Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czepianie się ciężarnych na l4

Polecane posty

Gość Gosc

Bo sam o tym naszym forum . Wiec juz się tak nie rzucaj bo to nie z twojej kasy idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
30 minut temu, Gość Gosc napisał:

Bo sam o tym naszym forum . Wiec juz się tak nie rzucaj bo to nie z twojej kasy idzie. 

Coś bredzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
15 godzin temu, Rescator555 napisał:

Wytlumaczysz to kontrolerowi z ZUS, jak ciebie przyłapie, że będąc na zwolnieniu, robisz coś, co nie powinnaś. Wtedy możesz się madrzyc, jedna z drugą i opowiadać o żonie Rescatora 😝.

 

Bredzisz nie na temat.  Kobieta sobie wypracowuje te pieniadze na l4, a nie zabiera od ciebie o tym byla wymiana miedzy tymi osobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 godzin temu, Gość Gosc napisał:

A co byś zrobiła mając mala firmę gdybyś musiała zorganizować lekkie stanowisko pracy dla ciężarnej, mimo że byś go nie potrzebowała i musiałabyś jej płacić jak za normalną pracę?

Pracowalabys za nią bez wynagrodzenia?

A co pracownika obchodzi kondycja firmy? Teoretycznie czując się dobrze, ma się zamykać w domu na zwolnienie, bo szefowi tak wygodniej? Niedoczekanie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 godziny temu, Gość Fgk napisał:

Coś w stylu "weź kredyt i znajdź lepsza prace"

A najlepiej wykończyć wszystkie małe firmy. To nic, że na 3 pracownice 2 są w ciazy i chcą przybijac pieczątki. Trzeba im to umożliwić, wziąć kredyt i im płacić jak za normalną robotę. 

Naprawde: nigdy bab w pracy. Najgorszy sort pracownika.

To sobie zatrudniaj emerytów i rencistów lub facetów, lub baby 40+, ale życie może Cię tak zdziwić, że nawet nie wiesz. 40-letnia kobieta wpadnie Ci z ciążą lub 30-letni byczek pójdzie na długotrwałe L4 po zawale i też będziesz pluła na forum, że oni ci zablokowali etaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 6.01.2020 o 17:44, Gość Gosc napisał:

Dlaczego tak wiele osób czepia się ciężarnych na l4? 

Nikt nie spotkałam nikogo kto czepia się ciężarnej na zwolnieniu . Jedynie na kafe niektórzy mają jakieś problemy,   największe faceci, których żony nie pracują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kierwyyyyy

Wk/ooo/rfiają mnie takie babska, które od 1 dnia ciązy jak te swięte krowy idą na L4, potem macierzyński a potem wychowawczy. Przesiedzą tak 3 lata i zachodzą ponownie, i ponownie kolejne 3 lata. kierfy yyebane ciagna kasę od firmy i od panstwa. Czlowiek naprawdę chory, zmeczony, wypalony nie moze pojsc na L4 bo pracodawca krzywo patrzy, ale swieta krowa rzucajaca L4 od 1 dnia ciàzy - pracodawca milczy, wszystko w porzadeczku, a inni niech zapie/rrrr/tylają na swietą krowę. Potem wraca taka sUkkka po 10 latach macierzyńskich i wychowawczych i od razu chcialaby awans. Przepycha sie lokciami wsrod osob ktore pod jej nieobecnosc uczciwie pracowaly. Chooooore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehehe

Ty wyżej ja byłam 8 miesięcy na l4,później  macierzyński, zaległy urlop ,wychowawczy 3 lata i uwaga 6 miesięcy "kuroniowka". Teraz możesz się tu płuc jak glupia  hehe  Wiesz co jakbym była w 2 ciąży to zaraz idę na l4 bo na zwolnieniu będę miała 1200 zł więcej iż pensji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Choooojka
46 minut temu, Gość Hehehe napisał:

Ty wyżej ja byłam 8 miesięcy na l4,później  macierzyński, zaległy urlop ,wychowawczy 3 lata i uwaga 6 miesięcy "kuroniowka". Teraz możesz się tu płuc jak glupia  hehe  Wiesz co jakbym była w 2 ciąży to zaraz idę na l4 bo na zwolnieniu będę miała 1200 zł więcej iż pensji. 

Jestes zwykla krową rozpłodową. Zerującą na panstwie i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

A co pracownika obchodzi kondycja firmy? Teoretycznie czując się dobrze, ma się zamykać w domu na zwolnienie, bo szefowi tak wygodniej? Niedoczekanie;D

Pytanie było co byś zrobiła, gdybyś to Ty była pracodawca? Chciałabyś płacić komuś za pracę dużo więcej niż ta praca jest warta? Dopłacać do czyjejś pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Taaaaa jestem krowa  rozplodowa bo mam aż JEDNO dziecko hehe 🙂 dajcie spokój juz z ta zazdrością.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Edit666 napisał:

Pytanie było co byś zrobiła, gdybyś to Ty była pracodawca? Chciałabyś płacić komuś za pracę dużo więcej niż ta praca jest warta? Dopłacać do czyjejś pracy?

Obowiązuje Cię kodeks pracy lub cywilny jeśli zatrudniasz na zlecenia, pracownikowi musisz płacić co najmniej minimalną pensję nieważne co by nie wypracowywał, a jeśli tego nie rozumiesz to co robisz na rynku przedsiębiorców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Obowiązuje Cię kodeks pracy lub cywilny jeśli zatrudniasz na zlecenia, pracownikowi musisz płacić co najmniej minimalną pensję nieważne co by nie wypracowywał, a jeśli tego nie rozumiesz to co robisz na rynku przedsiębiorców?

Po pierwsze nie jestem przedsiębiorcą.

Po drugie wiem, że obowiązuje kodeks pracy.

A pytanie bylo inne. Zadam je w inny sposob. Jeśli nie potrzebujesz pracownika np do przycinania pieczątek to go nie zatrudniasz. Zatrudniasz natomiast jakiegoś innego pracownika, praca którego jest warta np 5 tyś zł. I tyle mu płacisz. Pracownik zachodzi w ciążę i nie może już wykonywać swojej pracy. Musisz mu wymyślić coś lekkiego np.przybijanie pieczątek mimo, że nie jest ci to w ogóle potrzebne. Dalsze zatrudnianie tego pracownika przynosi ci jedynie straty, które się kumulują co dla naprawdę małej firmy może nieść poważne konsekwencje. Co ty byś zrobiła, będąc w sytuacji takiego przedsiębiorcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
6 godzin temu, Gość Gość napisał:

To sobie zatrudniaj emerytów i rencistów lub facetów, lub baby 40+, ale życie może Cię tak zdziwić, że nawet nie wiesz. 40-letnia kobieta wpadnie Ci z ciążą lub 30-letni byczek pójdzie na długotrwałe L4 po zawale i też będziesz pluła na forum, że oni ci zablokowali etaty?

To naturalne, że każdy może iść na L4. Jednak w przypadku pewnych osób jest to bardziej prawdopodobne niż w przypadku innych. 

Dużo bardziej prawdopodobne jest, że 30 letnia, bezdzietna mężatka zajdzie w ciążę niż że zajdzie w nią samotna, 40 letnia matka 2 dzieci czy że młody byczek będzie miał zawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×