Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość palazzoinfortezza

Która z was nie zmieniała nazwiska po ślubie

Polecane posty

Gość Gosc
6 godzin temu, Gość palazzoinfortezza napisał:

...i czy SERIO to taki problem? Listy odbieram sobie sama jeśli chodzi o pocztę, to żaden argument. Piszcie czy spotkały was jakieś niespodziewane utrudnienia przez różnicę nazwisk.

A dzieciom dajesz swoje nazwisko czy ojca? Bo mało odważnych kobiet, żeby w związku nadać dziecku swoje nazwisko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc321

Ja zostawilam swoje i dziecku tez przekazalam swoje. Maz ma nazwisko dosc brzydkie, czteroliterowe. Problem z tym faktem mieli tylko tesciowie, ja takie rozwiązanie bardzo sobie chwale i polecam 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maraka

takie nowoczesne kobity a dzieci i tak maja nazwisko po facecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bo mi sie na razie nie chcialo. Musialabym znowu robic tlumaczenia swiadectwa slubu, jechac do Polski i wymieniac paszport, dowod i siedziec tam na tylku i czekac na zrobienie tego. Mam tu prace i nie bede poswiecac calego urlopu na to. Pewnie zrobie to jak dokuemty straca swoja waznosc i tyle.

Nie jest to dla mnie nic niecierpiacego zwloki. 

Dziwia mnie natomiast kobiety, ktore po rozwodzie z facetem, ktory je wyzywal od najgorszych, stosowal przemoc, nadal nosza jego nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosc
6 godzin temu, Gość maraka napisał:

takie nowoczesne kobity a dzieci i tak maja nazwisko po facecie....

Bez sensu czepianie sie... Dziecko zawsze moze miec nazwisko dwu czlonowe. Duzo dzieci w Polsce takie posiada i to juz od dawna... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gosc gosc napisał:

takie nowoczesne kobity a dzieci i tak maja nazwisko po facecie..

A co ma do tego nowoczesność? Nowoczesny, czyli żyjący w nowych czasach, czyli co, wszystko burzymy, rozwalamy, pelna dowolnośc?:)

Nowoczesność nie polega na tym, by wszystko "stare" wywalać do śmietnika, a nowoczesne nie znaczy z automatu LEPSZE.

Mam nazwisko dwuczłonowe, z myślnikiem w środku. Wtedy jeszcze żyła była żona mojego męża, która przyjęła jego nazwisko, dlatego chciałam dla odróżnienia dwuczłonowe. Chętnie przeszłabym na nazwisko męża, jest...zacniejsze, ale nie chce mi się odkręcac wszystkiego w dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Bo mi sie na razie nie chcialo. Musialabym znowu robic tlumaczenia swiadectwa slubu, jechac do Polski i wymieniac paszport, dowod i siedziec tam na tylku i czekac na zrobienie tego. Mam tu prace i nie bede poswiecac calego urlopu na to. Pewnie zrobie to jak dokuemty straca swoja waznosc i tyle.

Nie jest to dla mnie nic niecierpiacego zwloki. 

Dziwia mnie natomiast kobiety, ktore po rozwodzie z facetem, ktory je wyzywal od najgorszych, stosowal przemoc, nadal nosza jego nazwisko. 

Może też im się nie chce wszystkiego zmieniać, tak jak Tobie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
30 minut temu, Gość gość napisał:

Może też im się nie chce wszystkiego zmieniać, tak jak Tobie 😉

No raczej ona nie musi nosic nazwiska kata 🤯 jest roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2019 o 21:14, Gość Gość napisał:

Ja - znalazlam męża o takim samym nazwisku jak ja 😍

No i pozazdrościć, mniej problemów 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A niby czemu ma być problem? Po prostu wypełniasz papiery to piszesz  jakie nazwisko po ślubie ma kobieta I tyle. Jakie napiszesz takie ci wpiszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 30.11.2019 o 17:39, Gość Gosc gosc napisał:

Ja nie zmienilam. Jak dotad problemow nie bylo. Dziecko bedzie miec podwojne nazwisko. 

U mnie tak samo, dzieci mają oba nazwiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 1.12.2019 o 07:56, Gość Gosc napisał:

 

Dziwia mnie natomiast kobiety, ktore po rozwodzie z facetem, ktory je wyzywal od najgorszych, stosowal przemoc, nadal nosza jego nazwisko.

Po rozwodzie masz miesiąc na powrót do swojego nazwiska „od ręki” przekładasz tylko wniosek u  kierownika usc. Większość kobiet po prostu o tym niewie. Ja się dowiedziałam przypadkiem. Wróciłam do swojego mimo że nikt mnie nie bił nie wyzywał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 1.12.2019 o 07:56, Gość Gosc napisał:

Bo mi sie na razie nie chcialo. Musialabym znowu robic tlumaczenia swiadectwa slubu, jechac do Polski i wymieniac paszport, dowod i siedziec tam na tylku i czekac na zrobienie tego. Mam tu prace i nie bede poswiecac calego urlopu na to. Pewnie zrobie to jak dokuemty straca swoja waznosc i tyle.

 

Znowu? Jeśli raz robilas są one zapisane „i do odbitki” u tłumacza Przysięgłego u którego je robilas, każde tłumaczenie ma swój numer jak sprawa w sądzie i w każdej chwili można do niego powrócić. Skopiować, powielić. Takie rzeczy Załatwią ci  od ręki. Paszport możesz złożyć w ambasadzie, gdziekolwiek wyjechałaś na pewno jest Polska ambasada, zmiany nazwiska Też u Konsula, wnioski o dokumenty możesz złożyć tez przez internet za pośrednictwem profilu zaufanego, odbierzesz jak będziesz w pl. Kiedyś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 30.11.2019 o 21:31, Gość maraka napisał:

takie nowoczesne kobity a dzieci i tak maja nazwisko po facecie....

I jaki masz z tym problem?  To bedzie ich tozsamosc.  Poza tym to nie zawsze jest tak.  Chodzi o to, ze nasza tozsamosc nagle nie jest wyrzucona za okno i przejmujemy meza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam dwu czlonowe bo przed slubem miałam  córkę za panny i ma moje nazwisko więc chciałam żebyśmy choć jeden człon mialy wspólny. Z młodsza córka mam wspólny drugi czlon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja justyna

Ja chyba też przyjmę dwuczłonowe jak wyjdę za mąż. Nie rozumiem tylko kobiet które mają ładne nazwisko a mąż brzydkie lub nawet obraźliwe a po ślubie przyjmuje nazwisko męża. Druga rzecz, większość facetów chce żeby ich żona miała ich nazwisko bo to ujma żeby nie przyjęła jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie ma opcji. Jestem x y od urodzenia, z jakiej okazji mam nagle stać się kimś innym? Durny zwyczaj, wąsaty patriarchat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×