Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Co myślicie o Grecie Thunberg i jej fenomenie?

Polecane posty

Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Kafeteria kasuje również inne twoje wpisy i tematy. Chyba jednak lubisz tracić czas na pisanie różnych głupot.

Akurat przy innych moich wpisach nie pojawia się blokada i napis, że post musi być przeczytany przez moderatora. A przy wpisie na temat polityczny to się pojawiło. Więc nie zabieraj głosu jeśli nie wiesz o co chodzi.

 

8 minut temu, Gość Gość napisał:

Mam w tyle amerykańskich emerytów. Mówiliśmy o kosztach ocieplenia klimatu a nie o tym gdzie komu bardziej się podoba.

Mówiliśmy o tym, w jakim klimacie lepiej się mieszka. I zdanie amerykańskich emerytów jest wciąż pozostaje ważnym argumentem, mimo tego, gdzie je masz. Podobnie jak zdanie emerytów Brytyjskich, Szwedzkich czy Niemieckich, przeprowadzających się do Hiszpanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Rescator555 napisał:

Mówiliśmy o tym, w jakim klimacie lepiej się mieszka. I zdanie amerykańskich emerytów jest wciąż pozostaje ważnym argumentem, mimo tego, gdzie je masz. Podobnie jak zdanie emerytów Brytyjskich, Szwedzkich czy Niemieckich, przeprowadzających się do Hiszpanii.

Nie złocieńki. Mówiliśmy o ociepleniu temperaturych w kontekście kosztów środowiskowych.

A ty konkretnie mówiłeś, że to jest fajne bo maleją koszty ogrzewania. Zapominając, że jednocześnie rosną koszty chłodzenia, więc twój argument z kosztami ogrzewania jest o kant du/py potłuc.

A bogai emeryci mają w tyleile płacą za klimę. Grunt żeby działała. A Hiszpania bardzo traci na popularności wśród emerytów.... z powodu gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie złocieńki. Mówiliśmy o ociepleniu temperaturych w kontekście kosztów środowiskowych.

A ty konkretnie mówiłeś, że to jest fajne bo maleją koszty ogrzewania. Zapominając, że jednocześnie rosną koszty chłodzenia, więc twój argument z kosztami ogrzewania jest o kant du/py potłuc.

A bogai emeryci mają w tyleile płacą za klimę. Grunt żeby działała. A Hiszpania bardzo traci na popularności wśród emerytów.... z powodu gorąca.

To się cofnij do strony 4 i przeczytaj. Nie wszyscy emeryci przenoszący się na Florydę, są tak bogaci, że mają w tyle koszt klimatyzacji. Być może w Hiszpanii robi się za gorąco, chociaż wątpię, ale z pewnością w Polsce będzie chłodniej, nawet po ociepleniu o 2 czy 3 stopnie. Klima nie jest wcale niezbędna do życia w komforcie przy temperaturach jak w Polsce, nawet jeśli coś wzrośnie. Ale spróbuj żyć bez ogrzewania.  Zresztą może nam policzysz koszta jednego i drugiego, jeśli twierdzisz, że są porównywalne. Więc o niczym nie zapomniałem, to ty szukasz dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Rescator555 napisał:

To się cofnij do strony 4 i przeczytaj. Nie wszyscy emeryci przenoszący się na Florydę, są tak bogaci, że mają w tyle koszt klimatyzacji. Być może w Hiszpanii robi się za gorąco, chociaż wątpię, ale z pewnością w Polsce będzie chłodniej, nawet po ociepleniu o 2 czy 3 stopnie. Klima nie jest wcale niezbędna do życia w komforcie przy temperaturach jak w Polsce, nawet jeśli coś wzrośnie. Ale spróbuj żyć bez ogrzewania.  Zresztą może nam policzysz koszta jednego i drugiego, jeśli twierdzisz, że są porównywalne. Więc o niczym nie zapomniałem, to ty szukasz dziury w całym.

Tak. Policz proszę koszta grzania i chłodzenia.

Sprobuj żyć bez chłodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak. Policz proszę koszta grzania i chłodzenia.

Sprobuj żyć bez chłodzenia...

Pisałaś o klimie a nie o chlodzeniu. Bez klimy można żyć bez problemu.

To ty policz. Jeśli uważasz, że są porównywalne to nam to wykaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Rescator555 napisał:

Pisałaś o klimie a nie o chlodzeniu. Bez klimy można żyć bez problemu.

To ty policz. Jeśli uważasz, że są porównywalne to nam to wykaż.

Nie. Nie mówilam wyłącznie o klimie. Wyysliłeś to sobie. Pisałam o chłodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, Gość Gość napisał:

 

A ty konkretnie mówiłeś, że to jest fajne bo maleją koszty ogrzewania. Zapominając, że jednocześnie rosną koszty chłodzenia, więc twój argument z kosztami ogrzewania jest o kant du/py potłuc.

A bogai emeryci mają w tyleile płacą za klimę. Grunt żeby działała. A Hiszpania bardzo traci na 

Czy uważasz, że wzrost kosztów chłodzenia, jest porównywalny lub większy od spadku kosztów ogrzewania, w przypadku wzrostu średniej temperatury w naszym kraju o 2 stopnie Celsjusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie. Nie mówilam wyłącznie o klimie. Wyysliłeś to sobie. Pisałam o chłodzeniu.

Odpowiedz w takim razie na wpis powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Rescator555 napisał:

Odpowiedz w takim razie na wpis powyżej.

Nie chce mi sięniczego tłumaczyć tego komuś, kto i tak potem coś przekręci bo mu się nie chce do końca pzeczytać postu.

Bilans sobie policz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie chce mi sięniczego tłumaczyć tego komuś, kto i tak potem coś przekręci bo mu się nie chce do końca pzeczytać postu.

Bilans sobie policz sam.

No to jak ci się nie chce, to nie zaracaj mi d...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miejmy nadzieję, że ta baba już sobie poszła i nie będzie nam zawracać d... głupimi wtrąceniami. A jeśli wróci, to ja olejemy.

Wracając do tematu: czy ktoś potrafi wyjaśnić tę dwa zjawiska o których pisałem: brak zamarzania Tamizy od połowy 19wieku i zamarzanie Bałtyku tylko w 17wieku, później już nie. Czy tu też był wpływ człowieka, czy też raczej zmiany pogody niezależne od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Rescator555 napisał:

Miejmy nadzieję, że ta baba już sobie poszła i nie będzie nam zawracać d... głupimi wtrąceniami. A jeśli wróci, to ja olejemy.

Wracając do tematu: czy ktoś potrafi wyjaśnić tę dwa zjawiska o których pisałem: brak zamarzania Tamizy od połowy 19wieku i zamarzanie Bałtyku tylko w 17wieku, później już nie. Czy tu też był wpływ człowieka, czy też raczej zmiany pogody niezależne od niego.

Uuuu Res, to jest was więcej? Piszesz zżoną czy z kolegami? A może ze swoim alter ego Resiurkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Uuuu Res, to jest was więcej? Piszesz zżoną czy z kolegami? A może ze swoim alter ego Resiurkiem?

Wal się 🐄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Rescator555 napisał:

Wal się 🐄.

A wy się walicie Rescatorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Gość Gość napisał:

A wy się walicie Rescatorze?

Wal się 🐄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Rescator555 napisał:

Wal się 🐄

 

A wy Rescatorze również będziecie się walić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

A wy Rescatorze również będziecie się walić?

Wal się 🐄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×