Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hhghcbk

Co ja mam robić? Mam 16 lat i jestem w ciąży.

Polecane posty

Rodzice jeszcze nie wiedzą. Jak powiedziałam o tym chłopakowi to nazwał mnie szmatą. Rodzice jak się dowiedzą to mnie zabiją. Lepiej już od razu uciec z domu. Im się nie ta tego wytłumaczyć. Zresztą to nie sprawiedliwe że to akurat przy mnie to zabezpieczenie nie podziałało.  Wiem że jestem w ciąży bo długo nie mam okresu i 2 testy ciążowe dały pozytywny wynik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopiutka

Dziecko będzie miało dziecko, ale i to da się ogarnąć. Smutno, że chłopak taki ...a, w końcu sama w ciążę nie zaszłaś. Powiedz rodzicom, pewnie będę wściekli i rozczarowani, ale w końcu się pogodzą i za jakiś czas będą cieszyć, bo dziecko to ogromna radość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziecko to cud, zepniesz się i wychowasz. Powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zegnam81
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Dziecko to cud, zepniesz się i wychowasz. Powodzenia. 

NIE ROBI NAIWNA KURRWO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

No trudno, mleko się już wylało. Szkoda mi Ciebie, że ten chłopak tak się zachował. Przestroga dla innych młodych dziewczyn, w tym wieku nie warto iść na całość, zawsze można mieć pecha, a chłopak się zawinie. Na pewno dasz radę z pomocą rodziców, może z czasem zaakceptują sytuację. Jesteś jednak trochę młodziutka i może zastanów się nad adopcją, dziecko z pewnością znajdzie dobry dom, a Ty uszczęśliwisz ludzi, którzy nie mogli mieć własnych dzieci. Chyba, że z czasem tak pokochasz to dziecko, że nie będziesz mogła się z nim rozstać 🙂 Na pewno musisz pogadać z rodzicami, jesteś ich dzieckiem, dobrze Tobie poradzą. Nie rób nic głupiego, czego możesz żałować. Wszystkiego dobrego życzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019
2 godziny temu, Hhghcbk napisał:

Rodzice jeszcze nie wiedzą. Jak powiedziałam o tym chłopakowi to nazwał mnie szmatą. Rodzice jak się dowiedzą to mnie zabiją. Lepiej już od razu uciec z domu. Im się nie ta tego wytłumaczyć. Zresztą to nie sprawiedliwe że to akurat przy mnie to zabezpieczenie nie podziałało.  Wiem że jestem w ciąży bo długo nie mam okresu i 2 testy ciążowe dały pozytywny wynik 

Dziecko.... Trzeba było zająć się czytaniem lektur szkolnych a nie bawić w dorosłość i rozkładać nogi.... Popis odpowiedzialności ojciec dziecka już dał. Ty nie lepsza. Nie masz co się dziwić rodziców furii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Nie odwlekaj rozmowy z rodzicami. To od ich reakcji zależy jakie będą kolejne kroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil

Lepiej powiedzieć, bez względu na wszystko. I tak się kiedyś wyda. Na pewno potoczy się to pozytywnie. Twoi rodzice powinni porozmawiać z rodzicami tego chłopaka, może uda się przemówić mu do rozsądku, może jakiś psycholog będzie konieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kupic kwas foliowy w aptece i zapisać się do ginekologa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Powiedz im że to cud Bożego narodzenia- niepokalane poczęcie 👼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chłopak może mówić co chce z takim typem już napewno szczęśliwej rodziny nie będzie ale alimenty będzie musiał płacić (jeżeli nie pracuje i jest na utrzymaniu jeszcze rodziców to oni będą musieli płacić). Reakcja Twoich rodziców zapewne nie będzie pozytywna, a i nawet bym od nich tego nie wymagała. Oni będą musieli siebie poświęcić abyś Ty mogła coś mieć w przyszłości, więc to na nich spadnie wiele obowiązków związkach z dzieckiem chociażby po to żebyś skończyła szkołę. W najgorszym wypadku dom samotnej matki Cię czeka, chociaż dopóki Ty jesteś nieletnia to rodzice trzymają nad Tobą piecze. Również nad Twoim dzieckiem także będą opiekunami prawnymi. Zabawiłaś się w dorosłą teraz masz tego skutki. Było warto jeszcze z takim gościem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Usuń póki można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ja bym usunela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
8 godzin temu, Hhghcbk napisał:

Rodzice jeszcze nie wiedzą. Jak powiedziałam o tym chłopakowi to nazwał mnie szmatą. Rodzice jak się dowiedzą to mnie zabiją. Lepiej już od razu uciec z domu. Im się nie ta tego wytłumaczyć. Zresztą to nie sprawiedliwe że to akurat przy mnie to zabezpieczenie nie podziałało.  Wiem że jestem w ciąży bo długo nie mam okresu i 2 testy ciążowe dały pozytywny wynik 

Rodzice nie zabiją. Może zadzwoń na telefon zaufania. Tam uzyskasz konkretną poradę (tam przy telefonach siedzą psycholodzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
8 godzin temu, Hhghcbk napisał:

Rodzice jeszcze nie wiedzą. Jak powiedziałam o tym chłopakowi to nazwał mnie szmatą. Rodzice jak się dowiedzą to mnie zabiją. Lepiej już od razu uciec z domu. Im się nie ta tego wytłumaczyć. Zresztą to nie sprawiedliwe że to akurat przy mnie to zabezpieczenie nie podziałało.  Wiem że jestem w ciąży bo długo nie mam okresu i 2 testy ciążowe dały pozytywny wynik 

Rodzice nie zabiją. Może zadzwoń na telefon zaufania. Tam uzyskasz konkretną poradę (tam przy telefonach siedzą psycholodzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dobie powszechnego dostępu do antykoncepcji wpadka to totalna głupota. I jak teraz skończysz? Nie, dziecko w tym wieku to nie jest żaden cud. Nie jesteś w stanie zapewnić dziecku nic bez pomocy innych, nawet opiekunem prawnym własnego dziecka nie możesz być. Rodzice Cię zabiją jak się dowiedzą? I wcale im się nie dziwię, bo to na nich spadnie odpowiedzialność za wnuka, którego ich nieodpowiedzialna córka spłodziła radośnie z facetem, który koło odpowiedzialności nawet nie stał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Netporadnia

Jeśli...
- nie planowałaś ciąży, a stało się…
- jesteś w ciąży i źle ją znosisz,
- tel: 586 915 915
email: k o n t a k t @ n e t p o r a d n i a .p l
chat: w w w  k o b i e t a w p i g u l c e  p l

Chciałbyś/abyś udzielić wsparcia komuś, kto jest w nieplanowanej ciąży,
- chciałbyś/abyś udzielić wsparcia komuś, kto źle znosi ciążę

… i przeżywasz w związku z tym trudności, którymi nie masz się z kim podzielić...

Zadzwoń lub napisz do nas.
Telefon - Chat – Email  ZAUFANIA

Jesteśmy codziennie od 18.00 do 23.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestii
Dnia 22.12.2019 o 22:56, NaugthyBitch napisał:

W dobie powszechnego dostępu do antykoncepcji wpadka to totalna głupota. I jak teraz skończysz? Nie, dziecko w tym wieku to nie jest żaden cud. Nie jesteś w stanie zapewnić dziecku nic bez pomocy innych, nawet opiekunem prawnym własnego dziecka nie możesz być. Rodzice Cię zabiją jak się dowiedzą? I wcale im się nie dziwię, bo to na nich spadnie odpowiedzialność za wnuka, którego ich nieodpowiedzialna córka spłodziła radośnie z facetem, który koło odpowiedzialności nawet nie stał. 

Bzdura, taka tragedia jakiej doswiadczylo kilka miliardów kobiet na swiecie, faktycznie ciąża to choroba xd Niee, jedne wcześniej zachodzą inne później, to żadna teagedia. Moja koleżanka, bardzo znany adwokat, broniła w sprawie służb specjalnych urodziła w wieku 17 lat a należy do Mensy i ma IQ dwa razy takie jak Twoje 🙂 wpadła, bywa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Nestii napisał:

Bzdura, taka tragedia jakiej doswiadczylo kilka miliardów kobiet na swiecie, faktycznie ciąża to choroba xd Niee, jedne wcześniej zachodzą inne później, to żadna teagedia. Moja koleżanka, bardzo znany adwokat, broniła w sprawie służb specjalnych urodziła w wieku 17 lat a należy do Mensy i ma IQ dwa razy takie jak Twoje 🙂 wpadła, bywa 🙂

No jak widać dla autorki to jest problem. Dziecko będzie miało dziecko, nie będzie mogla być nawet prawnym opiekunem, facet się na nią wypnie. Życie jak w bajce po prostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Jak można tak młodej osobie doradzać aborcję? Autorko, trudno - stało się. Teraz już zawsze trzeba będzie być odpowiedzialną, bo nie jesteś już tylko ty. Przede wszystkim kup ten kwas foliowy i zapisz się do ginekologa. Musisz powiedzieć rodzicom. Moja koleżanka z podstawówki też wcześnie zaszła w ciąże. Miała tylko mamę i brata. Urodziła dwóch synów. Mama jej pomogła. Dziś jest bardzo szczęśliwa. Życie się ułożyło. Synowie już dorośli. Jeśli obawiasz się bardzo reakcji rodziców, porozmawiaj najpierw w pedagogiem albo nauczycielem, do którego masz zaufanie. Teraz takie czasy, ze bardzo wspiera się takie młode mamy. Gdy moja mama była w szkole średniej, koleżanka musiała udawać przed wszystkimi w szkole i sąsiadami ze ma nerki chore. Dziś to co innego. Dasz radę, ale wiadomo że rodzice muszą ci pomóc. Doceniaj ich pomoc i staraj się być odpowiedzialna. Ojciec dziecka to szkoda gadać, ale oni ma prawi do kontaktów z nim w przyszłości. Niech jego rodzice płacą alimenty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

prawda jest taka, że zdarza się. Jesteś córką swoich rodziców, którzy może i na początku będą źli ale w końcu pogodzą się z tym i pomogą Ci. Lepiej powiedzieć o tym szybciej i mieć to za sobą, zapisz się do lekarza, zobacz czy maleństwo jest zdrowe, kup jakieś witaminy dla kobiet w ciąży typu mama dha premium +,  jeśli postanowisz oddać dziecko to jest mnóstwo małżeństw, które chętnie zaopiekują się niemowlakiem, bo swojego mieć nie mogą. Nie ma takiego problemu, którego nie da sie rozwiązać. Ciąża to nie choroba, z tym da się żyć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rzuć chłopaka, bo trafił Ci się .... Sama sobie dziecka przecież nie zrobiłaś, też miał w tym swój udział, więc nie ma prawa teraz wyzywać Cię od szmat. Powiedz rodzicom o ciąży i powiedz im, kto jest ojcem. W przyszłości będziesz mogła wywalczyć alimenty, jeśli chłopak jest pełnoletni to od niego, a jak nie to chyba od jego rodziców można ściągnąć. Nie powinnaś tego odpuszczać, on musi też ponieść jakąś odpowiedzialność.
Ale na początek powiedz rodzicom i zapisz się do ginekologa. Lekarz sprawdzi, czy wszystko w porządku z ciążą, zleci Ci badania. Ważne, żebyś to zrobiła przed 10 tygodniem ciąży (liczy się od pierwszego dnia ostatniego okresu), wtedy będziesz mogła po urodzeniu dziecka dostać becikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschła
Dnia 22.12.2019 o 22:56, NaugthyBitch napisał:

W dobie powszechnego dostępu do antykoncepcji wpadka to totalna głupota. I jak teraz skończysz? Nie, dziecko w tym wieku to nie jest żaden cud. Nie jesteś w stanie zapewnić dziecku nic bez pomocy innych, nawet opiekunem prawnym własnego dziecka nie możesz być. Rodzice Cię zabiją jak się dowiedzą? I wcale im się nie dziwię, bo to na nich spadnie odpowiedzialność za wnuka, którego ich nieodpowiedzialna córka spłodziła radośnie z facetem, który koło odpowiedzialności nawet nie stał. 

Ty zawsze musisz byc taka wredna? Ale bym Ci zycie nosa utarlo, gdyby Twoja corka w tak mlodym wieku zaszla... Nieraz sie zgadzam z Twoim zdaniem, ale bardzo jestes opryskliwa, "pozjadalam wszystkie rozumy" etc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×