Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monia8

Mamusie, czy i jak pierzecie buty w pralce?

Polecane posty

Gość Monia8

Kupiłam naszemu 6-letniemu synkowi fajne adidasy w pobliskim lumpexie, np do gry w piłkę, są zrobione ze skóry zamszowej i takiej siateczki. Niestety zanim ktoś je oddał to ich nie wyprał i są czarne jakby ktoś w nich po piachu biegal. No nie ważne, chodzi o to że nie chce mi się ich prac ręcznie i chciałam je wrzucić do pralki, tylko czy wtedy ich nie zniszczę? A może powinnam ustawić na jakiś specjalny program? Mamusie pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Monia8 napisał:

Kupiłam naszemu 6-letniemu synkowi fajne adidasy w pobliskim lumpexie, np do gry w piłkę, są zrobione ze skóry zamszowej i takiej siateczki. Niestety zanim ktoś je oddał to ich nie wyprał i są czarne jakby ktoś w nich po piachu biegal. No nie ważne, chodzi o to że nie chce mi się ich prac ręcznie i chciałam je wrzucić do pralki, tylko czy wtedy ich nie zniszczę? A może powinnam ustawić na jakiś specjalny program? Mamusie pomozcie.

może w zmywarce? ja tak piorę tornistry 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja piore buty w pralce, ale nie wiruje. Ustawiam tylko pralkę na krótszy cykl prania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja wiruję i nic się nie dzieje.Temp.max 40 stopni,krótki cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda

A masz woreczki do prania? Ja wrzucam każdy but osobno do woreczka, 40 stopni, krotkie pranie i delikatne wirowanie- max 800 obrotów. Wszystko jest ok. z butami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojcem

A ja właśnie buty piorę w pralce na długim cyklu prania żeby były czyściutkie i nigdy nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

jak kogoś nie stać na nowe buty dla dziecka to nie powinien go sobie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja piore nawet skorzane sportowe, uwielbiam czyste buty,mam sporo sportowych bialych i niewyobrazam sobie chodzic w brudnych wiec piore..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Keep
53 minuty temu, Gość Gość napisał:

jak kogoś nie stać na nowe buty dla dziecka to nie powinien go sobie robić

Każdego stać na nowe buty tylko po prostu chodzi o ekonomie i o zwykłe zaoszczędzenie. Potem te buty i tak się wrzuca do kontenera to po co kupować nowe? Ja nawet wózek dla dziecka wzięłam za gdarmo z olx.Dla pierwszego dziecka kupiłam nowy wózek za 1500 zł i po kilku latach sprzedałam go za 200 zł bo nie było chętnych, ale mi to interes wyszłam jak Zabłocki na mydle. Dlatego powiedziałam sobie,że w życiu nie dam się już tak wyrolować. Łóżeczko dla dziecka też wzięłam za darmo z OLX.czekam też na okazji jak ktoś za darmo oddaje ciuchy dla dziecka. Później te rzeczy dalej przekazuję za darmo.Sobie też kupuję wszystko używane, dużo używanych rzeczy mój tato powysyłał mi ze Stanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

jak kogoś nie stać na nowe buty dla dziecka to nie powinien go sobie robić

Pytanie było o pranie butów pralce, a nie o komentarze na temat 'robienia' sobie dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wrzucam buty do pralki. Nastawiam program "obuwie sportowe", wsypuję proszek, włączam start. Tak wygląda moje pranie butów. Niestety, nie zawsze da się odeprać mocno zasyfione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Mamusie".... Ja prdl następna debi/lica

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież

Ja wrzucam jeszcze ręcznik, żeby było jakieś tam tarcie. Program krótki, 600 obrotów, bez wirowania. Najpierw oczyszczam delikatnie z zewnątrz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dorzucam ręczniki,  albo lekkie koce, żeby nie tluklo w pralce.  Całkowicie rozpinam lub wyciągam sznurowki. I wkładki,  jeśli się da. Najlepiej też każdy but włożyć do osobnego worka, np jakiejś powłoczki na poduszkę.  Często piore buty, zwłaszcza dziecięce. Stopki im  się bardzo pocą.   Adidasy syna do chodzenia po szkole co 2 tygodnie, a I tak wali z szafki,  jakby jakiś kot tam umarł. Na 40 stopni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innym
15 minut temu, Gość Gość napisał:

Dorzucam ręczniki,  albo lekkie koce, żeby nie tluklo w pralce.  Całkowicie rozpinam lub wyciągam sznurowki. I wkładki,  jeśli się da. Najlepiej też każdy but włożyć do osobnego worka, np jakiejś powłoczki na poduszkę.  Często piore buty, zwłaszcza dziecięce. Stopki im  się bardzo pocą.   Adidasy syna do chodzenia po szkole co 2 tygodnie, a I tak wali z szafki,  jakby jakiś kot tam umarł. Na 40 stopni. 

Co??Co 2 tygodnie pierzesz synu buty szkolne? Może kup mu jakieś lepsze z siateczką ,żeby mu się noga nie pociła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie jestem twoją mamusią!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×