Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Julitka978

Usg, a wątpliwości kto jest ojcem....

Polecane posty

Gość Emm933
Dnia 20.12.2019 o 21:27, Gość Gosc napisał:

Jestes w ciąży tyle ile wychodzi z miesiączki, wielkość zarodka na usg jest orientacyjna. 5-6 dni na późniejszym etapie się zrówna jak przyjdzie mierzenie w centymetrach. 

Ja na początku ciąży miałam 3 dni młodsze niż z okresu a na połówkowym 5 dni starsze 🤷🏻‍♀️ 
 

Właśnie nie. Najbardziej wiarygodne jest usg do 12tc. Potem te daty się zmieniają, bo dziecko różnie rośnie i nie ma co na to patrzeć.... Ja na połówkowym miałam ponad 2tyg starsze, bo moje dziecko było duże poprostu....A do 12tc jest zarodek i u każdej jest on w tym czasie taki sam wielkościowo dlatego da się określić prawie, że dokładną datę poczęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
Dnia 20.12.2019 o 21:42, Gość Julitka978 napisał:

Czy na usg wskaźnik GA (AUA) też liczy od daty ostatniej miesiączki?  Z czego może wynikać te 5-6 dni roznicy? Zawsze miałam krótkie cykle 25-26 dni. Czy wieksze dziecko może wynikać z tego taka jego "uroda"?

Czy to oznacza że jest większe czy może też być starsze?  Partnera? 

Lekarz liczy zawsze według cyklow 28dniowych datę porodu. Więc jeżeli miałaś krótsze cykle niż 28dni to dziecko nie jest większe tylko poczete w normalnym dla Twojego cyklu czasie. Zresztą jeżeli jesteś do 12tc to na tym etapie każde dziecko jest takie samo. Dopiero później może być mniejsze lub większe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam 2 dzieci i takie różnice się zdarzają. Według wyliczeń konkretny tydzień a według usg inny. To znaczy że maleństwo jest większe. Lekarz mierzy objętość główki, brzuszka. Mój syn całą ciążę był około 2 tygodnie większy niż z miesiączki. Po porodzie ważył ponad 4kg. był większy niż standardowy maluszek i tyle. Jesli z kochankiem uprawialas sex tylko we wrześniu to na 100 % dziecko jest męża. Tu u Ciebie jest zbyt duża różnica tygodni a nie dni żeby mieć wątpliwości. Bierz witaminy i się już nie zadreczaj. Życzę dużo zdrowia i miłości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azo

Ty masz takie krótkie cykle? Miesiączka 2 i 27 września? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 godzin temu, Gość rest napisał:

jak napisał ktos wyżej, jesli nie uzywalas gumki z tym kochankiem to dla dobra swojego i dziecka przebadaj sie na HIV i HPV. 

skoro on taki mało odpowiedzialny to mógl byc zakażony

hpv to ma co drugi/druga. Lepiej na hcv, hbv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Dziecko jest męża wg mnie.mam dobra radę.idz do lekarza prywatnie,najlepiej do faceta,on zrozumie.babka będzie Cię oceniać.powiedz o Twoim problemie.nkech dokładnie wyliczy i utwierdzi Cię w przekonaniu.zycie w niepewności jest okropne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Krótkie cykle to do zapłodnienia doszło wcześniej i stąd dziecko na USG większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×