Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mijka

Czy leczenie zębów zawsze boli?

Polecane posty

Gość Mijka

Zastanawiam się nad tym, czy leczenie zębów zawsze musi boleć? Chodzi mi o prawdziwe informacji, nie udawanie, że przecież nie ma się czego bać. Chodzę do dentysty wiele lat i za każdym razem podczas leczenia czuję ból. Czy to normalne? Czy leczenie powinno boleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka

Wiele zależy od tego, jaki zabieg jest przeprowadzany. Samo leczenie zęba to jeszcze zbyt ogólna definicja. Można leczyć zęba, delikatnie borując i usuwając próchnicę, a można leczyć zęba kanałowo. To duża różnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anastazja

Przy dzisiejszym poziomie zaawansowania technologicznego, leczenie zębów nie powinno boleć. Jeśli odczuwasz ból, coś jest nie tak. Być może trafiłaś na złego dentystę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia

Może masz niski próg bólu i to, co inni określiliby dyskomfortem, ty odbierasz jako ból. Warto byłoby zmienić dentystę i poprosić o znieczulenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HaliMa

Dlaczego nie prosisz przed leczeniem o znieczulenie? Masz takie prawo. Leczenie nie może boleć!Dlaczego nie prosisz przed leczeniem o znieczulenie? Masz takie prawo. Leczenie nie może boleć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie musi boleć i nie boli jak się zrobi skutecznie znieczulenie. Ja niedawno miałam implant zakładany i to nie bolało ani trochę. Zmień dentystę na takiego z innym podejściem. I ja biorę znieczulenie do wszystkich zabiegów, nieważne jak powierzchowna jest próchnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

czasem to siedzi w głowie, nawet po znieczuleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mozzart

Czasy, kiedy wizyty u dentysty były kojarzone z bólem już się skończyły. Dzisiaj nie powinno się już odczuwać bólu podczas żadnego zabiegu stomatologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaja

Aby nie czuć bólu, najlepiej jest nie dopuszczać do rozwoju próchnicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mokka

Nie wiem skąd Ci się wziął temat próchnicy :) temat chyba bardziej ogólny ale ok. W każdym razie nie można powiedzieć, że leczenie zęba jest przyjemne, ale na pewno nie powinno boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli próchnica sięga nerwów to nie ma bata będzie boleć, chyba że było znieczulenie. Ale mnie nawet znieczulenie boli, panicznie boję się igieł więc i do dentysty ciężko było mi się zebrać. W końcu trafiłam na takiego, że czasem trochę boli ale jest to do wytrzymania i nawet znieczulenia nie biorę 🙂 Może też musisz znaleźć tego swojego 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się zawsze bałam dentysty, bólu, był to dla mnie mega stres. Dopóki nie trafiłam do świetnego dentysty Maciej Lepszy , odkąd chodzę do niego to wizyta u dentysty to czysta przyjemność. Naprawde w dzisiejszych czasach, jeśli w gabinecie jest profesjonalny sprzęt no i przede wszystkim dentysta, który swietnie zna się na swojej robocie tak jak dr Lepszy to nie ma się czego bać. Jeśli ktoś będzie chciał się udac do niego to przyjmuje m.in. w Scandinavian clinic w Krakowie. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borek

Radzę poszukać lepszego dentystę. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga36

Zdecydowanie nie! Teraz są takie znieczulenia i metody leczenia, że leczenie zębów w zasadzie nie może, a na pewno nie powinno boleć 🙂 Ja chodzę od kilku tygodni do DENT SM na Bemowie, właśnie jestem w trakcie leczenia kanałowo moich zębów u dra Jasińskiego, zabieg jest pod mikroskopem, w znieczuleniu, ani razu nic nawet przez chwilę mnie nie zabolało 🙂 Tak że zdecydowanie polecam poszukać dobrego gabinetu i dobrego specjalisty, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi

Leczenie zębów nie powinno boleć. Dzisiaj to standard.  Ja leczę żeby w Eurodental w Warszawie. Nigdy nic mnie nie bolało, świetni fachowcy. Polecam udać się do dobrego gabinetu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak jest dobry dentysta to nie boli, mi dentystka od razu powiedziała, że jak duży ubytek to znieczulenie tak dziś modne komputerowe czy miejscowe nie zadziała, musi być znieczulenie obwodowe, głęboko w dziąsło, wcześniej to dziąsło się smaruje żelem znieczulającym a w czasie borowanie jak coś poczułam to podnosiłam rękę i mi dokładała znieczulenia w sumie 4 razy. Ale takie podejście tylko w prywatnych gabinetach, na nfz nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to idealnego dentystę trafiłam w Stomatologii Cichonia. Bardzo dobra opieka i rzetelna. Szczerze to ja się bardzo cieszę z takiego miejsca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musi boleć, na wizytach u mojego dentysty w Centrodencie zawsze biorę znieczulenie i borowania nawet nie czuć. Naprawdę nie ma się czego bać, dentysta nie jest tak straszny, jak go malują 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×