Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Wynik mamografi nieokreślony Guzek i konieczna kontrola usg

Polecane posty

Gość Gosc

Odebrałam dziś wynik mamografi rozpoznanie nieokreślony Guzek-centralnie w prawej piersi zagęszczenie-tkanka gruczołowa? O wym. 20*15 mm.. Miał ktoś podobny wynik i bylo wszystko ok? Mam dość święta za pasem a tu takie wiadomosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
47 minut temu, Gość Gosc napisał:

Odebrałam dziś wynik mamografi rozpoznanie nieokreślony Guzek-centralnie w prawej piersi zagęszczenie-tkanka gruczołowa? O wym. 20*15 mm.. Miał ktoś podobny wynik i bylo wszystko ok? Mam dość święta za pasem a tu takie wiadomosci

Nie martw się. Nie każdy guzek to nowotwór, chociaż wiem co czujesz. Przezylam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Choruje na crohna, psc, siada mi kręgosłup i jeszcze teraz to..... Czy usg da mi dokładną odpowiedź? Idą święta a ja zamiast się cieszyć znów jestem w strachu co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Choruje na crohna, psc, siada mi kręgosłup i jeszcze teraz to..... Czy usg da mi dokładną odpowiedź? Idą święta a ja zamiast się cieszyć znów jestem w strachu co będzie dalej

Usg nie da Ci odpowiedzi jakiego rodzaju jest ten guzek. Wykaże to biopsja, na którą dostaniesz pewnie skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak to zwykle bywa, że czepia się człowieka kilka chorób. Ja też mam problemy z kręgosłupem, mam niedoczynność tarczycy, mam też ciężką postać astmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój lekarz zawsze powtarza, żeby nie panikować, bo jeśli "nieokreślony" to większe prawdopodobieństwo że nie groźny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna

To może być wszystko, a może nic. Mojej mamie wyszedł na mammografii mały guzek i lekarz mówił, że to nic, ale trzeba zrobić dalsze badania i tak wyszło, że to małe nic (8 mm) to rak złośliwy piersi. Jest już po jednej operacji, za kilka dni druga, a potem radioterapia. Okropnie ciężki czas. Życzę Ci z całego serca dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Nieokreślony oznacza tyle, że badanie jest za mało miarodajne, żeby powiedzieć coś więcej, i trzeba doprecyzować innym badaniem. Na ile został oceniony w skali birads? Jest już dość spory, więc raczej nie ma co liczyć na to, że się rozpłynie ale może być łagodny. A nawet jeśli byłby złośliwy to jeśli robisz badania regularnie to jest szansa że nie ma rozsiewu i wystarczy wyciąć 

Nie martw się na zapas, moja mama też miała podejrzenie czegoś złośliwego, ale się okazało że na razie nie ma się czym martwić. Oby tak zostało i u cb też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania76

 

Moja ciocia tak miała.  Przeswietlili obudzili go, dwa miesiące. I palilismy lampki na grobie

. Miala 39lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skala birads jest 0 - jestem pod stało kontrola i generalnie cały czas tam jakiś Guzek w piersi był ale mniejszy i zawsze ze to nic takiego. Teraz byłam po raz pierwszy na mamografi i myślałam że to badanie jest dokładniejsze itp... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc mimi

Biegnij jak najszybciej do specjalisty, zrobi ci biopsję i za 2 tygodnie będziesz miała wynik. Mam torbiele w piersi, sama się stresowałam, jak je odkryłam, więc wiem, co czujesz. Dużo czytałam na ten temat, większość guzków jest niegroźna, ale pewnie nie uspokoisz się, póki nie będziesz miała tego czarno na białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ania76 i już ci lepiej, że zesr. ałas się w tym temacie? Mam nadzieję, że jak sama kiedyś będziesz miała problem, to ktoś ci odpisze dokładnie tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A gdzie można zrobić biopsje prywatnie?W poniedziałek idę na usg prywatnie. W przychodni mam termin na koniec stycznia do przychodni gdzie dopiero dostanę skierowanie na usg. To jest jakaś porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość Gość napisał:

A gdzie można zrobić biopsje prywatnie?W poniedziałek idę na usg prywatnie. W przychodni mam termin na koniec stycznia do przychodni gdzie dopiero dostanę skierowanie na usg. To jest jakaś porazka

Zależy od przychodni. Zrób może też usg, bo sam kształt i echogeniczność sporo mówi o zmianie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zapytaj ginekologa albo lekarza rodzinnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama nfdg

Współczuję bardzo tego stresu, mam nadzieję że okaże się to niegrozne. Szukaj jak najszybciej prywatnie badania, bo się wykonczysz nerwowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaPatki81
Przed chwilą, Gość Mama nfdg napisał:

Współczuję bardzo tego stresu, mam nadzieję że okaże się to niegrozne. Szukaj jak najszybciej prywatnie badania, bo się wykonczysz nerwowo. 

TO WAM NIC NIE DA...I TAK STAD SPIOERDALAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×