wypiłam może przez całą noc 3-4 kieliszki wódki. Na drugi dzień zorientowałam się że coś jest nie tak. Boję się bardzo że moja dzidzia będzie miała Fas, tyle jest tych artykułów w necie. Teraz jest 7 tydz ciąży a ja zamiast się cieszyć popadam w paranoje. Wypowiedzcie się, tylko bez zbędnej krytyki bo i tak wiem że zawalilam po całości. 

Nie martw się nic dziecku nie będzie.Nie słuchaj głupot co Ci piszą.A najlepiej zapytaj ginekologa napewno to samo Ci powie.Ja też nie wiedziałam że jestem w ciąży i też się napilam.Poczytaj na ten temat w Internecie.Nawet pepowina się jeszcze nie wytworzyła także spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

No nie widzę, żeby było tam, żeby kobiety wcale nie piły będąc w ciąży, tylko że nie powinny wcale pić, bo są kobietami i mogą być w ciąży, nawet jak o tym nie wiedzą.

To, że nie pije się w ciąży to chyba oczywiste i o tym nie trzeba pisać. 

A jeżeli ktoś napisze temat pt. "Las krzyży", a potem w ciągłej rozmowie napisze "ten las" to będzie miał na myśli zwykły las ten z rosnącymi drzewami? Proponuję czytać więcej książek. A to, że ktoś nie wie że jest w ciąży, to wcale jej nie usprawiedliwia, że może komuś zrobić zrobić krzywdę. Jeżeli kobieta uprawia seks i ma tą świadomość że może zajść w ciążę, to ma też świadomość że może jeszcze nienarodzone dziecko przypadkowo napoić alkoholem, dlatego uogulniłem. Natomiast jeżeli piszesz, że wiadomo że się nie pije jak jest się w ciąży, to masz rację, ale w praktyce niestety tak nie jest. Teraz już się tego na ulicy nie widuje, ale kiedyś jak nie było zakazu palenia w miejscach publicznych, to widywałem wiele kobiet z dużymi brzuchami i z papierosem w ręku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Temat jest o kobietach w ciąży. Czy ty swojemu dziecku zamiast smoczka dajesz papierosa? A w butelkę zamiast mleka lejesz wódkę? Puknij się w łeb. Skoro normalnie niemowlakom się tego nie robi, to dlaczego matka to podaje swojemu nienarodzonemu dziecku będące w jej brzuchu?

Ta dziewczyna jak pila alkohol jeszcze nie wiedziala, ze jest w ciazy. Czytanie ze zrozumieniem sie klania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Ags napisał:

Ta dziewczyna jak pila alkohol jeszcze nie wiedziala, ze jest w ciazy. Czytanie ze zrozumieniem sie klania. 

To wcale ją nie usprawiedliwia, że może urodzić kalekie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Ags napisał:

Ta dziewczyna jak pila alkohol jeszcze nie wiedziala, ze jest w ciazy. Czytanie ze zrozumieniem sie klania. 

Zrozumiałem jak napisała, że nie wiedziała że zaszła w ciążę, więc powtórzę jeszcze raz: Jeżeli kobieta uprawia seks i ma tą świadomość że może zajść w ciążę, to ma też świadomość że może jeszcze nienarodzone dziecko przypadkowo napoić alkoholem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

A jeżeli ktoś napisze temat pt. "Las krzyży", a potem w ciągłej rozmowie napisze "ten las" to będzie miał na myśli zwykły las ten z rosnącymi drzewami? Proponuję czytać więcej książek. A to, że ktoś nie wie że jest w ciąży, to wcale jej nie usprawiedliwia, że może komuś zrobić zrobić krzywdę. Jeżeli kobieta uprawia seks i ma tą świadomość że może zajść w ciążę, to ma też świadomość że może jeszcze nienarodzone dziecko przypadkowo napoić alkoholem, dlatego uogulniłem. Natomiast jeżeli piszesz, że wiadomo że się nie pije jak jest się w ciąży, to masz rację, ale w praktyce niestety tak nie jest. Teraz już się tego na ulicy nie widuje, ale kiedyś jak nie było zakazu palenia w miejscach publicznych, to widywałem wiele kobiet z dużymi brzuchami i z papierosem w ręku.

Czyli jak kobieta się zabezpiecza i uprawia seks to też ma nie palić i nie pić, bo antykoncepcja może zawieźć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Czyli jak kobieta się zabezpiecza i uprawia seks to też ma nie palić i nie pić, bo antykoncepcja może zawieźć? 

Zawieść oczywiście, słownik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Czyli jak kobieta się zabezpiecza i uprawia seks to też ma nie palić i nie pić, bo antykoncepcja może zawieźć? 

Nic nie rozumiecie głupie pindy. Jeżeli ja pójdę do szkoły i będę częstował dzieci alkoholem, to przyjdzie policja i mnie zamknie. To samo powinno dotyczyć kobiet w ciąży. Nie ważne czy świadomie, czy nie świadomie, fakt jest faktem. Podawanie dziecku jakichkolwiek środków zakazanych jest przestępstwem. Teraz w tej chwili policja powinna namierzyć IP komputera autorki i powinni ją ukarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Nic nie rozumiecie głupie pindy. Jeżeli ja pójdę do szkoły i będę częstował dzieci alkoholem, to przyjdzie policja i mnie zamknie. To samo powinno dotyczyć kobiet w ciąży. Nie ważne czy świadomie, czy nie świadomie, fakt jest faktem. Podawanie dziecku jakichkolwiek środków zakazanych jest przestępstwem. Teraz w tej chwili policja powinna namierzyć IP komputera autorki i powinni ją ukarać.

 To ty nic nie rozumiesz, mądry pe/nisie. Nie wiedziała, że jest w ciąży. Ty jakimś trollem jesteś, czy jesteś taki tępy. 

Dziecku, a nie komórce w czwartym tygodniu, o której nawet nie wiesz, że ISTNIEJE. 

Według ciebie powinien być zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów nieletnim i kobietom. Przecież każda może w być w ciąży! Mało która dorosła kobieta nie uprawia seksu. Facet też nie powinien pić i palić. Bo nie wiadomo, kiedy zapłodni taką kobietę, a jego plemniki (dzieci) nie powinny mieć kontaktu z alkoholem! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

wypiłąm w 3tyg ciąży (od ostatniej miesiaczki) choć może nie mieć to zupełnie zwiazku, -syn ma autyzm, ale ciąża była zagrożona od samego poczatku i cala ciaze brałam leki. Zorientowałam się zaraz po dacie przewidywanej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się autorko postu, bo nerwami bardziej możesz zaszkodzić, nic dziecku nie będzie, przecież nie upilas się w trupa. Idź do lekarza, on Ci na pewno wszystko wytłumaczy. Podobno okres ochronny zarodka trwa do 2 tygodni. Wiele kobiet nie spodziewajacych się w ogóle ciąży postąpiło jak Ty i nic się dzieciom nie stało. Nie panikuj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

wypiłąm w 3tyg ciąży (od ostatniej miesiaczki) choć może nie mieć to zupełnie zwiazku, -syn ma autyzm, ale ciąża była zagrożona od samego poczatku i cala ciaze brałam leki. Zorientowałam się zaraz po dacie przewidywanej miesiączki

Nie, to nie ma związku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

 To ty nic nie rozumiesz, mądry pe/nisie. Nie wiedziała, że jest w ciąży. Ty jakimś trollem jesteś, czy jesteś taki tępy. 

Dziecku, a nie komórce w czwartym tygodniu, o której nawet nie wiesz, że ISTNIEJE. 

Według ciebie powinien być zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów nieletnim i kobietom. Przecież każda może w być w ciąży! Mało która dorosła kobieta nie uprawia seksu. Facet też nie powinien pić i palić. Bo nie wiadomo, kiedy zapłodni taką kobietę, a jego plemniki (dzieci) nie powinny mieć kontaktu z alkoholem! 

A znasz takie powiedzenie "piłeś, nie jedź". Twoja matka też chyba piła będąc w z Tobą w ciąży skoro jesteś taka tępa. Nie zabraniam kobietom pić, tylko tym które są w ciąży. Zrozum w końcu, że ta komórka w czwartym tygodniu o której piszesz, może rozwinąć się w niepełnosprawne dziecko, bo alkohol ogranicza rozwój tej komórki. Czy matka, która z pełną świadomością sprowadza na ten świat osobę która później będzie miało trudności z przystosowaniem w tym okrutnym świecie, będzie całe życie trzymać je za rączkę? Zrozum wreszcie, że jeżeli ja spowoduję wypadek samochodowy i mogę zniszczyć komuś resztę życia, to tak samo autorka może zniszczyć życie dziecku, gdzie jakby nie piła, to ono mogłoby mieć zupełne inne życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość Gość napisał:

wypiłąm w 3tyg ciąży (od ostatniej miesiaczki) choć może nie mieć to zupełnie zwiazku, -syn ma autyzm, ale ciąża była zagrożona od samego poczatku i cala ciaze brałam leki. Zorientowałam się zaraz po dacie przewidywanej miesiączki

14 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie, to nie ma związku. 

 

A skąd wiesz, że nie ma związku? Jesteś wróżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×