Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Stosunek przerywany

Polecane posty

4 minuty temu, jbsg napisał:

Podobno jestem ginekologiem... no mogę być... także tego... 😉 

Neee. Dziekuje! 😉 Mam fajnego, profesjonalny, delikatny, przystojny tez😉- w trakcie prowadzimy dyskusje o rozach kwitnących w listopadzie w ogrodzie albo o motorach BMW etc. 😉 Dobra, kłopotliwe pytania też zadaje - kiedy dzidziuś? 😉😉😉🙄 jest mega oblegany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Ale i tak nie uspokoi. Najlepiej po prostu zacząć martwić się,  gdy miesiączka będzie się spóźniać. 

To już będzie 4tc.... trochę późno... i cztery tygodnie nerwów i niepewności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, jbsg napisał:

Test ciążowy – test pozwalający wykryć (najczęściej w moczu) produkowaną przez trofoblast gonadotropinę kosmówkową (hCG), której pojawienie się świadczy o zagnieżdżeniu się jaja płodowego (Blastocysty) w błonie śluzowej macicy. Do zagnieżdżenia trofoblastu dochodzi w 7 dniu od zapłodnienia i od tego momentu poziom hCG wzrasta aż do 2–3 miesiąca ciąży po czym zaczyna spadać, aż do momentu porodu.

Źle poziom hormonów może być wciąż czasem zbyt niski by został wykryty testem z apteki. Mówię na podstawie własnego doświadczenia. Dwa testy wykonane parę dni po terminie spodziewanej miesiączki wyszły negatywnie, a ciąża była.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Maryyyś napisał:

Neee. Dziekuje! 😉 Mam fajnego, profesjonalny, delikatny, przystojny tez😉- w trakcie prowadzimy dyskusje o rozach kwitnących w listopadzie w ogrodzie albo o motorach BMW etc. 😉 Dobra, kłopotliwe pytania też zadaje - kiedy dzidziuś? 😉😉😉🙄 jest mega oblegany....

Nie znam się na motorach BMW... 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, jbsg napisał:

Są... 

Nie. Nie ma. Dlatego m in za początek ciąży obiera się pierwszy dzień cyklu czyli pierwszy dzień okresu.

Mam nadzieję, że dziewczyna na tyle się boi niechcianej ciąży że nie niebedzie słuchała ...ów. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Źle poziom hormonów może być wciąż czasem zbyt niski by został wykryty testem z apteki. Mówię na podstawie własnego doświadczenia. Dwa testy wykonane parę dni po terminie spodziewanej miesiączki wyszły negatywnie, a ciąża była.

 

Sama pisałaś, że miałaś problemy.... może to było powodem zbyt niskiego poziomu hCG..., a Ty jesteś ewenementem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, jbsg napisał:

Z tego co piszesz i ze zwykłej matematyki wynika, że ciążę można stwierdzić dopiero gdzieś tak ok. piątego tygodnia od zapłodnienia... gratuluję wiedzy... 🙂 

Z tego co piszę najbardziej wiarygodny test ciążowy jest ten zrobiony po terminie spodziewane miesiączki.  Można zrobić oczywiście badanie na betę, jest one bardziej wiarygodne niż test ciążowy.    Ginekolog potwierdza ciążę na podstawie usg dopochowego, gdzie widać zarodek i można potwierdzić  bicie serca. Nie wiem, w którym tygodniu potwierdził twoją ciążę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Nie. Nie ma. Dlatego m in za początek ciąży obiera się pierwszy dzień cyklu czyli pierwszy dzień okresu.

Czy Ty widzisz co piszesz?! 😄 Co za bzdury... nawet ciężko z czymś takim polemizować bo to jest elementarny brak podstawowej wiedzy... 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, jbsg napisał:

Sama pisałaś, że miałaś problemy.... może to było powodem zbyt niskiego poziomu hCG..., a Ty jesteś ewenementem...

To pisze inna osoba.  Przyjmij do wiadomości,  że tygodnie ciąży liczy się od dnia ostatniej miesiączki jak i od pierwszych usg. Oba terminy mogą znacznie różnić się od siebie,  zależy od tego kiedy była owulacja, która zawsze może się przesunąć,  jak i od daty zapłodnienia.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jbsg napisał:

Nie znam się na motorach BMW... 😞 

Ja tez nie 😉 Ale pogadać można. Od słowa do słowa do tego doszliśmy- było 35 stopni, a on tym motorem (w ubraniu motorowym, kasku... przyjechał rano do kliniki) - powiedziałam, że współczuję bo klima w aucie na "medium"  ledwo daje radę 😉😉😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość gość napisał:

najbardziej wiarygodny test ciążowy jest ten zrobiony po terminie spodziewane miesiączki.

Czyli ok. 5-go tc... 

3 minuty temu, Gość gość napisał:

Można zrobić oczywiście badanie na betę, jest one bardziej wiarygodne niż test ciążowy.

prawda....

3 minuty temu, Gość gość napisał:

Ginekolog potwierdza ciążę na podstawie usg dopochowego, gdzie widać zarodek i można potwierdzić  bicie serca

Bicie serca u 5-cio tygodniowego płodu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, jbsg napisał:

Sama pisałaś, że miałaś problemy.... może to było powodem zbyt niskiego poziomu hCG..., a Ty jesteś ewenementem...

Po pierwsze nie jestem tą samą osobą.

Po drugie negatywne wyniki testu domowego wykonane zbyt wcześnie nie są taką rzadkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość gość napisał:

Nie. Nie ma. Dlatego m in za początek ciąży obiera się pierwszy dzień cyklu czyli pierwszy dzień okresu.

Mam nadzieję, że dziewczyna na tyle się boi niechcianej ciąży że nie niebedzie słuchała ...ów. Masakra.

To również pisała inna osoba, mądry Jbsg. Ciążę liczymy od daty ostatniej miesiączki jak i od wielkości zarodka według pierwszych usg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Przyjmij do wiadomości,  że tygodnie ciąży liczy się od dnia ostatniej miesiączki jak i od pierwszych usg

Nie przyjmuję bo to jest bzdura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Po drugie negatywne wyniki testu domowego wykonane zbyt wcześnie nie są taką rzadkością.

Są nawet bardzo częste! Poczytaj co napisali na opakowaniu... zawsze istnieje ryzyko pomyłki i test nie daje 100% pewności! 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość gość napisał:

Nie. Nie ma. Dlatego m in za początek ciąży obiera się pierwszy dzień cyklu czyli pierwszy dzień okresu.

Mam nadzieję, że dziewczyna na tyle się boi niechcianej ciąży że nie niebedzie słuchała ...ów. Masakra.

A za ostatni pierwszy dzień następnej? Weź... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, jbsg napisał:

Czy Ty widzisz co piszesz?! 😄 Co za bzdury... nawet ciężko z czymś takim polemizować bo to jest elementarny brak podstawowej wiedzy... 😞 

Brakiem wiedzy jest to, że za pierwszy tydzień ciąży obiera się pierwszy dzień ostatniego okresu? Teoretycznie owulacja jest w połowie cyklu, dlatego ciąża trwa 40 tygodni, ale 38 faktycznie, kiedy liczona jest od dnia zapłodnienia. Skoro liczy się te dodatkowe dwa tygodnie to ma to chyba jakieś uzadanienie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jbsg napisał:

Czyli ok. 5-go tc... 

prawda....

Bicie serca u 5-cio tygodniowego płodu? 

Serduszko bije już ok 21 dnia o ile dobrze pamiętam. W ciąży nie byłam, nie osdswiezalam wiedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Ciążę liczymy od daty ostatniej miesiączki jak

3 minuty temu, Gość gość napisał:

i od wielkości zarodka według pierwszych usg. 

 

A co jeśli od daty ostatniej miesiączki do daty zapłodnienia upłynął tydzień?

A jeśli usg jest robione w szóstym tc i zarodek ma już 6 tygodni? 🤔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, jbsg napisał:

Nie przyjmuję bo to jest bzdura...

Czyli nie przyjmujesz do wiadomości,  że według ostatniej miesiączki miałam termin porodu wyznaczony wcześniej niż wyznaczało to usg dopochwowe? Nie ja jedna w dodatku. To przyjmij do wiadomości.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość gość napisał:

za pierwszy tydzień ciąży obiera się pierwszy dzień

Logiczne? 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Maryyyś napisał:

Serduszko bije już ok 21 dnia o ile dobrze pamiętam. W ciąży nie byłam, nie osdswiezalam wiedzy...

Serca moich dzieci biły w 6 tygodniu ciąży.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Czyli nie przyjmujesz do wiadomości,  że według ostatniej miesiączki miałam termin porodu wyznaczony wcześniej niż wyznaczało to usg dopochwowe? Nie ja jedna w dodatku. To przyjmij do wiadomości.   

Nie myl daty zapłodnienia z terminem porodu! bo to się ma nijak do ilości tc! 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Serca moich dzieci biły w 6 tygodniu ciąży.  

To masz genialnie nadprzyrodzone dzieci! Tętno płodu można wyczuć dopiero ok 10 - 12 tc... 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gość gość napisał:

jak i od pierwszych usg

Co to jest pierwsze usg?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, jbsg napisał:

A co jeśli od daty ostatniej miesiączki do daty zapłodnienia upłynął tydzień?

A jeśli usg jest robione w szóstym tc i zarodek ma już 6 tygodni? 🤔

 

Usg dopochwowe pokazuje wielkość zarodka i na tej podstawie wyznacza termin porodu. Najważniejsze są wcześnie usg, gdy wszystkie zarodki rozwijają się tak samo. Później każde dziecko rozwija się już indywidualnie, jedno rodzi się mniejsze, drugie większe.  Stąd wyznacza się dwa terminy porodu. Na podstawie daty ostatniej miesiączki jak i na podstawie usg. Pomaga to właśnie w takich przypadkach,gdy owulacja np przesunięla się  i ciąża jest starsza lub młodsza niż wynika z daty ostatniej miesiączki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, jbsg napisał:

To masz genialnie nadprzyrodzone dzieci! Tętno płodu można wyczuć dopiero ok 10 - 12 tc... 🙂 

Jesteś nienormalny? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Maryyyś napisał:

A za ostatni pierwszy dzień następnej? Weź... 

Ostatni co? Chyba nie zrozumiałaś postu a ten typ dał ci za to pucharek ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Jesteś nienormalny? 🙂

Nic mi o tym nie wiadomo... 🙂 ale Twoje "doświadczenia" a właściwie wnioski wyciągnięte na podstawie doświadczeń są zadziwiające! Porozmawiaj z ginem na ten temat bo ja Twojego betonu nie skruszę... 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, jbsg napisał:

Co to jest pierwsze usg?🤔

To są usg dopochwowe robione na początku ciąży. Potem robi się takie przez powłoki brzuszne. Ok 12 i 20 tygodnia ciąży jest jeszcze wykonywane usg genetyczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×