Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile dajecie pieniędzy kolędnikom

Polecane posty

Gość gość
9 godzin temu, Gość Szczecinianka... napisał:

Ja jestem z Zachodniopomorskiego I pierwsze slysze zeby dawac cukierki, ludzie kase daja a nie cukierki, moi jedni dziadkowie przyjechali na ziemie odzyskane z Syberii a drudzy z Wolynia I kolednikom zawsze dawali kase... Osobiscie nigdy nie slyszalam o cukierkach...

Dokładnie... zresztą tamta pani sama się miotac zaczęła, najpierw ze cukierki lepiej bo taniej niz 5 zł na łebka, potem ze niby daje udekorowane koszyczki ze słodkosciami, haha.  Cukierki to na zachodzie na Haloween

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

My dajemy 10 zł, jak kilkoro ich jest to 20. Czasem do tego czekolade dołożymy jak mamy. Pierwsze słyszę żeby kolędnikom dawac cukierki i mandarynki...Trochę Januszowo. Teraz dzieci mają cukierki i owoce, to nie komuna. Dam te pare złociszy to nie zbiednieje a dzieciak sobie cos fajnego moze kupi za to. Jak sama chodziłam 20 ponad lat temu kolędowac NIGDY nie spotkałam sie z dawaniem cukierków:/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

I  te dzieciaki miałyby te cuksy wpieprzac na miejscu az sie zrzygają czy jak? Bo na Haloween to chodzą ze specjalnymi pojemnikami na słodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×