Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gość123

Teściowa wyśmiewa imiona.

Polecane posty

Gość Gość123

Córka chodzi do przedszkola. I opowiadania o swoich najlepszych kolezankach. Wymienia jedno z imion swojej koleżanki, a teściowa na mnie patrzy i mówi : no chyba żartujesz, że mają Faustyne w przedszkolu, ze co ci rodzice mieli w głowie dając takie imię, że brzydkie, stare i niemodne, że dzieci się napewno śmieją .. Mówię jej że imię jest bardzo ładne i żadne z dzieci nie reaguje na nie inaczej niż na Kasię, Julie czy Marysie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie słuchaj starej zacofy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ciekawe jak ona ma na imię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co dawniej było stare, brzydkie i niemodne dziś jest modne. Takie czasy dziś są, że się nie chce wracać do typowych imion z prlu i lat 90-tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kuzynka chodzi do wiejskiego przedszkola i również mają Faustynę, jest też Idalia 🙂 ja w pracy w przedszkolu mialam Nanette, Zacharego.

Osobiście uważam że fajnie miec niepowtarzające się imię. 

A ciekawe jak teściowa się nazywa. Pewnie Grażyna albo Genowefa. Szczerze, to właśnie te dwa żeńskie imiona są moim zdaniem wręcz obraźliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DropKick napisał:

Moja kuzynka chodzi do wiejskiego przedszkola i również mają Faustynę, jest też Idalia 🙂 ja w pracy w przedszkolu mialam Nanette, Zacharego.

Osobiście uważam że fajnie miec niepowtarzające się imię. 

A ciekawe jak teściowa się nazywa. Pewnie Grażyna albo Genowefa. Szczerze, to właśnie te dwa żeńskie imiona są moim zdaniem wręcz obraźliwe. 

A co złego jest w Grażynie lub Genowefie? Czyli Faustyny obrażać nie można ale Grażynę już tak? Jednemu się podoba takie drugiemu inne, jedni wolą popularne a drudzy wyjątkowe imiona. Tak czy inaczej każdemu się należy szacunek 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Annn2020 napisał:

A co złego jest w Grażynie lub Genowefie? Czyli Faustyny obrażać nie można ale Grażynę już tak? Jednemu się podoba takie drugiemu inne, jedni wolą popularne a drudzy wyjątkowe imiona. Tak czy inaczej każdemu się należy szacunek 

Dokładnie.Każdy ma inny gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Annn2020 napisał:

A co złego jest w Grażynie lub Genowefie? Czyli Faustyny obrażać nie można ale Grażynę już tak? Jednemu się podoba takie drugiemu inne, jedni wolą popularne a drudzy wyjątkowe imiona. Tak czy inaczej każdemu się należy szacunek 

Ale ja nie mówię że się nie należy. Wyrazam swoje zdanie. 

Jeszcze raz powtórzę - dla mnie to imiona przrsmiewcze, obraźliwe. Tych imion aktualnie praktyktycznie sie nie nadaje, czyli większość uwaza podobnie lub też po prostu się nie podobają. 

Ale nikogo nie obrazam "ty grazyno", lub nie wysmiewam jak tesciowa autorki. Swoją drogą, starsza babka a nie umie zachować klasy. Wkurza mnie jak starsze osoby reagują na imiona, i to tylko na imiona dzieci a nie swoich rówieśników. Znam właśnie i Grażynę i Genowefę i Teklę, i nigdy nie slyszalam zeby ktos je obrażał, wysmiewal. (fakt, grazyna to juz mem, ale nie slyszalam zeby ktos używał tego personalnie). Natomiast starsi dają sobie przyzwolenie wysmiewania imion dzieci. 

Sorry, w dalszym ciagu wolałabym byc jakąś Nanette niz Genowefą czy Grażyną. Chyba mam prawo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, DropKick napisał:

Ale ja nie mówię że się nie należy. Wyrazam swoje zdanie. 

Jeszcze raz powtórzę - dla mnie to imiona przrsmiewcze, obraźliwe. Tych imion aktualnie praktyktycznie sie nie nadaje, czyli większość uwaza podobnie lub też po prostu się nie podobają. 

Ale nikogo nie obrazam "ty grazyno", lub nie wysmiewam jak tesciowa autorki. Swoją drogą, starsza babka a nie umie zachować klasy. Wkurza mnie jak starsze osoby reagują na imiona, i to tylko na imiona dzieci a nie swoich rówieśników. Znam właśnie i Grażynę i Genowefę i Teklę, i nigdy nie slyszalam zeby ktos je obrażał, wysmiewal. (fakt, grazyna to juz mem, ale nie slyszalam zeby ktos używał tego personalnie). Natomiast starsi dają sobie przyzwolenie wysmiewania imion dzieci. 

Sorry, w dalszym ciagu wolałabym byc jakąś Nanette niz Genowefą czy Grażyną. Chyba mam prawo? 

Masz prawo oczywiście. Dla mnie jednak twoje zdanie na temat Grażyny czy Genowefy, niewiele różni się od opinii wyżej wspomnianej teściowej na temat imienia Faustyna. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×