Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama z USA

ManioPatoInteligencja- czy to cos nowego w Polsce?

Polecane posty

Gość mama z USA

Czesc kochani rodzice 

mieszkam od 20 lat w USA mam 4 dzieci w wieku szkolnym. Regularnie czytam portale internetowe po polsku i mam ogólne rozeznanie co w Polsce słychać, ale wiadomo mogę tylko bazować na mediach. Tak mnie ostatnio zastanawia ta ogólno maniopato inteligencja w polsce, ktora powstala z piosenki rapera o nazwie MATA. Czy to cos co nigdy nie było dostępne dla wiedzy przeciętnego Polaka? Ze i biedni a tym bardziej dzieci zamożniejszych rodziców maja dostęp do roznego rodzaju uzywek? Czy rzeczywiście w Polsce ludzie myślą ze dzieci tzw. dobrych domow chodza ladnie do szkoly w szkolnych  sweterkach i  z ulizana fryzurka? 

Obecnie jestem mama dzieci uczeszczajacych i do podstawowki  i do  gimnazjum.  Tak sie akurat sklada ze mieszkamy w okolicy ktorej  dzieci chodza do szkoly razem z dziecmi z roznych rodzin. Czyli prawnicy, lekarze, inzynierowie itp ale takze sa rodzice w zawodach nizszej rangi. Sa rodzice ktorzy sprzataja, paracuja w sklepie na tzw. kasie, sa mechanicy itp. I jakos nikt z tego powodu nie robi wielkiego halo. Po prostu chodza dzieciaki do szkoly razem spedzaja czas jak kto lubi. A jezeli chodzi o uzywki to niestety wszystko na rynku jest dostepne i trzeba dzieci kontrolowac ale tez im ufac. Nie ma znaczenia z jakiego domu dziecko pochodzi, jedno bedzie twarde a inne bardziej podatne na uzywki. Odnosze wrazenie ze piosenka otworzyla nagle oczy ludziom w polsce , ze takie rzeczy moga sie dziac wsrod dzieci elit? Tak jakby ktos otworzyl wrota do swiata ktory byl zakazany dla niby zwyklych ludzi.

Myslalam, ze Polacy nabrali pewnosci siebie i czuja sie dobrze tym kim sa bez wzgledu jaka jest ich zawartość portfela.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

tak ajkby te wszystkie dzieciaki z dobrych domów idące do collegów nie imprezowały w stylu rówieśników Maty a później w ramach bractwa na jakimś tam Harvardzie o czym nawet produkcje filmowe powstają, w Polsce nie jest tak źle z moralnością młodych ludzi jak w USA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z USA

ale o tym sie wie w USA wie sie o harwardzie wie sie o lokalnej szkole. A nagle przez jakas tam piosenke rapowa, Polacy dowiaduja sie ze w polsce bogate dzieci cuda w szkole wyprawiaja. Lekcja prawdy opowiedziana przez rapowca. Az smieszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×