Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Julitka978

Usg, a wątpliwości kto jest ojcem....

Polecane posty

Gość Julitka978

Dziś byłam na usg. Według miesiączki Crl 12w0d, a usg 12w6d. Czyli dziecko jakby 5-6 dni.. Starsze czy większe?

Lekarz mi tylko wyjaśnił że poród może być szybciej.

Jestem samotna kobieta. W połowie października rozstała się z mężem. Miesiączka ostatnia 27.09, przedostatnia 02.09. Ta ostatnia 27.09 wydawała mi się normalna. Problem jest taki że mąż miał już inna kobietę. Ja również innego partnera z którym spalam tylko we wrześniu. W październiku od początku miesiąca próbowałam dojść z mężem do porozumienia. Pod koniec października zorientowałem się że jestem w 6 tyg ciąży. 

Dziś z tej ostatniej miesiączki 27.09 jest 12w0d. Z badania USG 5 dni więcej. 

Zastanawiam się czy mogę być w ciąży z partnerem. Wspolzylismy w połowie września. Nie mam z nim już kontaktu.

Miałam po tym krwawienie 27.09 ale i tak się martwię....

Nie wydaje mi się to możliwe bo po terminie miesiączki musiałabym mieć skończony 15tydzień. Wtedy 12w6d po rozmiarze płodu byłoby za małe... Czy dobrze rozumiem?

Proszę mnie nie oceniać. 

Proszę o opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka978

Reasumując z partnerem spalam w połowie września ostatni raz, z mężem miałam seks w dniach 3-20 październik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 Strasznie zagmatwane zycie prowadzisz. Wg mnie do zaplodnienia doszlo w pazdsierniku. Na tym etapie te kilka dni roznicy w usg to normalne, bedzie sie zmieniac przy kazdym badaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofakk

pani julitka jest pani zerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jestes w ciąży tyle ile wychodzi z miesiączki, wielkość zarodka na usg jest orientacyjna. 5-6 dni na późniejszym etapie się zrówna jak przyjdzie mierzenie w centymetrach. 

Ja na początku ciąży miałam 3 dni młodsze niż z okresu a na połówkowym 5 dni starsze 🤷🏻‍♀️ 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka978

Po prostu ciąża stała się gdzieś w okresie kiedy mąż chciał do mnie wrócić. Kocham męża ale przysporzyć mi dużo cierpienia i tego nie należy oceniać. Zawsze miałam nadzieję że wróci....

Chciałbym aby dziecko było jego bo nadal go kocham mimo wszystko. To że miałam partnera we wrześniu nic nie oznacza poza szukaniem miłości. 

Z opisu, tego co wyczytałam i policzyłem, raczej dziecko jest męża. 

Gdybym zaszła z partnerem tygodnie ciąży liczyłyby się od 02.09 prawda? Wtedy płód byłby za mały w stosunku do wymiarów z usg...

Czy ja to wszystko dobrze rozumiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak to kto jest ojcem?! Zawsze maz jest ojcem, takie prawo jest w Polsce 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka978

Czy na usg wskaźnik GA (AUA) też liczy od daty ostatniej miesiączki?  Z czego może wynikać te 5-6 dni roznicy? Zawsze miałam krótkie cykle 25-26 dni. Czy wieksze dziecko może wynikać z tego taka jego "uroda"?

Czy to oznacza że jest większe czy może też być starsze?  Partnera? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było się nie grzmocić na prawo i lewo. Męża kopnąć w dupę, skoro taki zły, ale żeby od razu innemu się wypinać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było się nie grzmocić na prawo i lewo. Męża kopnąć w dupę, skoro taki zły, ale żeby od razu innemu się wypinać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A czemu nie zadalas tych pytan kekarzowi? Przeciez juz kilka osob Ci tu napisało, ze kilka dni to normalne wahania, raz moze byc kilka dni wiecej, raz mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hultaj
2 minuty temu, Massie Block napisał:

Było się nie grzmocić na prawo i lewo. Męża kopnąć w dupę, skoro taki zły, ale żeby od razu innemu się wypinać?

A mnie byś się wypieła? Wylizał bym Tobie cipkę jej nikt nigdy dotąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka978

Za te głupie wypowiedzi dziękuję

Nikt nie jest idealny piszą tak zazwyczaj ci którzy mają najwięcej na sumieniu. 

Oczekuję odpowiedzi kobiet które orientują się w temacie. Za poważne wypowiedzi dziękuję osobom. Reszta do kosza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ojcem jest mąż i nie ma co dalej się zastanawiać. Może owulacja była wcześniej i stąd ciąża jest starsza niż wynika z ostatniego okresu.

Albo to niedokładność USG. A wcześniejsze USG co wykazało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkk

Dziecko jest męża przecież po kochanku miałaś okres ! Chyba że oszukujesz ? 

Ogarnij się kobieto ile masz lat ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z tego co piszesz to dziecko jest męża. Poukładaj sobie to wszystko dla dziecka nawet, jak tak żyć? Szukalas miłości w łóżku z obcym facetem będąc w małżeństwie? Bez zabezpieczenia spalas z człowiekiem, z którym nie masz kontaktu? Weź się w garść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tres

ani z jednym ani z drugim nie zabezpieczałaś się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Julitka978 napisał:

Za te głupie wypowiedzi dziękuję

Nikt nie jest idealny piszą tak zazwyczaj ci którzy mają najwięcej na sumieniu. 

Oczekuję odpowiedzi kobiet które orientują się w temacie. Za poważne wypowiedzi dziękuję osobom. Reszta do kosza...

Nikt nie jest idealny ale nie każda kobieta puszcza się, bo Ty się puściłaś, będąc jeszcze formalnie w małżeństwie. A teraz zostaniesz samotną matką i dobrze ci tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 godzin temu, NaugthyBitch napisał:

Nikt nie jest idealny ale nie każda kobieta puszcza się, bo Ty się puściłaś, będąc jeszcze formalnie w małżeństwie. A teraz zostaniesz samotną matką i dobrze ci tak. 

Twoje teksty zaczynają być przewidywalne, stara trollico. 🙂

11 godzin temu, Massie Block napisał:

Było się nie grzmocić na prawo i lewo. Męża kopnąć w dupę, skoro taki zły, ale żeby od razu innemu się wypinać?

Kolejna trollka, która założyła konto i teraz błąka się po działach w celu intelektualnego zrywu. 🙂

Autorko, takie jak one funkcjonują tu tylko po to żeby ulewać jadu. Tak więc opiniami tych trollic kompletnie nie przejmuj się.  Na moje oko dziecko jest męża.  Może jeszcze uda się poukładać tę sytuację.  Czego z całego serca, także  ze względu na  dziecko, ci życzę. Głowa do góry.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka978

Dziękuje osobom życzliwym. 

Poprzednie usg wykazało też taka różnice paru dni. Ciągle idzie tak samo. Ja się po prostu przerazilam że wzięłam okres za krwawienie implantancyjne. Z tego co czytałam jest raczej skąpe. A u mnie trwalo 6 dni. Pełne. Obfite. 

Być może to efekt owulacji...

Nie przejmuje się wypowiedziami prowokujacymi. W życiu miałam b niewielu mężczyzn. A sytuacja z mężem mnie przerosła. Sam odszedł do kochanki. Dość dawno. 

Pozdrawiam serdecznie serdeczne osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka978

Z partnerem nie mam kontaktu bo go zerwałam sama kiedy mąż chciał wrócić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

No coz, pogmatwalas sobie zycie. Dziecko jest meza. Jesli bedziesz chciala miec 100% pewnosci, wykonaj Autorko po narodzinach potomka badanie genetyczne. Przestaniesz sie zadreczac watpliwosciami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka978

Jaki materiał najlepiej pobrać do badania tak aby mężczyzna nie wiedział? Czy któraś z Was ma taką wiedzę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Słuchaj, miałaś okres i to zupełnie normalny więc dziecko jest męża.  Druga rzecz jeśli dziecko byłoby partnera ciąża byłaby już starsza. Różnica tych kilku dni wynika z wyliczenia ciąży wg okresu a wielkością zarodka. Nie musisz robić testu na ojcostwo. Rozbieżność jest zbyt duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Możliwie, że twój  mąż sam będzie chciał badań genetycznych. Ale jak większość myślę, że dziecko jest męża.  Porozmawiaj z nim jak to widzi. To, że nie jesteście razem nie świadczy o tym, że musi uciec od odpowiedzialności.  A te teksty o puszczanie się to piszą niedowartosciowane w życiu kobiety.  Tutaj hejt jest powszechny i obe tak sobie umilają życie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Puszczać nie, ale Polska to jednak średniowiecze, taki problem kupić gumki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka978

Czy ta wielkość zarodka jest liczona z uwzględnieniem daty ostatniej miesiączki (od niej) czy aparat usg wskazuje jaki duży jest zarodek czyli tak jakby od zapłodnienia? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość Julitka978 napisał:

Jaki materiał najlepiej pobrać do badania tak aby mężczyzna nie wiedział? Czy któraś z Was ma taką wiedzę? 

Jak ty się z tym obcym nie zabezpieczalas to ja na twoim miejscu najpierw pomyślalabym o badaniach na hiva i inne syfy a później myślała o badaniach genetycznych. Nie mówię tego złośliwie, jesteś w ciąży, jak coś złapałas to może być większy problem niż to kto jest ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julitka978

Co ty trujesz.niektorzy zachowują się jak cnoty. Jakby mieli e życiu jednego partnera albo nigdy nie zdradzili jeśli tak w ogóle można nazwać związek z innym mężczyzna jeśli mąż sam odchodzi do innej kobiety. Hipokryzja. Wypowiadają się same wzory cnót... 

Proszę czy ktoś może mi wyjaśnić jak są ustawione aparaty usg?

Czy jeśli wychodzi mi 12w6d a z Om 12w0d to znaczy że dziecko jest większe czy starsze? 

Aparat też liczy od OM (czyli dodaje te dni od dnia pierwszego ostatniej miesiączki do owulacji) i koryguje na podstawie wymiarów zarodka? Czy te 12w6d to od zapłodnienia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rest

jak napisał ktos wyżej, jesli nie uzywalas gumki z tym kochankiem to dla dobra swojego i dziecka przebadaj sie na HIV i HPV. 

skoro on taki mało odpowiedzialny to mógl byc zakażony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×