Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czczona

Byłam na czczo?

Polecane posty

Gość Czczona

Jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu lekarskim. Przez nadmiar wolnego czasu zupełnie przestawiłam sobie godziny funkcjonowania i kładę się spać o 4:00-5:00, a wstaję o 12:00-13:00. Dziś miałam badania krwi, miałam być na czczo i moim zdaniem byłam. Ostatni posiłek spożyłam około 22:00 i były to trzy kromki chleba z masłem oraz kubek wody z sokiem z cytryny do popicia po kolacji. Wstałam o 13:15, zebrałam się i o 13:45 byłam w punkcie pobrań. Pani powiedziała, że nie jestem na czczo i bez sensu się kłóć oraz za to płacić, bo to moja fanaberia, gdyż wyniki wyjdą zakłamane. Nie docierało do niej, że prowadzę taki tryb życia od tygodni, że spałam osiem godzin, po obudzeniu nic nie jadłam ani nie piłam, ale ona swoje. Uparłam się i badania zrobiłam, sprawdziłam przed chwilą wyniki, są dobre, ale teraz mam wątpliwości... Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A na jakiej podstawie ona stwierdziła,że nie byłaś na czczo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czczona
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

A na jakiej podstawie ona stwierdziła,że nie byłaś na czczo? 

Powiedziała, że o tej porze nie da się być na czczo, a jak powiedziałam jej godziny mojego funkcjonowania, to stwierdziła, że to wygłodzenie i wyniki wyjdą źle, a poza tym tryb nocny jest zły i powinnam się przestawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Moze Twoj tryb zycia nie jest najzdrowszy dla organizmu ale to jest ciaza. W tym stanie nic nie jest normalne. Jesli ostatni posilek jadlas 8 godzin przed pobraniem krwi to bylas na czczo. Tu chodzi o odstep czasu a nie o to o jakiej porze idzie sie do laboratorium. Wszystko prawidlowo, nie ma sie czym martwic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Genralnie definicja okreslenia "na czczo" to jest "badanie przed sniadaniem, po nocnym snie". W praktyce (w zaleznosci od tego jakie badanie robisz) jest to poprostu przerwa od 8h do nawet 14h od ostatniego posilku.

 

Chociaz szczeze ci powiem ze nie wiem czy przestawiony tryb zycia ma wplyw na wszystkie czynnosci, i czy przypadkiem nie jest tak ze niektore reakcje w twoim organizmie zachodza biologicznie niezaleznie od tego czy spisz czy nie, np. poziom stezenia glukozy. Dlatego moze badanie krzywej cukrowej zaleca sie mimo wszystko zaczac miedzy 7 a 8.30.

 

Ja tez mam problemy ze snem (np.teraz jest jakos 5:30 a ja nie spalam jeszcze ani minuty), ale na badania krew/mocz staram sie mimo wszystko dojechac najpozniej kolo 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wypoczęte krówska. Teraz wiadomo po co zwolnienia w ciąży. Zeby gnić do 13tej. Siedzą do rana w necie a potem rozregulowany rytm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Wypoczęte krówska. Teraz wiadomo po co zwolnienia w ciąży. Zeby gnić do 13tej. Siedzą do rana w necie a potem rozregulowany rytm

Jezeli to aluzja do mnie to mam skracającą sie macice i zaburzenia pracy tarczycy, a ze pracuje fizycznie na sortowni paczek w firmie kurierskiej, to nie mam mozliwosci powrotu poki co, mimo ze chetnie bym to zrobila, bo nie jestem jakas frustratka i swoja prace bardzo lubie, mam tu wielu serdecznych ludzi no i tu meza poznalam : ) . Niestety pracodawca nie ma mozliwosci dostosowania stanowiska do zalecen mojego lekarza, a ja nie bede narazac zdrowia mojego synka, to chyba zrozumiale. Moj przelozony wykazal sie 100procentowym zrozumieniem, sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wygodna
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Wypoczęte krówska. Teraz wiadomo po co zwolnienia w ciąży. Zeby gnić do 13tej. Siedzą do rana w necie a potem rozregulowany rytm

Zazdrościsz, bo ty musisz zapie#dalać? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Wypoczęte krówska. Teraz wiadomo po co zwolnienia w ciąży. Zeby gnić do 13tej. Siedzą do rana w necie a potem rozregulowany rytm

idz na zwolnienie i tez gnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×