Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
ZUZANNA

Zapraszam na filizanke herbaty

Polecane posty

Poniedzialek i pierwszy pelny tydzien wiosny. Zaczyna sie okres porzadkow w ogrodkach. To tez forma aktywnosci fizycznej , ktora mozna robic bez bliskiego kontaktu z innymi. Przyzwyczajamy sie do nowego zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni weekend marca. Slonce za oknem. Wiosna w pelni. Cieplutko , bezwietrznie , slonecznie. Swiat sie budzi do zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Wiosna...

Imieniny obchodzi:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą:

Bertold

Cyryl

Eustachia

Eustachiusz

Eustachy

Eustacjusz

Eustazja

Eustazjusz

Eustazy

Helmut

Ludolf

Ludolfina

Marek

Ostap

Satur

Satura

Stefan

Teodor

Wiktor

Wiktoryn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniedzialkowe wiosenne witam. Swiat sie budzi do zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wikipedii

Kwarantanna – przymusowe czasowe odosobnienie (z łac. quarantena, wł. quaranta giorni, czyli 40 dni) ludzi, zwierząt, roślin lub towarów, co do których istnieje podejrzenie, że mogą być roznosicielami chorób zakaźnych. Stosuje się w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się epidemii lub epizootii[1]. Nazwa pochodzi od trwającego do 40 dni okresu, podczas którego przybysze do Republiki Raguzy byli oddzielani od mieszkańców[2].

Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi, definiuje kwarantannę jako: „odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych” (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239). Kwarantanna dotyczy osób zdrowych natomiast odosobnienie osób chorych na chorobę zakaźną lub podejrzanych o chorobę zakaźną nazywane jest izolacją. Z kolei ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, definiuje kwarantannę jako: „odosobnienie zwierząt w celu ich obserwacji lub badania, które ma na celu wykluczenie możliwości przeniesienia lub rozprzestrzenienia choroby zakaźnej zwierząt” (Dz.U. z 2018 r. poz. 1967). Odpowiednikiem kwarantanny dla zwierząt chorych i podejrzanych o chorobę zakaźną jest odosobnienie.

Najstarszy udokumentowany przypadek tymczasowego odosobnienia grupy podejrzanej o chorobę pochodzi z 1374 z Reggio nell’Emilia[2].

24 stycznia 2020 kwarantanną objęto trzy chińskie duże miasta, wśród nich Wuhan, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2[3]. Jest to szersza forma, gdyż nie tylko chorzy i podejrzani są izolowani.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam piatkowo w ostatni przedswiateczny weekend. Juz za tydzien wielkanoc. W tym roku troche inna niz zwykle ale cieszmy sie tym co mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muzyka na dzisiaj h ttps://www.youtube.com/watch?v=BWerj8FcprM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

5.IV. Imieniny maja:

 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą:

Bekan

Irena

Jeremi

Jeremiasz

Julianna

Katarzyna

Krescencja

Maria

Tristan

Wincenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piekna , sloneczna niedziela  Wiosna w pelni. Swiat obudzil sie do zycia. Wielkanoc juz za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wiemy o swiecie innych zywych stworzen ? h ttps://www.youtube.com/watch?v=qM9yqX49T0E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

h ttps://www.youtube.com/watch?v=GmdkLTfLf8k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i rozpadalo sie i zrobilo sie zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piekny , sloneczny , bezwietrzny piatek i wielkanoc za progiem.

Piosenka na poprawe humoru h ttps://www.youtube.com/watch?v=g7XyVNxMtE8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Zuza.

Sorki, że bez odpowiedzi ale już mnie tu nie ma (tu na kafeteryii). Więc odpowiadając, u mnie wszystko OK. Nie mam już tyle pracy zawodowej co wcześniej, jednak teraz sporo czasu mi zajmuje mizianie mojego kochania. Tęsknię czasami za klimatami jakie tu panowaly 😄 fajnie było, co?

A teraz życzę Ci wesołych, zdrowych i z jajem😉.

Do następnego Zuza 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sloneczny poniedzialek i silny wiatr. Moze przyniesie zmiany. Zmiany na lepsze.

 

to taki twój internetowy dziennik? pisz więcej , może o książkach , będę czytac. Widzę że jesteś wytrwała. 

Dziennik ? Troche tak. Ale nie kojarze Ciebie. My sie znamy ?

O ksiazkach juz troche bylo. Moze i bedzie. Wczesniej wstawialam dokladniejsze opisy filmow ale topiki byly nalogowo kasowane.

 

Wesołych Zuza.

Sorki, że bez odpowiedzi ale już mnie tu nie ma (tu na kafeteryii). Więc odpowiadając, u mnie wszystko OK. Nie mam już tyle pracy zawodowej co wcześniej, jednak teraz sporo czasu mi zajmuje mizianie mojego kochania. Tęsknię czasami za klimatami jakie tu panowaly 😄 fajnie było, co?

A teraz życzę Ci wesołych, zdrowych i z jajem😉.

Do następnego Zuza 😊

Co bylo nie wroci. Moze powstanie cos innego , a moze ludzie zrobia sie inni. Albo poznamy nowych.

Spokojnych resztek swiat i czasu po swietach. Nie daj sie wirusom i nikomu innemu. Dobrze , ze masz swoja druga polowke. W kupie zawsze cieplej. I zagladaj w wolnych chwilach. Ostatecznie to wlasnie tu spedzalo sie kiedys duzo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze dodasz opis filmu ? Bedzie ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepiekna sobota. Warto chociaz na chwile wyjsc z domu. Albo przynajmniej otworzyc szeroko okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weekend powoli zbliza sie ku koncowi. Piekne slonce , cieplo , bezwietrznie. Mysle , ze wszyscy nabrali sil przed nowym tygodniem zmagan z ta niecodzienna sytuacja , w ktorej sie znalezlismy. Tym , ktorzy nie wychodza z domu polecam przynajmniej otworzyc okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filizanka herbaty na sloneczne sobotnie popoludnie. A moze w takie cieple dni lepszy napar z kwiatu lipy z mieta i cytryna ?

Co kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×