Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Niebieska_Panda

Smoczek przez cały dzień i spanie..?

Polecane posty

Kiedyś założyłam temat że córka nie chce smoczka. Z jednej strony się cieszyłam, bo nie będę musiała odzwyczajać. Z drugiej strony to była masakra, bo była co chwilkę na cycu. Teraz, gdy skończyła 3 miesiące NAGLE jej się zachciało smoczka. Córka ma ogromną potrzebę ssania więc ssie ten smoczek cały czas. Dosłownie! Ssie go cały dzień. Jak jej wypadnie to albo jakoś koślawo sobie go włoży albo zaczyna okropnie płakać. 

Moje pierwsze pytanie: czy dziecko może ssać smoczek cały dzień? czy to jej jakoś nie zaszkodzi?

Córka też z nim zasypia. Wiem, że niektórym dzieciom wypada ten smoczek a jak nie to trzeba wyciągnąć. Problem w tym że jak ja jej go wyciągam (bo sama nie wypluje) to się od razu budzi.

Drugie pytanie: czy dziecko może spać że smoczkiem??

Za odpowiedzi bardzo dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość8

Smoczek jest fajna opcją i pomocą. No właśnie, pomocą. Trzeba wiedzieć kiedy go użyć. Dziecko nie powinno mieć smoczka non stop. Prowadzi to min. do nienaturalnego układania ust i w wyniku tego opóźnienia mowy. Smoczka powinno się używać sporadycznie jako uspokajacz i do zasypiania. Mądre używanie nie wpłynie negatywnie na dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Gość8 napisał:

Smoczek jest fajna opcją i pomocą. No właśnie, pomocą. Trzeba wiedzieć kiedy go użyć. Dziecko nie powinno mieć smoczka non stop. Prowadzi to min. do nienaturalnego układania ust i w wyniku tego opóźnienia mowy. Smoczka powinno się używać sporadycznie jako uspokajacz i do zasypiania. Mądre używanie nie wpłynie negatywnie na dziecko. 

Dobrze. A jeśli ona z nim zasypia, nie wypluwa, ja jej wyciągam a ona się budzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 minut temu, Niebieska_Panda napisał:

Dobrze. A jeśli ona z nim zasypia, nie wypluwa, ja jej wyciągam a ona się budzi?

To jej nie wyciagaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agosc

Ja używam smoczka na noc do spania przeważnie i do uspakajania. Jeśli wypluje i płacze wniebogłosy to podaje ale u mnie to w sumie takie pół na pół, często jest tak że sama wypluje i śpi dalej a czasami bywa tak że wypadnie i histeria. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak się budzi to zostawiaj, nic się nie stanie. Wiesz teraz takie czasy, że są ściśłe wytyczne do każdej bzdury, a kiedyś ich nie było, rodzice nie trzęsli się nad dziećmi tak, a ludzie nie są okaleczeni, a nawet zdrowsi niż dzisiaj. Nie widziałam na oczy nikogo komu smok zaszkodził, wiesz, że sama ssałam smoka do 5go roku życia? Zgryz prawidłowy, usta też normalne, gdzie te problemy, które smok wywołał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jak się budzi to zostawiaj, nic się nie stanie. Wiesz teraz takie czasy, że są ściśłe wytyczne do każdej bzdury, a kiedyś ich nie było, rodzice nie trzęsli się nad dziećmi tak, a ludzie nie są okaleczeni, a nawet zdrowsi niż dzisiaj. Nie widziałam na oczy nikogo komu smok zaszkodził, wiesz, że sama ssałam smoka do 5go roku życia? Zgryz prawidłowy, usta też normalne, gdzie te problemy, które smok wywołał? 

Ja słyszałam że jak dziecko ssie kciuk to tragedia, wada zgryzu, zła mowa itd. 

Ja ssalam długo kciuk, nie miałam smoczka i zgryz normalny, żeby proste, mowa poprawna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorza

Ja bym się o zęby bała, bo teraz ma trzy miesiące, a za kolejne trzy wyjdą jej pierwsze zęby i będzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ja słyszałam że jak dziecko ssie kciuk to tragedia, wada zgryzu, zła mowa itd. 

Ja ssalam długo kciuk, nie miałam smoczka i zgryz normalny, żeby proste, mowa poprawna. 

Moja córka jak nie ma smoczka też ssie kciuk. Dzisiaj natomiast w nocy w ogóle się nie obudziła bo...SSALA KCIUK!

 

4 minuty temu, Gość Zorza napisał:

Ja bym się o zęby bała, bo teraz ma trzy miesiące, a za kolejne trzy wyjdą jej pierwsze zęby i będzie problem.

Pierwsze ząbki to nawet w 4 miesiącu mogą wyjść. Ale dlatego lekarze mówią żeby odzwyczajać tak w 5 miesiącu bo wtedy ta potrzeba ssania zanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorza
2 minuty temu, Niebieska_Panda napisał:

lekarze mówią żeby odzwyczajać tak w 5 miesiącu bo wtedy ta potrzeba ssania zanika

E tam. Jak tak sobie znajome dzieci przypominam, to potrzeba ssania była znacznie dłuższa 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Zorza napisał:

E tam. Jak tak sobie znajome dzieci przypominam, to potrzeba ssania była znacznie dłuższa 😉 

Każde dziecko jest inne. Na szczęście bo jakby było inaczej to by było trochę nudno 😅🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 minut temu, Niebieska_Panda napisał:

Moja córka jak nie ma smoczka też ssie kciuk. Dzisiaj natomiast w nocy w ogóle się nie obudziła bo...SSALA KCIUK!

Ja nie używam smoczka, mała ssie kciuk tylko jak jest głodna i w nocy żeby się 'douśpić' jak się przebudzi i nie ma jakiś innych większych potrzeb 😊

19 minut temu, Niebieska_Panda napisał:

Pierwsze ząbki to nawet w 4 miesiącu mogą wyjść. Ale dlatego lekarze mówią żeby odzwyczajać tak w 5 miesiącu bo wtedy ta potrzeba ssania zanika

Pierwszy ząbek to i w 9 miesiącu może wyjść. Moja mała ma pół roku i od miesiąca się ślini i swędzą ja dziąsła, wszystko gryzie (najchętniej moje palce), a ząbka jak nie było tak nie ma 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja nie używam smoczka, mała ssie kciuk tylko jak jest głodna i w nocy żeby się 'douśpić' jak się przebudzi i nie ma jakiś innych większych potrzeb 😊

Pierwszy ząbek to i w 9 miesiącu może wyjść. Moja mała ma pół roku i od miesiąca się ślini i swędzą ja dziąsła, wszystko gryzie (najchętniej moje palce), a ząbka jak nie było tak nie ma 🤣

U mojej pierwsze dwa wyszły w 7 mcu, smoka zaczęła lubić od 6go właśnie, bo wtedy ją zęby męczyły i trzyma go sobie w ręku i gryzie albo ssie normalnie, przez pierwsze pół roku życia nie chciała smoka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

U mojej pierwsze dwa wyszły w 7 mcu, smoka zaczęła lubić od 6go właśnie, bo wtedy ją zęby męczyły i trzyma go sobie w ręku i gryzie albo ssie normalnie, przez pierwsze pół roku życia nie chciała smoka. 

Moja ssie i gryzie gryzak póki co 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

U mojej pierwsze dwa wyszły w 7 mcu, smoka zaczęła lubić od 6go właśnie, bo wtedy ją zęby męczyły i trzyma go sobie w ręku i gryzie albo ssie normalnie, przez pierwsze pół roku życia nie chciała smoka. 

A i nie wiem czy nie lubiła smoka, bo jej go nie dawałam. Nie było potrzeby, potrzeba ssania nie była duża. 2 tyg temu z ciekawości spróbowałam, bo miałam z baby shower, ale nie była zainteresowana. Nie naciskam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×