Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Czy jest jeszcze zdrowa zywnosc?

Polecane posty

Gość Gość
6 godzin temu, DANIEL napisał:

Nie wiem kto ci bzdur naopowiadał, ale nikt zboża nie pryska glifosatem w celu wysuszenia. Wychowałem się na wsi i glifosat był zawsze obecny w herbicydach zwalczających chwasty, i ludzie żyli teraz mamy nagonke. Pewnie komuś przeszkadza skuteczny środek i chciałby w jego miejsce wprowadzić pięć innych. Wycofanie jednego oprysku nie poprawi waszej żywności, bo w jego miejsce pojawią się trzy inne. 

Może i kiedyś też to stosowali ale nie w takich dużych ilościach. Kiedyś gdy jeszcze byłam dzieckiem widok ludzi kopiacych w burakach to był standard. Kopali i wyrywali chwasty dziś przejadą traktorem spryskaja i pole czysciutkie. Jakoś na jesieni jechałam samochodem a obok na polu pryska rolnik to pomimo zamkniętych okien naszło do samochodu takiego smródu że brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Może i kiedyś też to stosowali ale nie w takich dużych ilościach. Kiedyś gdy jeszcze byłam dzieckiem widok ludzi kopiacych w burakach to był standard. Kopali i wyrywali chwasty dziś przejadą traktorem spryskaja i pole czysciutkie. Jakoś na jesieni jechałam samochodem a obok na polu pryska rolnik to pomimo zamkniętych okien naszło do samochodu takiego smródu że brak slow

Bo kiedyś buraki trzeba było obowiązkowo "przerywać" czyli redukować ich ilość. Normalne nasiona dają po kilka roślin z jednego "kłębka"  i inaczej niż ręcznie się nie da zostawić tylko jednej rośliny po wykiełkowaniu. Obecnie przygotowuje się specjalnymi metodami nasiona pojedyncze, więc ta praca odpada i stąd na polach buraków nie uświadczysz ludzi 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Może i kiedyś też to stosowali ale nie w takich dużych ilościach. Kiedyś gdy jeszcze byłam dzieckiem widok ludzi kopiacych w burakach to był standard. Kopali i wyrywali chwasty dziś przejadą traktorem spryskaja i pole czysciutkie. Jakoś na jesieni jechałam samochodem a obok na polu pryska rolnik to pomimo zamkniętych okien naszło do samochodu takiego smródu że brak slow

Kiedyś miałaś też mniejsze uprawy. Hektar buraka, hektar ziemniaka i 2 lub 3 zboża,reszta to łąki na wypas zwierząt. Teraz masz po 20 hektarów wszystkiego a rąk do pracy mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gość Gosc napisał:

A co jest? 🤔 ja bym chciała wiedzieć. Powiedz mi proszeproszę

Poczytaj o srodkach ochrony roślin sprowadzanych zza wschodniej granicy. Skala ich stosowania jest już olbrzymia a skład często zawiera substancje które u nas były przez lata wycofywane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×