Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Uciekinier

Uciekajcie z tamtąd

Polecane posty

Gość Uciekinier

Po dłuższej nieobecności w Polsce spędziłem święta w Gdańsku . Szok!!!  ceny w sklepach . Kompletnie nieadekwatne do zarobków . Jest drożej niż w Niemczech gdzie teraz mieszkam . Za wyjątkiem wszystkich świeżych produktów ( nie pakowanych ) bo te tutaj są droższe . Urzędy , policja , sady - Hamstwo . Zero profesjonalizmu , nie wspominając już o sprawiedliwości . Opieka zdrowotna,w porównaniu do Niemiec ,to jakaś komedia .W Polsce tak naprawdę to przez ostatnich piec lat nie zmieniło się na lepsze , jest nowa ładniejsza bieda . Centra miast ładnie wystrojone . Tylko kto to ? To kapitał zagraniczny .A co zmieniło się poza wyglądem ? Nic . Bieda , bezrobocie albo praca za jakieś drobne . Bo jak nazwać wynagrodzenie murarza 4000zl jak dobrze trafił ? Murarz jak dobrze trafi to ma w Niemczech 4000 euro i lepiej. Jak zle to 2000€ ale i za to godnie wyżyje . W Polsce patologia na każdym kroku , aż strach wieczorem z domu wyjść .Ludzie szarzy, zawistni, nieszczęśliwi . Aż się zle patrzy na te „mordy” .Tylko co się dziwić ?Kolejne rządy rozkradają co sie da i dopóki nie wyginie kilka pokoleń komuchow to sie nic nie zmieni.jaka ludzie bez dobrego wykształcenia albo układów maja przyszłość ? Bieda i ciagle problemy z brakiem pieniędzy jeszcze bardziej spychają ich na margines.Masakra jakaś .Naprawde. W moich oczach to dramat . Polacy nie maja pojęcia co to spokojne życie . 
Ja od 2012 mieszkam w Niemczech . Początki były nie łatwe ale dosłownie na przestrzeni tygodni było coraz łatwiej . Bardzo szybko zdobyłem moje pierwsze mieszkanie jednak dopiero po dwóch latach moja sytuacja była na tyle stabilna ze sprowadziłem tu żonę i dzieci. wtedy już miałem stu metrowe mieszkanie blisko centrum Berlina . Dziś mam dom, ogród i psa 🙂 

zycie w Niemczech tez ma swoje minusy . Jestem przecież obcokrajowcem. Ale jeśli chodzi o jakość życia to dzieli nas przepaść . 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Drpaolita napisał:

Oczywiście piękne zakłamane statystki pokazują jak mało Niemców mieszka z rodzicami w porównaniu z polska ale nie jest zaznaczone że wynajmują ze znajomymi 

Niemca nawet jak pracuje w  fabryce za minimalną stać na samodzielny wynajem mieszkanie, Polak nie ma na to żadnych szans.

Takie są fakty.

Edytowano przez 939393p39493dsfsdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Drpaolita napisał:

Fakty są takie ze mam znajomych Niemców i żaden nie wynajmuje sam przynajmniej żaden przed 35 rokiem życia 

Znasz chyba w swoich urojeniach, naprawdę polecam się leczyć będzie ci łatwiej żyć...

a jak odniesiesz się do tych mieszkań za 2500 euro w Monachium skoro wystarczy wejść w ogłoszenia i można sprawdzić ile kosztuje wynajem? xD

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Drpaolita napisał:

Zakladasz fałszywe konta i spamujesz jakimiś fake informacjami

Ogłoszenia z niemieckiego portalu to są fake informacje? to ty żyjesz w jakimś matrixie, świecie równoległym w którym Niemcy to bieda i syf a Polska to bogaty kraj xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Drpaolita napisał:

Są to mieszkania nie umeblowane ,  bardzo małym metrazem , na obrzeżach z dala od centrum i przede wszystkim kaltmiete czyli bez mediów, z mediami licz drugie tyle 

Nieumeblowane fakt, bo tylko takie w Niemczech się wynajmuje prawie, każdy ma swoje meble. TU 70m za 1500 euro a dodatkowe koszty to 150 euro a nie  drugie tyle więc nie kłam https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/3-zimmer-wohnung-muenchen-allach/1905721325-203-6453

takie mieszkanie w zassranej Warszawce pewnie z 4000 zł albo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Drpaolita napisał:

Kiedy nie masz argumentów to wyzywasz innych , skończyłeś chociaż podstawówkę żeby ze mną dyskutować?

ja tak a ty najwyżej skończyłaś szkołe specjalną skoro musisz w takich sposób do renty dorabiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×