Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czepianie się ciężarnych na l4

Polecane posty

Gość Gość
15 minut temu, Gość Karma napisał:

Powiem Wam ,ze ja tez w swojej firmie przepracowałam 10 lat zanim w ciąże zaszłam . Pracowałam sumiennie nie biorąc dni wolnych nawet gdy byłam chora . Brałam sobie tylko urlop który mi się za każdy rok pracy należał. Przez te 10 lat moje pracy wiele kobiet w mojej firmie było w ciąży i co z tego miałam im zazdrościć,ze mogą iść na zwolnienie i mają 100% płatne? Nikt nie rodzi dziecka co roku albo nie zachodzi w ciąże wiele razy i za wszystkie lata które człowiek przepracował nawet jak będzie w ciąży z 2 czy 3 dzieci to są tylko wyjęte krótkie epizody z całego życia ich pracy . Mi po tych 10 latach pracy jeśli przyjdzie pójść na zwolnienie to na nie pójdę . To jest krótki epizod biorąc pod uwagę ogół mojej pracy. Oczywiście ja chce pracować puki mogę ale nie widzę żadnego problemu jeśli będę musiała na te zwolnienie pójść albo jeśli będę chciała na nie już pójść . Myśle ,ze należy mi się i ludzie biorą płatne dni wolnego czasami z naprawdę głupich powodów jak kac 😉 a to jednak ciąża i nawet jak ciężarne latają po sklepach to jeśli się przy tym nie męczą i sobie psychicznie przy tym się odstresują to co w tym złego? Po porodzie nie będą miały za wiele czasu na takie wyjścia a opieka nad dzieckiem to tez praca wiec niech odpoczywają puki mogą i niech im za to płaca . W ciąże nie zachodzi się specjalnie żeby isc na zwolnieni nie przesadzajcie . Ja tam w nikogo nie wnikam niech każdy robi co chce u każdy jest panem i kowalem swojego losu. Gdybym miała zazdrościć innym tego co oni mogą a ja nie to chyba bym zwariowała 😉 a po za tym to prawda jak ktoś tu napisał ,ze nawet chory musi iść do pracy ale jak zajdziesz sama w ciąże to nie będziesz musiała iść i wtedy Ty tez swoje przywileje z tego tytułu odbierzesz a ta obecna ciężarna wtedy będzie pracowała co masz za problem?

Ale tu nie chodzi o zazdrość. Tu chodzi o to, że ludzie nadużywają tych zwolnień. Naciągają, przez co każdy z nas dostaje po d.upie i musi płaci wysoki ZUS.

Złodziejowi też zazdrościsz, że ma łatwą kasę?

L4 na ciążę + rok macierzyńskiego powtórzone 2 -3 razy to nie jest krótki epizod.

A ciężarne niech się odstresowują na swój własny koszt.

U nas w kraju z ciężarnych robi się święte krowy, na które wszyscy się muszą zrzucać. Z rodziców robi się święte krowy, którym społeczeństwo musi płacić, za to że wychowują swoje własne dzieci. To jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bdjskksososb
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tym bardziej, bo? Potrafisz to jakoś uzasadnić?

Według mnie ani mundurowi ani ciężarne nie powinni mieć 100%. Jak nie będzie 100% to skończy się naciąganie.

Twoja ciaza jest dla panstwa wiecej warta niz twoja choroba. Poza tym to taki przywilej ciezarnych.  Rozne grupy spoleczne maja rozne przywileje. W autobusie tez sie plujesz ze sa specjalne dla kobiet w ciąży a ciebie noga boli po całym dniu pracy? 

Nad tym prawem wiecej glow myslalo niz tylko twoja, tak ze ten..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość hdidokddohs napisał:

Serio? tamta pisala i anginie.  To ile razy jestes w ciazy a ile masz angine?  Zresztą chorobe zawsze można symulowac a ciaze nie.

Ile jest lewych L4 wystawianych? Bo ktoś powie ze wymiotuje i ma biegunke a wcale tak nie jest, tylko  klamie

 

Myslisz ze wtedy L4 100% wypisywać wszystkim?  Zresztą panstwo chce. nowych obywateli. 

"Sumarycznie duzo dłużej"

Umiesz czytać ze zrozumieniem?

Ciąży nie można symulować. Ale juz dolegliwości, na które wystawia się L4 jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdisiksosodmd
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

"Sumarycznie duzo dłużej"

Umiesz czytać ze zrozumieniem?

Ciąży nie można symulować. Ale juz dolegliwości, na które wystawia się L4 jak najbardziej.

Nie trzeba mieć dolegliwości, sa rozne prace nieodpowiednie dla ciezarnych i wtedy tez dostaje sie L4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfufidifiij
6 minut temu, Gość bdjskksososb napisał:

Twoja ciaza jest dla panstwa wiecej warta niz twoja choroba. Poza tym to taki przywilej ciezarnych.  Rozne grupy spoleczne maja rozne przywileje. W autobusie tez sie plujesz ze sa specjalne dla kobiet w ciąży a ciebie noga boli po całym dniu pracy? 

Nad tym prawem wiecej glow myslalo niz tylko twoja, tak ze ten..

chodzilo o to ze sa specjalne miejsca dla kobiet w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfufidifiijde
8 minut temu, Gość bdjskksososb napisał:

Twoja ciaza jest dla panstwa wiecej warta niz twoja choroba. Poza tym to taki przywilej ciezarnych.  Rozne grupy spoleczne maja rozne przywileje. W autobusie tez sie plujesz ze sa specjalne dla kobiet w ciąży a ciebie noga boli po całym dniu pracy? 

Nad tym prawem wiecej glow myslalo niz tylko twoja, tak ze ten..

chodzilo o to ze sa specjalne miejsca dla kobiet w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość bdjskksososb napisał:

Twoja ciaza jest dla panstwa wiecej warta niz twoja choroba. Poza tym to taki przywilej ciezarnych.  Rozne grupy spoleczne maja rozne przywileje. W autobusie tez sie plujesz ze sa specjalne dla kobiet w ciąży a ciebie noga boli po całym dniu pracy? 

Nad tym prawem wiecej glow myslalo niz tylko twoja, tak ze ten..

Wojskowi też mają taki przywilej. Widać wojskowi są dla Państwa bardzo ważni. Ważniejsi niż twoja ciąża.

Miałaś wyjaśnić, dlaczego ciężarnym należy się bardziej niż wojskowym. A ty piszesz, że to taki przywilej 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nawet jakbym miała dostać na l4   80 % to i tak poszlabym na  zwolnienie po zobaczeniu 2 kreseczek  na teście ciazowym:)  prace zawsze można mieć inną . Zresztą dla mnie praca nie jest aż tak ważna.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhidjdhhsisi
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Wojskowi też mają taki przywilej. Widać wojskowi są dla Państwa bardzo ważni. Ważniejsi niż twoja ciąża.

Miałaś wyjaśnić, dlaczego ciężarnym należy się bardziej niż wojskowym. A ty piszesz, że to taki przywilej 😄

Skad wiesz ze wazniejsi niz ciaza? 

Ty to jestes jedna z tych co sie pluje o to ze jedna kaluza bardziej mokra od drugiej. Nie podoba sie to wyjedz do panstw zachodnich. Tam dodatkowo bedziesz musiala placic na patologie, dzieciorobow i imigrantów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Skoro wam nie pasują L4 dla ciężarnych, czemu nie skierujecie swojej złości wobec lekarzy? Widział wskazania, to pacjentkę wysłał. To serio nie jest tak, że kobieta ma L4 w samej cenie wizyty i na piękne oczy 😂😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Najwięcej  z L4 korzystają policjanci.  Jakos nikt ich się nie czepia. Mało tego policjantów na l4 nie wolno sprawdzać.  Był strajk tysiące policjantów rzuciło l4 i co im zrobili ...Nic.  

Ja uważam że ciężarnej należy się l4 i to tyłko jej wybór czy chce z tego korzystac czy nie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co do L4 na ciążę i nieszczęsną anginę.

L4 na ciąże stanowi 19% wszystkich absensji chorobowych. I jest to najczęstsza przyczyna zwolnień. Zaraz za nią są choroby układu oddechowego. Stanowią 13.5% wszystkich zwolnień.

Więc tak. średnio biorąc dłużej jest się na L4 w ciąży niż ma się anginę.

Przez kobiety w ciąży, wszyscy musimy płacić wysoki ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość dhidjdhhsisi napisał:

Skad wiesz ze wazniejsi niz ciaza? 

Ty to jestes jedna z tych co sie pluje o to ze jedna kaluza bardziej mokra od drugiej. Nie podoba sie to wyjedz do panstw zachodnich. Tam dodatkowo bedziesz musiala placic na patologie, dzieciorobow i imigrantów. 

Nie. Nie wiem.

To dlaczego ciężarnym bardziej się należy niż wojskowym? Nie masz wyjaśnienia i plujesz się ot tak.

Przecież i ta, i ta grupa ma takie przywileje, więc widać tak musi być.

PS. Tu też placę na patologię i dzieciorobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdjdiididjx
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Co do L4 na ciążę i nieszczęsną anginę.

L4 na ciąże stanowi 19% wszystkich absensji chorobowych. I jest to najczęstsza przyczyna zwolnień. Zaraz za nią są choroby układu oddechowego. Stanowią 13.5% wszystkich zwolnień.

Więc tak. średnio biorąc dłużej jest się na L4 w ciąży niż ma się anginę.

Przez kobiety w ciąży, wszyscy musimy płacić wysoki ZUS.

To sie wyprowadz.  Teraz w czasach Unii Europejskiej mozesz mieszkac gdzie chcesz.  Obywatelko Europy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Skoro wam nie pasują L4 dla ciężarnych, czemu nie skierujecie swojej złości wobec lekarzy? Widział wskazania, to pacjentkę wysłał. To serio nie jest tak, że kobieta ma L4 w samej cenie wizyty i na piękne oczy 😂😂😂😂😂😂

To jest tak. Chyba nigdy w ciąży nie byłaś. Albo nie masz pięknych oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość milion
17 minut temu, Gość hdisiksosodmd napisał:

Nie trzeba mieć dolegliwości, sa rozne prace nieodpowiednie dla ciezarnych i wtedy tez dostaje sie L4. 

Ja mam pracę na infolinii, którą kilka razy w miesiącu (czasem przychodzi cięższy dzień) kończę z mega stresem, a wręcz bólami somatycznymi po tym, jak usłyszę od kochanych klientów, że nie powinnam tu pracować albo jestem nikim. Firma nie jest w stanie zapanować nad ich brakiem kultury. Trzyma mnie w tej pracy tylko to, że dostałam umowę na etat i czas nieokreślony, a nie żadną śmieciową, co w mojej miejscowości jest plagą. Rozumiem, że są to idealne warunki pracy dla ciężarnej, a ci wszyscy roszczeniowi i złośliwi klienci udzielą mi jakiegokolwiek wsparcia w razie poronienia na tle nerwowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Z zazdrości. W niektórych zawodach to poprostu konieczność a i pracodawca woli jak pracownica idzie na chorobowe do końca i płaci ZUS, niż jak przychodzi do pracy na tydzien a później znów 2 tyg l4. I szukaj zastępstwa itp.... 

I to niestety prawda, sama jestem pracodawcą dla wielu kobiet i zawsze otwarcie mówię, że wolę aby kobieta w ciąży przebywała na l4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczolka. maja sobie
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Nie. Nie wiem.

To dlaczego ciężarnym bardziej się należy niż wojskowym? Nie masz wyjaśnienia i plujesz się ot tak.

Przecież i ta, i ta grupa ma takie przywileje, więc widać tak musi być.

PS. Tu też placę na patologię i dzieciorobów.

ale za granicą bys placila o wiele wiecej. Wiesz ilu Turasow robi dzieci i zyje w Niemczech za free?. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

To jest tak. Chyba nigdy w ciąży nie byłaś. Albo nie masz pięknych oczu.

Albo chodziłam do lekarza, który wprost mówił, że nie nadużywa wystawiania zwolnień lekarskich i wysłał mnie na nie wtedy, gdy naprawdę było to konieczne. Może też dzięki temu, że pracowałam ile mogłam, miałam do pracy ścieżkę powrotu po wychowawczym? Tak, wychowawczym? Z perspektywy czasu widzę korzyści 😉😉😉😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość hdjdiididjx napisał:

To sie wyprowadz.  Teraz w czasach Unii Europejskiej mozesz mieszkac gdzie chcesz.  Obywatelko Europy. 

A dlaczego mam się wyprowadzac ze swojego domu?

Ty się wyprowadzasz jeśli tylko coś zaczyna ci się nie podobać? Tu gdzie mieszkasz pooba ci się WSZYSTKO? Uważasz, że jest idealnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja w ciąży nie będę ale nie przeszkadzają mi ciężarne na l4. Niech sobie odpoczywają, jeszcze się w życiu napracuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja w ciąży nie będę ale nie przeszkadzają mi ciężarne na l4. Niech sobie odpoczywają, jeszcze się w życiu napracuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość pszczolka. maja sobie napisał:

ale za granicą bys placila o wiele wiecej. Wiesz ilu Turasow robi dzieci i zyje w Niemczech za free?. 

Gdzie "za granicą"? Może w USA? Albo w Szwajcarii? A może w Rumunii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

19 % to wcale nie jest tak duzo. 

Ja 9 lat temu byłam na l4  przez 8 miesięcy,  później 20 tyg macierzyńskiego, zaległy urlop , 3 lata wychowawczy, 6 miesięcy "kuroniowka" i znalazłam sobie inną pracę bliżej domu:) 

Teraz w pracy mamy kilka dziewczyn które planują ciążę i pewnie lada dzień posypia się l4:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kupa
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

19 % to wcale nie jest tak duzo. 

Ja 9 lat temu byłam na l4  przez 8 miesięcy,  później 20 tyg macierzyńskiego, zaległy urlop , 3 lata wychowawczy, 6 miesięcy "kuroniowka" i znalazłam sobie inną pracę bliżej domu:) 

Teraz w pracy mamy kilka dziewczyn które planują ciążę i pewnie lada dzień posypia się l4:) 

Dokładnie dlatego ludzie się czepiają ciężarnych. Latami blokują etaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale co mają nie zachodzić w ciążę żeby nie blokować etatow ?hehe weź przestań. Jak posypia się l4 to przyjmą następne dziewczyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ydusijsjdidjnx
23 minuty temu, Gość Gość napisał:

A dlaczego mam się wyprowadzac ze swojego domu?

Ty się wyprowadzasz jeśli tylko coś zaczyna ci się nie podobać? Tu gdzie mieszkasz pooba ci się WSZYSTKO? Uważasz, że jest idealnie?

To siedz i cier. Taki urok zycia w społeczeństwie cywilizowanym, w zorganizowanej spolecznosci. Nie wszystko kazdemu sie będzie podobac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Za to inne kobiety lecą na zwolnienie od momentu potwierdzenia ciąży przez ginekologa, a mogłyby pracować, bo i praca lekka, i dobrze się czują. 

A skąd ty możesz wiedzieć kto jak się czuje? 

Dziś jest znacznie, znacznie więcej zagrożonych ciąż niż kiedyś, przez chemię i hormony w środowisku. Kobiety też ją gorzej znoszą niż kiedyś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zxcv
1 godzinę temu, Gość Karma napisał:

 jak zajdziesz sama w ciąże to nie będziesz musiała iść i wtedy Ty tez swoje przywileje z tego tytułu odbierzesz a ta obecna ciężarna wtedy będzie pracowała co masz za problem?

Z moich obserwacji największe pretensje o ciążowe L4 mają osoby, których to nie będzie dotyczyło: albo faceci (przeważnie dojrzały Janusz biznesu), albo kobiety "zdeklarowane" bezdzietne, stare panny bądź nie planujące już definitywnie więcej potomstwa. One mają chyba największy ból dupy właśnie o coś przeciwnego, że nie będzie im dane korzystać z takiego samego przywileju, dlatego będą wyśmiewać go u innej kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
56 minut temu, Gość Gość napisał:

U nas w kraju z ciężarnych robi się święte krowy, na które wszyscy się muszą zrzucać.

kolejna ameba, ktora nie ma pojęcia o tym, ze w całej europie jest tak samo 😄 

w każdym kraju obowiązują podobne zasady. i w kazdym kraju sa państwowe zasiłki dla dzieci, i to znacznie więcej niż nasze "marne" 500+ - w niemczech wynosi on ok. 200 euro (czyli ok. 850 zl) na dziecko 

a np. w luksemburgu tyle , ze byś się chyba zapluła ze złości  😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×