Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama

Jakie łóżeczko?

Polecane posty

Gość Mama

Jestem w ciąży i kompletuję wyprawkę dla mojego pierwszego dziecka. Mieszkamy z mężem w kawalerce 25 metrów kwadratowych i co tu ukrywać - jest ciasno. Mamy kupione większe mieszkanie na kredyt, ale do oddania dopiero na jesień 2020 roku, a trzeba się jeszcze urządzić, więc pewnie przeprowadzka najwcześniej w 2021 roku... W każdym razie obecnie posiadamy tylko jeden pokój, jest dosyć duży, ale to wciąż jedno pomieszczenie. Koleżanka poleciła mi kupić łóżeczko turystyczne z wkładką niemowlęcą, ponieważ jest dosyć lekkie i można nim jeździć po pokoju. Mi się takie łóżka w ogóle nie podobają i chciałam klasyczne, tj. drewniane ze szczebelkami. Od jakiegoś czasu podczytuję różne grupy i fora na których udzielają się kobiety w ciąży i jakieś 70% osób pisze, że będą miały łóżeczko dostawne Chicco Next2Me. Bardzo fajna sprawa, ale trochę drogie (w stosunku do klasycznego) i starcza tylko na 6 miesięcy. Podejrzewam, że większość mam ma je jako dodatek do klasycznego, ja nie mam możliwości posiadać dwóch przez metraż mieszkania... Co mi doradzacie? Kupić to Chicco Next2Me, a po pół roku klasyczne czy w ogóle sobie odpuścić? Serdecznie dziękuję za komentarze i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeśli jesteś zdecydowaną karmić piersią,  albo z innego powodu spać blisko dziecka, kup zwyczajne drewniane łóżeczko ze zdejmowanym bokiem. Możesz je przystawić do waszego łóżka,  a jeśli okaże się że Ci nie pasuje,  założysz bok i po problemie. Na pewno wygląda lepiej niż to turystyczne paskudztwo. A służy długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jakie dzieciątko Ci się trafi-czy będzie chciało spać spać łóżeczku czy nie. Osobiście byłam zagorzałą przewodniczką spania dziecka z rodzicami, ale nasza córka z różnych względów śpi z nami. Łóżeczko narazie niepotrzebne...:/ gdybym miała jeszcze raz wybierać to wybralabym chyba właśnie dostawke. A może spróbuj używaną w dobrym stanie, aby nie narażać się na koszty nie wiedząc czy to w ogóle zda egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość gość napisał:

drewniane łóżeczko ze zdejmowanym bokiem. Możesz je przystawić do waszego łóżka,  a jeśli okaże się że Ci nie pasuje,  założysz bok i po problemie. 

Tez bardzo dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Niestety zwykłe łóżeczko jest duże oraz ciężkie i nie mam możliwości mieć go dostawionego na stałe do łóżka. Mam tylko jedno miejsce w pokoju w którym może ono stać. To dostawne można przesuwać dowolnie i rano mogę je odstawić w inne miejsce, gdzie nie będzie zagracało przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Są drewniane łóżeczka które posiadają koła wiec tez możesz jeździć 😉dostawki nie polecam nam służyła do 3 miesiąca później córka nie chciała już w nim spać(twardy materac mysle ze jej nie wygodnie było) do tego później zaczęła sie podnosić. Kolejny minus jeśli dziecko będzie duże to trochę ciasno w takim łóżeczku moja akurat była drobna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Teraz sama nie wiem... Właśnie spytałam koleżankę co sądzi o takiej dostawce, na co ona, że miała dokładnie taką i była z niej bardzo zadowolona. Używała przez prawie 8 miesięcy, ponieważ jej córeczka była drobna oraz długo nie siadała. Później przeniosła ją na klasyczne łóżeczko, a to sprzedała na OLX za prawie cenę zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak kupisz używana dostawke,  to sprzedasz wlasciwie za tyle samo. Miałam takie drewniane z kółkami  i z osuwanym bokiem,  do tego kokon i synek jako noworodek lubił tak spać.  Potem wolał spać w wózku. Mam wózek z dużą gondola,  miękkim materacykiem i tak mu najlepiej.  Ten eozek skuzy tylko w domu, bo ze starszym bratem maja podwójny.

My właśnie walczymy o przeniesienie do normalnego łóżeczka,  bo teraz już trudno to zrobić, przyzwyczail sie. Prawda jest taka,  że na małym nie zrobisz przewijaka,  nie zamontujesz  karuzeli,  są plusy i minusy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Jak kupisz używana dostawke,  to sprzedasz wlasciwie za tyle samo. Miałam takie drewniane z kółkami  i z osuwanym bokiem,  do tego kokon i synek jako noworodek lubił tak spać.  Potem wolał spać w wózku. Mam wózek z dużą gondola,  miękkim materacykiem i tak mu najlepiej.  Ten eozek skuzy tylko w domu, bo ze starszym bratem maja podwójny.

My właśnie walczymy o przeniesienie do normalnego łóżeczka,  bo teraz już trudno to zrobić, przyzwyczail sie. Prawda jest taka,  że na małym nie zrobisz przewijaka,  nie zamontujesz  karuzeli,  są plusy i minusy. 

Racja, zupełnie zapomniałam o przewijaku... Karuzelę da się kupić do tego łóżeczka dostawnego, bo widziałam na zdjęciach z internetu, ale i tak nie zamierzam inwestować, bo to jakaś dedykowana i pewnie potem do niczego innego nie pasuje.

Chciałabym mieć klasyczne łóżeczko i dostawkę, ale mieszkania niestety nie rozciągnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Przewijak możesz mieć na komodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przecież do każdego drewnianego łóżeczka da się dokręcić kółka. Twój mąż ma dwie lewe ręce, że nie może ci tego zrobić czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
42 minuty temu, Gość Gość napisał:

Przecież do każdego drewnianego łóżeczka da się dokręcić kółka. Twój mąż ma dwie lewe ręce, że nie może ci tego zrobić czy jak? 

Nie chodzi o kółka inteligentko, tylko o to, że najmniejsze łóżeczko drewniane ma 60 na 120, a nasze łóżko jest zabudowane z trzech stron i nie mamy zbyt dużego pola do manewru. Takie łóżeczko drewniane na środku zagraci nam pół pokoju albo więcej, może pomyśl czasami? Wstając w nocy do łazienki będzie można się „zabić”. Chicco jest malutkie, podpytałam dziś przez dzień koleżanek, spytałam na grupie Facebookowej i już je zamówiliśmy, bo każda(!) jedna poleca. Przewijak damy na komodę, a jak dziecko wyrośnie (po około pół roku), to sprzedamy i kupimy klasyczne, które już będzie stało w określonym miejscu bez przemieszczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 godzin temu, Gość Mama napisał:

Racja, zupełnie zapomniałam o przewijaku... Karuzelę da się kupić do tego łóżeczka dostawnego, bo widziałam na zdjęciach z internetu, ale i tak nie zamierzam inwestować, bo to jakaś dedykowana i pewnie potem do niczego innego nie pasuje.

Chciałabym mieć klasyczne łóżeczko i dostawkę, ale mieszkania niestety nie rozciągnę...

Karuzela to rzecz, ktora jest nieprzydatna. Sklepy nam wmówiły, ze kade dziecko musi miec nad lozkiem karuzele. Na poczatek kup skladane turystyczne. Zobaczysz czy w ogole dziecko bedzie chcialo spac samo. Normalne zawsze zdazysz kupic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 godzin temu, Gość Mama napisał:

Racja, zupełnie zapomniałam o przewijaku... Karuzelę da się kupić do tego łóżeczka dostawnego, bo widziałam na zdjęciach z internetu, ale i tak nie zamierzam inwestować, bo to jakaś dedykowana i pewnie potem do niczego innego nie pasuje.

Chciałabym mieć klasyczne łóżeczko i dostawkę, ale mieszkania niestety nie rozciągnę...

Karuzela to rzecz, ktora jest nieprzydatna. Sklepy nam wmówiły, ze kade dziecko musi miec nad lozkiem karuzele. Na poczatek kup skladane turystyczne. Zobaczysz czy w ogole dziecko bedzie chcialo spac samo. Normalne zawsze zdazysz kupic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Na razie łóżka nie wybraliśmy, ale już mamy pościel haha. Wybraliśmy pościel firmy Cocobird ze sklepu minkycm.pl. Jest bardzo miękka i dobrej jakości, dodatkowo można całą wyprać w pralne, dlatego uważam, że jest bardzo higieniczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość Mama napisał:

Nie chodzi o kółka inteligentko, tylko o to, że najmniejsze łóżeczko drewniane ma 60 na 120, a nasze łóżko jest zabudowane z trzech stron i nie mamy zbyt dużego pola do manewru. Takie łóżeczko drewniane na środku zagraci nam pół pokoju albo więcej, może pomyśl czasami? Wstając w nocy do łazienki będzie można się „zabić”. Chicco jest malutkie, podpytałam dziś przez dzień koleżanek, spytałam na grupie Facebookowej i już je zamówiliśmy, bo każda(!) jedna poleca. Przewijak damy na komodę, a jak dziecko wyrośnie (po około pół roku), to sprzedamy i kupimy klasyczne, które już będzie stało w określonym miejscu bez przemieszczania.

Trzeba było się inteligentko zastanowić gdzie wstawisz łóżeczko w takiej klicie jak dzieciaka robiłaś. Może pod sufitem sobie podwies hamak albo w kartonie po butach pod łóżkiem dzieciaka trzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mam wrazenie, ze caly ten temat to jest jakas nieudolna promocja Chicco, bo przeciez te lozeczka dostawki sprzedaje tyle tanich marek i sa identyczne. Np. Kinderkraft, Lionelo itp.

Niczym nie odbiegaja od drozszych. Niektore sa nawet tym samym produktem z Chin z inna metka.

Wiadomo, ze jak sie robi wyprawke to sie szuka w necie najkorzystniejszych opcji, akternatyw, ofert i cen, a nie sugeruje jakimis wpisami z Facebooka, ktorego zreszra prawie nikt juz nie uzywa bo wszyscy sa teraz na Instagramie.

Wedlug mnie zmyslony temat, zeby wypromowac dostawke Chicco i tyle. Nikt myslacy nie robi przeciez w ten sposob zakupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A z tym kartonem to akurat bardzo dobry pomysl, bo mozna sobie zrobic finskie pudelko samemu kupujac prostokatny plytki karton z uchwytami z Ikei, tani materac do gondoli/kolyski z netu, dociac do wymiar pudelka i voila - gotowe lozeczko jak Kela box.

Inne ciut drozsze rozwiazanie to gniazdko, jakas polska podrobka DaockATot. Mozna trzymac na wlasnym lozku, wersalce, sofie, dywanie, gdziekolwiek.

Jeszcze inna alternatywa to zwykla gondola od wozka, wypieta ze stelaza. Generalnie jest jak kolyska. Mozna postawic na czyms obok lozka, albo nawet podlodze. Zazwyczaj miesci sie w stojak taki jak pod kolyski lub kosze mojzesza. Stojak mozna kupic uzywany na te kilka miesiecy, albo wykorzysrac cos co sie juz ma w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przewijak tez nie jest konieczny w takich warunkach. Wystarczy recznik rzucony na normalne lozko, albo taki ceratkowy przewijak w rulonie co sie dostaje czesto w zestawie z torba od wozka, na to jakas tetra i gotowe. Nue ma co wydziwiac.

W powyzszej sytuacji lepiej odkladac kase na podstawowe wyposazenie nowego lokalu niz glupoty typu drogie markowe kolyski, przewijaki itp. O ile w ogole temat jest prawdziwy, w co szczerze watpie zreszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przewijak tez nie jest konieczny w takich warunkach. Wystarczy recznik rzucony na normalne lozko, albo taki ceratkowy przewijak w rulonie co sie dostaje czesto w zestawie z torba od wozka, na to jakas tetra i gotowe. Nue ma co wydziwiac.

W powyzszej sytuacji lepiej odkladac kase na podstawowe wyposazenie nowego lokalu niz glupoty typu drogie markowe kolyski, przewijaki itp. O ile w ogole temat jest prawdziwy, w co szczerze watpie zreszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Mam wrazenie, ze caly ten temat to jest jakas nieudolna promocja Chicco, bo przeciez te lozeczka dostawki sprzedaje tyle tanich marek i sa identyczne. Np. Kinderkraft, Lionelo itp.

Niczym nie odbiegaja od drozszych. Niektore sa nawet tym samym produktem z Chin z inna metka.

Wiadomo, ze jak sie robi wyprawke to sie szuka w necie najkorzystniejszych opcji, akternatyw, ofert i cen, a nie sugeruje jakimis wpisami z Facebooka, ktorego zreszra prawie nikt juz nie uzywa bo wszyscy sa teraz na Instagramie.

Wedlug mnie zmyslony temat, zeby wypromowac dostawke Chicco i tyle. Nikt myslacy nie robi przeciez w ten sposob zakupow.

Ja nie korzystam z Instagrama, tam to są dopiero reklamy... 😉 Na Facebooku jestem w grupach mamowych typu „rodzę w 2020” i czytam posty mam. Tam naprawdę wiele mam poleca Chicco, najczęściej Next2Me albo jeszcze Baby Hug czy jakoś tak, a z Kinderkraft widziałam jedynie polecenia łóżeczek turystycznych, ale wiadomo, że nie widziałam wszystkich postów oraz komentarzy.

My też zdecydowaliśmy się na Chicco, byłam oglądać dostawki w sklepie stacjonarnym i te były moim zdaniem najlepszej jakości oraz najładniejsze.

Nie wszyscy kupują jak najtaniej, my na wyprawce nie oszczędzamy i już poszło nam około 10 tysięcy... Pierwsze dziecko, to można szaleć! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 minuty temu, Gość Gosc napisał:

W powyzszej sytuacji lepiej odkladac kase na podstawowe wyposazenie nowego lokalu niz glupoty typu drogie markowe kolyski, przewijaki itp. O ile w ogole temat jest prawdziwy, w co szczerze watpie zreszta.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, nie każdy jest biedny i może sobie pozwolić na wypasioną wyprawkę, a potem spokojnie urządzić mieszkanie jak z katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale ona nie jest bogata. Inaczej nie bylaby w ciazy w kawalerce. Dlatego jej tok rozumowania jest bezmyslny w jej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja nie korzystam z Instagrama, tam to są dopiero reklamy... 😉 Na Facebooku jestem w grupach mamowych typu „rodzę w 2020” i czytam posty mam. Tam naprawdę wiele mam poleca Chicco, najczęściej Next2Me albo jeszcze Baby Hug czy jakoś tak, a z Kinderkraft widziałam jedynie polecenia łóżeczek turystycznych, ale wiadomo, że nie widziałam wszystkich postów oraz komentarzy.

My też zdecydowaliśmy się na Chicco, byłam oglądać dostawki w sklepie stacjonarnym i te były moim zdaniem najlepszej jakości oraz najładniejsze.

Nie wszyscy kupują jak najtaniej, my na wyprawce nie oszczędzamy i już poszło nam około 10 tysięcy... Pierwsze dziecko, to można szaleć! 🙂

Reklama na 100%. Bardzo nieudolna do tego. Tylko zniecheca do marki Chicco.

Jak kogos stac na wyprawke za 10K to stac go na wynajecie wiekszego mieszkania do momentu wyprowadzki, a nie siedzenie we 3 w 1 pokoju. To nie jest normalne zachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ale ona nie jest bogata. Inaczej nie bylaby w ciazy w kawalerce. Dlatego jej tok rozumowania jest bezmyslny w jej sytuacji.

Przecież jest napisane, że mają kupione mieszkanie na kredyt do oddania pod koniec 2020 roku, naucz się czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Reklama na 100%. Bardzo nieudolna do tego. Tylko zniecheca do marki Chicco.

Jak kogos stac na wyprawke za 10K to stac go na wynajecie wiekszego mieszkania do momentu wyprowadzki, a nie siedzenie we 3 w 1 pokoju. To nie jest normalne zachowanie.

To byś się zdziwiła w jakich warunkach mieszkają ludzie... 😂 Poza tym kawalerka pewnie własnościowa i stąd mieszkanie na kredyt do oddania końcem roku. Ja sama byłam wychowana na jednym pokoju z dwojgiem rodziców i bratem, jakoś nie mam z tego powodu skrzywienia, teraz w tej kawalerce mieszka mój brat z narzeczoną, którzy rozglądają się za innym mieszkaniem już pod kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak ja kupilam dom do remontu i wpadlam z nieplanowana ciaza w trakcie jego wykanczania to nie kupowalam absolutnie nic firmowego, ani nawet wozka, ani lozka. Bo to sa tylko rekwizyty, bez ktorych da sie zyc. Za to wolalam kupic dobre AGD, armature, piec, grzejniki, okna, podlogi itp. rzeczy trwale, ktorych tak latwo sie nie wymienia i zeby nie miec potem szkod typu zalane pietro, grzyb w scianie, awarie i serwisowanie. Do 8 mies. spalam na materacu na podlodze bo nie chcialam wydawac na rame lozka dopoki nie sfinansuje wazniejszych wydatkow i byla to moja swiadoma decyzja. Glupota byloby rozwalic pieniadze na bzdety i zyc w 1 malym pomieszczeniu przez ponad rok z rosnacym dzieckiem, ktore po kilku mies. potrzebuje juz przeciez przestrzeni do pelzania, zabawy. No ale jak widac na powyzszym przykladzie sa PRIORYTETY i priorytety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
20 minut temu, Gość Gość napisał:

To byś się zdziwiła w jakich warunkach mieszkają ludzie... 😂 Poza tym kawalerka pewnie własnościowa i stąd mieszkanie na kredyt do oddania końcem roku. Ja sama byłam wychowana na jednym pokoju z dwojgiem rodziców i bratem, jakoś nie mam z tego powodu skrzywienia, teraz w tej kawalerce mieszka mój brat z narzeczoną, którzy rozglądają się za innym mieszkaniem już pod kredyt.

Nawet jesli wlasnosciowe to przeciez mozna wynajac komus, a samemu sie przeniesc do wiekszego lokalu na najblizszy rok i zyc jak normalni ludzie. Mamy 2020 rok. Nie cofajmy sie mentalnie do lat 90-tych i komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jak ja kupilam dom do remontu i wpadlam z nieplanowana ciaza w trakcie jego wykanczania to nie kupowalam absolutnie nic firmowego, ani nawet wozka, ani lozka. Bo to sa tylko rekwizyty, bez ktorych da sie zyc. Za to wolalam kupic dobre AGD, armature, piec, grzejniki, okna, podlogi itp. rzeczy trwale, ktorych tak latwo sie nie wymienia i zeby nie miec potem szkod typu zalane pietro, grzyb w scianie, awarie i serwisowanie. Do 8 mies. spalam na materacu na podlodze bo nie chcialam wydawac na rame lozka dopoki nie sfinansuje wazniejszych wydatkow i byla to moja swiadoma decyzja. Glupota byloby rozwalic pieniadze na bzdety i zyc w 1 malym pomieszczeniu przez ponad rok z rosnacym dzieckiem, ktore po kilku mies. potrzebuje juz przeciez przestrzeni do pelzania, zabawy. No ale jak widac na powyzszym przykladzie sa PRIORYTETY i priorytety.

Przecież nie wiesz ile ta rodzina ma pieniędzy i może stać ich na kupienie wypasionej wyprawki, a potem wypasionego wyposażenia do nowego mieszkania, nie każdy musi spać na podłodze przez osiem miesięcy, żeby mieć za co kupić meble do kolejnego mieszkania, ludzie... 🤦🏻‍♀️ Skoro kupili mieszkanie na kredyt do oddania końcem roku, to pewnie na początku nowego się tam wprowadzą, a autorka nie napisała na jakim etapie ciąży się właśnie znajduje i równie dobrze może rodzić np. w lecie, to wtedy dziecko nie będzie miało nawet roku podczas przeprowadzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Przecież nie wiesz ile ta rodzina ma pieniędzy i może stać ich na kupienie wypasionej wyprawki, a potem wypasionego wyposażenia do nowego mieszkania, nie każdy musi spać na podłodze przez osiem miesięcy, żeby mieć za co kupić meble do kolejnego mieszkania, ludzie... 🤦🏻‍♀️ Skoro kupili mieszkanie na kredyt do oddania końcem roku, to pewnie na początku nowego się tam wprowadzą, a autorka nie napisała na jakim etapie ciąży się właśnie znajduje i równie dobrze może rodzić np. w lecie, to wtedy dziecko nie będzie miało nawet roku podczas przeprowadzki.

Pomijam fakt, że 500 złotych to żaden majątek, a właśnie w takiej cenie jest ta cała dostawka o której tu mowa! 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×